Telefon dotykowy do 350zł

No to jak mówiłem, Xperia X8, i5700 jak się uda wyhaczyć, bo to funkcjonalne telefony, a jak nie (bo nie będzie/nie chcesz/będziesz się bał, że zgubisz/ukradną ci) to wtedy Swift albo Avila

UPDATE:

byłem u kumpla-komputerowca, co na giełdzie sprzedaje i powiedział że sexperia będzie za 2 tyg. bo wtedy ma “dostawę”(wiecie o co chodzi :smiley: )spicia jest od 320 zł, więc może… a avila od 175 :smiley: (wersja z gps 200) i sie zdecyduje

ps: jednak jak avila to z gps, da sie wgrać darmową nawigację na avile? a jeśli spicia to da sie jakiś gps w javie :?: :?:

Maxim128 , na androida masz dużo aplikacji do nawigacji, z czego nawet dobra jest darmowa - maps google

Jeżeli chcesz coś na Androidzie polecam X8. Mam osobiście. Ekran jest świetny. Brak Mulitouch’a rekompensuje moduł który udaje Dual Touch. W najnowszej wersji działa idealnie i zoom dwoma palcami jest super. Procesor również da się podkręcić, a standardowo do około 749 MHz. Jak na tani smartphone nie jest źle. Zmiana romu i root też jest łatwa. Bootloader jest nie złamany, ale dzięki temu nie da się go “zbrickować” zmianą romu. Flash Tool’em zawsze można wgrać oryginalny rom bez względu na to co zrobiłeś. Zrobiłem z moim telefonem już wszystko co było możliwe. Polecam jako pierwszy telefon z Androidem.

No ja dalej stoję murem za i5700. LG GT540 miałem i po miesiącu męki poszedł papa. Samsung Avila to jest też doby telefon ale systemu brak. Xperia za mały wyświetlacz i oporowy, to już przeszłość. Spica może stara ale uciągnie dużo a co do podkręcania to idzie wyciągnąć spokojnie ze spicy 1049 mhz czyli ponad 1ghz, ramu ma 256 to też nie jest mało. Xperia ma chyba tyle samo. A co do sterowników 3d i aktualizacji to na spice już słychać że jest android 2.3 tylko mają problem z kamerą, a sterowniki co są uciągną dużo gier.

Dla sprostowania Xperia x8 ma ekran pojemnościowy. Xperia nie jest przeszłością bo jest stanowczo wydajniejsza niż Spica. Spica nie dostanie oficjalniej aktualizacji do 2.3, ani 2.2 tak samo jak Xperia x8. [zapoznaj się z całą zawartością newsa] Dodatkowo Xperi x8 nie da się uwalić podczas zmiany romu. [zablokowany bt i loader {da się odzyskać flashtoolem}]

polecam LG GT540,

mam telefon od 2 tygodnia a jedyną wadą to brak widoczności wyświetlacza po wyjściu na zewnatrz.

ma gps i wifi co prawda nie ma odtwarzania DVD tylko Divix ale jest Ok

Do Dimm,a no co fakt to fakt samsung skopał sterowniki, ale po ostatnim wgrywaniu nowych to Angry Birds to bez zacięcia chodzą. Aktualizacje to robią już inni ludzie np do 2.3 jak i do SE jak i do Spicy i całkiem dobrze im to idzie. A co do zmiany romu to już telefon miał różnego typu romy i ani razu go jakoś nie uwaliłem. Wg mnie zablokowanie bt i loadera to ograniczenie dostępu do telefonu, wolę mieć więcej niż na to producent pozwala.

Za to Swift jest fajny do czasu jak się nie zacznie psuć, a wiem co pisze. Po położeniu telefonu na noc na stole jak rano wstałem to miałem na wyświetlaczu dużą plamę, jakby był zalany, pytanie do serwisu ile takich usterek było, to krótka odpowiedź “Ten model telefonu tak ma i tydzień bez zgłoszenia takiej usterki to jest dziwny”. Dlatego telefonu się pozbyłem i nie żałuję tego kroku bo po zmianie wyświetlacza na nowy piksele się zaczęły wypalać. Za to samsung avila już ma prawie 2 lata i działa cały czas i ten telefon do samsunga mnie przekonał i żaden LG ani Nokia mnie już nie przekona do telefonów (jak narazie).

a może starą poczciwą Omnie :slight_smile:

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=54749&buy=1&change_view=1

ma wszystko co potrzebujesz :slight_smile:

no może folusek

ale dodatki są na różnych stronach(widgety itp.)

akurat, czy oficjalna czy nieoficjalna to mnie mało interesuje

chyba avila kupie na AlleDrogo:D

jedak tam:D

ja osobiście wolałbym dorzucić parę groszy i brać już omnie i900 zamiast avilki :slight_smile: ma większy ekranik, 5Mpix aparat z lampą , odtwarza divx w standardzie , ma w sobie 8 lub 16 GB pamięci zależy od modelu , lepszy procek , więcej ramu , videorozmowy, prawdziwy GPS za darmo - możesz wgrać automapę także wybór należy do ciebie . Wiem jak działa avila a omnia bo mam te telefony i powiem ci że avila się chowie do omni

folusek , nie ma co porównywać w ogóle Omni do Avili, to w ogóle inna półka telefonów :wink:

Poszukaj Samsung i5800 (mało ich do 350zł, ja kupiłem za 380) lub i5700 (można aktualizować oprogramowanie do A2.1 jak to Cię interesuje).

Maxim128 avila fajny telefon, ale wiem z praktyki że zostaje niedosyt. Jednak lepiej coś z systemem wziąć niż siedzieć na javie. Do ra-v i5800 też chyba ma skopane sterowniki bo porównywałem i samsung znów dał nogę. Choć wygląd jest ładny.

może i tak…

a da sie wgrać na avile androida?

bo słyszałem, że tak…

Wątpię że da się wgrać androida. Avila ma za mało pamięci i za słaby procesor, chyba ok 120 czy 200 mhz to napewno płynność by była niezła. Porównując monte przy przeglądaniu niektórych stron wywala że pamięć pełna, a jest lepszy od avili. No w jednym temacie http://pdaclub.pl/forum/hyde-park/samsung-avila-s5230-gps-jaki-procesor/ widać że ktoś napisał że 285 mhz nie wiem ile w tym prawdy co do avili.

Maxim128 , nie da się, Avila ma autorski system Samsunga :wink:

Tak, Avila ma nakładkę graficzną TouchVis taką samą jak w innych telefonach Samsunga z niższej półki cenowej, nie ma Androida, choć ten system operacyjny jest dość podobny do A. Wygląda b.podobnie do Androida, który ma również ten sam interfejs - tylko że nowszy.

Tzn? Działa i tyle. Ma możliwość aktualizacji do A2.2 jeśli kogoś interesuje, a z której na razie nie mam zamiaru korzystać. Nie licznie że w tej cenie dostaniecie cuda na kiju. Po prostu urządzenie mobilne, przy pomocy którego można swobodnie się komunikować ze światem.

Z innych szajsungów zobacz jeszcze Monte - to chyba dość podobny do Avili (wg mnie lepszy).

ra-v sterowniki do gier, czyli 3d też kiepsko na i5800. Co do monte posiadam i powiem że jest płynniejszy (szybciej działa), ale klawiatura qwerty. Tego brakuje, ale zawsze można softa zmienić z klawiaturą, tylko ma małe te klawisze.

mam już avile, za stówkę na giełdzie kupiłem :smiley:

na razie ok musze jeszcze na http://www.skradzione.net czy nie będzie potrzeby imei zmienić :x