Telefon do słuchania muzyki 2011

witam,

proszę o pomoc w wyborze telefonu z podanego linku. Kończy mi się umowa i zwyczajowo proponują nowego phona.

Całość oferty będę znał po 20 lipca, bo może dojdą nowe aparaty, również będę chciał być w kontakcie z kimś w tym czasie, żeby się poradzić, gdy zajdą pewne zmiany w ofercie.

To ma być telefon do słuchania muzyki , a inne bajery, internet, itp mnie nie interesują, choć pewnie będą, jak w każdym współczesnym telefonie. Musi być dobra moc wyjściowa na słuchawki, porządny equalizer, do którego można łatwo dobrać słuchawki.

Aparatów do dzwonienia mam dość, a ponieważ chciałem kupić jakąś porządną mp-trójkę to pomyślałem, że może obejdzie się bez wydawania kasy, czytałem jakieś artykuły nt temat i podobno wiele telefonów ma porównywalne parametry z porządnymi grajkami.

Czekam na Wasze uwagi/sugestie.

http://********************

Nie wiem za jaką kwotę to ma być telefon, ale polecam wszelkiego rodzaju Nokie,

ja mam nokie 5530 XM i dźwięk jest naprawdę czysty i stereo działa pożądanie (jak na telefon)- na głośnikach, a na słuchawkach to porównywalnie nawet do iPoda. Jest to starszy model, ale korzystałem również z Nokii N8 i tych różnych nowszych i było Ok.

Nie polecaj.

Nie nadaje się do słuchania muzyki na słuchawkach bo większość modeli jest rozpaczliwie cicha i trzeba zanosić do serwisu na “aktualizacje oprogramowania i pogłośnienie” bez tego nie da się słuchać. Na głośniku oczywiście jest OK.

Wiem bo go mam i właśnie odebrałem z serwisu, natomiast do innych rzeczy jak najbardziej polecam bo ma Androida i jest niebywale wygodny w użytkowaniu :slight_smile:

Do słuchania muzyki polecam wszelkiego rodzaju Nokie z rodziny XpressMusic :slight_smile: są fenomenalne w tej dziedzinie !!

Oczywiście trzeba też mieć do takiej Nokii porządne słuchawki (np. Sennheiser HD201/202) i zapewniam, że wrażenia bardzo dobre.

kwota nie ma znaczenia, a nokie nie wszystkie mają dobry dźwięk, mam dwie i są fatalne pod tym względem.

mPiter: cytat z jego podpisu:

“Nawet jeśli nie zainstalowałeś nielegalnego Windowsa to i tak pewnie pobrałeś nielegalną MP3 - pamiętaj kradzież muzyki to też przestępstwo!” :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: co za podpis, gratuluję, gates powinien cię zatrudnić bez wahania :smiley:

@Lieft a ja gdzieś widziałem jak rugałeś za nielegalnego Windowsa :roll: idziesz ze mną do szkółki niedzielnej ?

Pozdrawiam!

pokaż mi ten post, bo ważny jest kontekst całej wypowiedzi/wątku, a nie tylko jej domniemanie lub użycie skrótu myślowego :slight_smile:

jak ci zależy na udowadnianiu to sam możesz poczytać swoje posty :slight_smile:

Poza tym wiem dokąd to prowadzi, do jakieś dziwnej przepychanki i dlatego ukręcam temat na starcie bo jestem już za stary na takie rzeczy :slight_smile:

Pozdro.

Właśnie jak kolega powyżej Xpress Music godne są uwagi , ale jak to z Nokiami bywa trzeba się zaopatrzyć w jakieś inne słuchawki niż te które daje producent bo cienizna straszna. A tak po za tym to czego czego się tu kłócicie na pw się pokłóćcie.

5800 Nokia - dźwięk bardzo dobry, mam już 2 rok i jest bez zastrzeżeń. To samo stereo głośniki, są mocne i klarowne. Radio również pierwsza klasa. Polecam inne słuchawki niż standardowe.

dziękuję za odzew MadTreXx, mam pytanie, czy masz jakąś mptrójkę, żebyś mógł się odnieść do niej porównując ten telefon? Naturalnie kwestia doboru słuchawek nie jest mi obca, mam już w szufladzie cały sklep :smiley: , może uszy już nie te, jakie być powinny ? :smiley:

Dodane 16.07.2011 (So) 10:59

kto się kłóci? a nie zauważyłem. [-X

Ja bym ci polecił iPhone’a, bo na nim na prawde fajnie się słucha muzyki. A za tańszych telefonów, to Nokia X2/X3.

w iPhonie słabe głośniki,

każdy będzie polecał coś innego, jednak ja CI polecam (xD) coś na androidzie, wgrasz sobie PowerAMP i jak dobrze ustawisz EQ, to bas będzie ogromny :wink:

masz rację, ale tak szczerze to najlepiej kupić normalną mp3 (np. sansa fuze - korzystałem z niej ponad dwa lata, bardzo polecam) i do tego porządne słuchawki (hd201/202/cx500) i wrażenia będą znacznie lepsze niż z telefonu.

odtwarzacz w telefonie to tylko dodatek/proteza i nigdy nie dorówna dobremu grajkowi.

To prawda, ale na słuchawkach jest bardzo dobra jakość.

Poza tym może autor tematu trochę sprecyzowałby pytanie, bo takich telefonów są setki i nikt nie będzie tu wymyślał telefonu dla niego.

Jeśli miałbym porównać 5800XM do mp3 to jakościowo na zwykłych jak i na zielonych razerkach brzmi identycznie co na ipod touch 3G - ma moja dziewczyna i Ci przetestowałem :wink:

Nokia nie jest taka zła. Swego czasu najpopularniejszy smartphone z pierwszej generacji smartfonów. Do tego masz tam navigacje za free i 3mpix z autofocusem. Aparat idealny na ściągi :wink: Co do muzyki to jak mówiłem. Bardzo dobra jakość urządzenia pod jackiem jak i stereo głośnikach. Te jak dasz na maxa to są głośniejsze i czyściej brzmi niż mój laptop Sony Vaio - serio. No a jeśli jesteś fanem Last.fm to oczywiśćie jest aplikacja na Symbiana co scrobluje - Mobbler. Telefon ma wifi - wiec mozesz synchro robić bez kosztów 3G. :wink:

Iphone jest o wiele droższy a jako telefon troche uboższy (2G,3G). Dane telefonu poczytaj na gsmarena.com albo telepolis.pl

Ja polecam jako odtwarzacz. Może nie ma coverflow ale okładki ładnie wyświetla.

Popularne są te modele, które są wciskane klientom przez operatorów.

Nokia 5800 nie ma nawet przycisków muzycznych na obudowie, więc przydomek “XpressMusic” jest nietrafiony. Pod względem stabilności i płynności działania jest tragiczna, ekran często nie reaguje na dotyk, system się wywala. Przy podłączaniu słuchawek telefon pyta się, o potwierdzenie, czy na pewno je chcemy podłączyć… Można to zmienić w ustawieniach, ale tak czy siak niesmak pozostaje, zwłaszcza że dzięki temu możliwa jest sytuacja, w której słuchawki są podpięte, a dźwięk leci z głośników. Chociaż to jeszcze nic, najgorszy w tym modelu jest tryb “dresiarz mode”, odłączenie słuchawek skutkuje nieodwołalnym przełączeniem odtwarzania na głośniki, dzięki czemu możemy pochwalić się w autobusie, czego słuchamy.

Telefon jest epokę wstecz, zarówno pod względem wygody użytkowania jak i słuchania muzyki w porównaniu, do starszych modeli, np. 5310XM.

Widać używamy dwóch różnych 5800 :wink:

Czyżby Twoja miała przyciski na obudowie i pozwalała wyłączyć przełączanie odtwarzania na głośniki?

Nie ma na obudowie, ale ma dodatkowy dotykowy u góry. Nie zdarzyło mi się “zdresowanie”. Nigdy nie miałem zapotrzebowania na dodatkowe guziki pod mp3. Telefon wyglądał swego czasu bardzo schludnie. Dodatkowe guziki tylko pogorszyły by sprawe czyt. wygląd stałby się bardziej tandetny jak to jest w XM o mniejszych numerkach, gdzieś wyżej wspomnianych.

Kolega ma szeroką game telefonów do wyboru. Ja podałem jeden. I podziękuje :wink: Dobranoc.