Telefon dobry do bluetooth


(Szm) #1

Witam

Jak w temacie. Czy są obecnie jakieś telefony, które wyraźnie odstają od konkurencji, pod względem długości działania? Nie potrzebuję żadnych innych bajerów w stylu aparat fotograficzny czy ekran dotykowy, które spodziewam się, że również obciążają baterię. Interesują mnie głównie takie aparaty, które pozwolą na długie rozmowy, będę używał zestawu komórka + słuchawka na bluetooth. Może nie ma tak naprawdę wielkich różnic i lepiej kupić np. 2 baterię?

PS Wszędzie piszą ile telefon wytrzyma na czuwaniu, ale to mniej istotne niż łączny czas rozmów.

PS 2 O dziwo nie znalazłem nigdzie podobnych wątków, czyżby rozmowy straciły na znaczeniu ;p?


(Misiek61989) #2

Nokia 6310i i wszystko jasne :smiley: bateria potrafi trzymać nawet 10 dni no i jest bluetooth, także polecam


(JUDGE) #3

Dziwne, z reguły w specyfikacjach podawany jest czas czuwania i orientacyjny czas rozmów.

Przeprowadź rozpoznanie jeszcze raz :slight_smile:


(Zbych ) #4

http://nt.interia.pl/telekomunikacja/gs ... ie,1234080 jedyne co można polecić i spełniające twoje wymagania , stary kultowy telefon i nadal w cenie czas rozmów około 7 godzin nonstop , czas czówania około 20dni(ale to Cię nie interesuje) 7 godzin gadania to już chyba max co można wydusić z telefonu , oprócz chinszczyzny noname gdzie inforumują że baterie trzymają pół roku (parodia) a może chinski rok jest znacznie krótszy od naszego, nic innego nie znajdziesz , pozatym słuchawki bluetooth takie najnormalniejsze też nie pozwalają na dłuższą rozmowe jak 3-6 godzin , jedynie chyba jabra robi słuchawki które wytrzymują około 12 godzin rozmowy bez ładowania.

-- Dodane 19.01.2009 (Pn) 13:35 --

zwróć uwage że czas czówania jest podawany w godzinach a czas rozmów w minutach i w zasadzie dla zmyły aby ktoś myslał że czas rozmów jest tak długi jak czas czówania wartosci te są prawie identyczne np. czas rozmów 400min czas czówania 400h.


(Szm) #5

hmm lubię Nokię, ale skoro nie ma tak naprawdę aż tak wielkich różnic, to chyba kupię jakąś komórkę i 2 baterię do tego.


(Zbych ) #6

A może kup sobie coś takiego jak latarka ładowana manualnie czyli sciska sie dłonią odpowiedni mechanizm , pojawiły sie w sprzedaży latarki umożliwiające podłączenie i ładowanie również bateri telefonu , pewnie za niedługo pojawią się na rymku same ładowarki bez laterki , ładowanie bateri do pełna podobno godzina sciskania wystarczy , no jak by żyła moja prababcia to by była w zachwycie i powiedziałaby że w czasie 1 wojny już coś takiego mieli. Jak byłem w holandii to tam mieli w sprzedaży dynama do rowerów z możliwością ładowania telefonu w czasie jazdy , a że tam rowerzystów więcaj jak w chinach to urządzenie przydatne.


(k-9) #7

a może SE K750i?? miałem i polecam dość długo na baterii trzyma.

Ja będziesz z telefony korzystać to kup sobie do telefonu ładowarkę z zapalniczki samochodu i już

Telefon zawszę będzie ci długo trzymać :stuck_out_tongue:


(Zbych ) #8

No i też samochód bo bez tego to ładowarka samochodowa bedzię bezużyteczna.


(k-9) #9

a skąd ty wiesz czy On nie ma przypadkiem samochodu? :expressionless: :expressionless: :twisted:


(Zbych ) #10

Bo można to wywnioskować z posta , jeżeli ktoś myśli o 2 bateriach do telefonu to na 95% nie ma samochodu , pozostaje 5 % prawdopodobieństwa że zapomniał że istnieje taki wynalazek jak ładowarka samochodowa.


(k-9) #11

no fakt, mój błąd sorry

W sumie skoro autor posta będzie rozmawiać przez słuchawkę BT, to głównie na modelu zabawki powinien się skupić, bo co z tego że telefon wytrzyma 6 godzin rozmowy jak słuchawka tylko 4h...


(klopas) #12

słuchawki jabry podobno 12h wytrzymują na jednej baterii :wink: