Telefon dotykowy - wybór

Teraz coś dla znawców telefonów.

Mam zamiar kupić nowy telefon ponieważ kończy mi się umowa w erze i nie wiem jaki wybrać.

Interesuje mnie telefon dotykowy który będzie miał w miarę dobry aparat około 5 i najlepiej nie LG ; )

Albo co sądzicie o

SE Yari

Można też dodać własny telefon ktory polecacie.

Kryteria :

Dobry Aparat

Dobry odtwarzacz muzyki.

Bardzo DZiekuje za wypowiedzi .

może nokia 5800 xm?

http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/5800xm/

Sam nad 5800 się zastanawiam, choć ten aparat (nawet z “optyką” Carl Zeiss) nie ma pochlebnych opinii…

Może Samsung i900 Omnia… 5MPx już ma, ale z muzyką nie wiem jak…

Toshiba G900

Coś od HTC z Androidem na pokładzie.

HTC Hero jest nawet w dobrych cenach, a w maju dostaje update’a na Androida 2.

Zgadzam się.

Lub ewentualnie coś od HTC z Windows Mobile.

Ponoć latem ma się ukazać nowy model iPhona o nazwie iPhone HD.

Który będzie kosztował krocie, a nic rewolucyjnego nie wprowadzi. :stuck_out_tongue:

wprowadzi mniejsze ceny starszych modeli, co dla mnie jest plusem, chciałbym znów sobie sprawić iPhone 2G bo on fajny jest :smiley: a jak 3G to tylko biały :stuck_out_tongue:

omnia ze swoim 5mpx robi fotki gorsze niż ten 3.2mpx z 5800 a więc niezbyt polecam, może i na ekranie jakoś to wygląda ale na kompie…

Nie wiadomo czy ceny iPhonów spadna po wprowadzeniu nowego modelu. Może być tak jak teraz, że satre znikną a nowe będą w jeszcze wyższych cenach :frowning:

Ja polecam od siebie Samsunga i5700 Spica. Przesiadłem się z Omni na ten aparat.

Spica posiada szybki procesor 800Mhz dzięki któremu działa naprawdę rewelacyjnie, Android z możliwością upgradu do 2.1 już teraz na forach androida można pobrać oficjalne wersje na inne kraje które także posiadają język polski , ekran pojemnościowy jest całe lata świetlne nad ekranem dotykowym w Omni.

Według mojego subiektywnego zdania spica jest telefonem o całą klasę lepszy niż Omnia. Z klawiatury systemowej korzysta się bardzo wygodnie. Aparat 3,2Mpx robi mimo braku lampy zdjęcia bardzo ładne, oczywiście warunkiem jest dobre oświetlenie. Warto wspomnieć także o wadach tzn. brak radia oraz niedopracowane opengl przez co nie pograsz na dzień dzisiejszy w żadną bardziej wymagającą gierkę z marketu

Podsumowując Spica jest dużo atrakcyjniejszą ofertą, po przesiadce zastanawiałem się długo jak mogłem męczyć się z Omnią tyle czasu.

A ja właśnie myślę że ten Yari będzie odpowiedni.

Koledzy powyżej proponują telefony z OS które są dużo lepsze od SE ale trzeba zadać pytanie do czego on będzie służył. Interesuję cię dobry aparat oraz odtwarzacz więc patrz pod tym kątem. We wszystkich oferowanych smartphonach aparat jak i odtwarzacz to raczej tylko dodatki do których producenci nie przywiązują większej uwagi. Porównaj sobie zdjęcia robione przez SE K750 ze zdjęciami robionymi przez topowe produkty HTC z tamtego okresu.

Chodzi mi o takie kryteria telefonu mam 2 typu

1 : Dotykowy ekran

-dobry aparat

2:

Normalny ekran

Dobry aparat + dobra lampa

i takie bajery ( funkcjonalny)

Będę brał chyba w taryfie play abonament 50 zł wieć podaje strone z telefonami ktoś pomoże wybrać ? ; )

http://sklep.playmobile.pl/ecommerce/co … @@FIRMA_50

PS: i nie za drogi tak do 200 zł dopłaty

ja polecam HTC Touch2

co prawda ma kiepski aparat foto ale jak się już “obczai” telefon to całkiem fajny jest (szczególnie jak się używa GPS i automapy)

gadżeciarski jest i tyle…

Touch2 ma tylko jedną wadę - ekran QVGA - dość kiepski do Internetu - do tych celów o wiele lepiej sprawdzają się VGA i WVGA (i ewentualnie HVGA - spotykane w Androidach).

Witam

Ja osobiście posiadam telefon Nokia XM 5800 i powiem wam że dobrze się spisuje. Nie zawiesza się a mam już 4 GB danych na nim i jakoś chodzi. Jedyne co muli ten telefon to wgrane inne motywy niż te oryginalne.

Polecam jeżeli ktoś chce telefon funkcjonalny i dosyć tani :slight_smile: