Telefon dotykowy

Chciałbym kupić telefon dotykowy( taki naprawdę dotykowy, nie że tak to ujmę “klikowy” :smiley: )

No dobra, fajnie jakby miał jakiś system operacyjny, wi fi , gps, nie najgorszy aparat . Musi być funkcjonalny krótko mówiąc. :slight_smile:

Kasa : powiedzmy, że koło 1000 zł , najlepiej jakby był nowy.

I jeszcze jedno pytanko. Który telefon jest najlepszy z tych 3 i dlaczego

samsung f480 vs samsung avila vs lg ku990

Każdy będzie polecał co innego jedni HTC inni iphone , nokie i nne sajszungi a najlepiej określ się jaki ma być system , windows , symbian czy jaki inny . Ja ze swojej strony polecem HTC np diamond, lub inny HTC z windows mobile a dlatego że na windows jest niezliczona masa programów i aplikacji.

system taki, aby był dostęp do wielu przydatnych aplikacji :smiley: ,

a i zapomnialem o jednym, dobrze by było jakby telefon rozpoznawał pismo ręczne :smiley:

Ja bym ci polecił Nokie 5800,naprawdę dobry telefon.Spełni twoje oczekiwania, ma wszystko o czym piszesz http://www.euro.com.pl/telefony-komorko … content_3c

Dokładnie. Nokia 5800 - ma wifi, gps, symbiana, są na to programy udostępniane odpłatnie i darmowo poprzez platformę OVI od Nokii (można też masę aplikacji znaleźć na internecie), rozpoznaje pismo ręczne, aparat 3,2 MPx z dobrą optyką (jak na telefon)

A tak swoją drogą to co z tego, że na np Windowsa Mobile jest 34293719413974 programów, skoro takich, które faktycznie mają jakiś sens i mogą się do czegoś przydać jest może z 50?

Ja polecę HTC Diamond. Sam mam HTC, tylko wyższy model i muszę przyznać , żę z nimi jest wszystko ok. Tylko nie wiem jak jest u wszystkich, ale ja jak kupowałem telefon w salonie orange, to mam go bez automapy. Tzn. gps jest, ale nie ma programu, który by go obsłużył. Wydasz jakieś 300 zł i masz. :smiley:

przeglądałem trochę fony i wpadły mi w oko

htc magic , htc diamond , nokia 5800 i Samsung B7300 Omnia Lite

z tańszych tak jak wczesniej napisalem

avila , f480 i lg ku990

jakieś sugestie? rady ?

Akurat te telefony są bez systemu :expressionless:

omg wiem, człowieku. Jakbyś przeczytał dokładnie pierwszy post to byś wiedział, że wymieniłem te 3 modele, aby dowiedzieć się od co lepsze według was

HTC Magic to system android ,HTC diamond system windows mobile 6.1 i jest nowy model diamond II z systemem windows mobile 6.5 i jeżeli chcesz się dużo bawić grami , aplikacjami , programami w dodatku mieć system rozwojowy/aktualizowalny to szukaj telefonu z windows mobile , nokia 5800 to symbian na którego też jest dużo programów ale znacznie mniej niż na WM w dodatku symbian jest sytemem nie rozwojowym/nieaktualizowalnym ( oprócz mozliwości drobnych poprawek wydanych przez “Nokie” w stosunku do danego modelu telefonu, czyli powstaje nowy symbian , umieszczany jest w danym modelu telefonu , wtedy zaczynają powstawać dopiero programy pod taką wersje systemu i tak jest około 2-3 lat potem nokia wprowadza nowy system do nowych modeli i w tym czasie zaprzestaje się “produkcji” programów pod starszy system , w przeciwieństwie do Windows mobile gdzie programy powstałe pod wczesne wersje windowsa działają również pod najnowszym windowsem.

PS. Mój htc diamond z holenderskiego vodafone ma w promocji “zaszytego” w romie TomToma.

Jak i nieoficjalny 6.5/6.5.1/6.5.3 na Xda. :stuck_out_tongue:

tym bardziej że po zainstalowaniu tych 50 programów telefon zaczyna mulić… w iPhone miałem z 70 czy 100 aplikacji i telefon chodził tak samo jak po nowym sofcie :wink:

No i stało się tak jak pisłąem w pierwszym poscie “każdy chwali to co ma” jedni symbiana inni iphona inni androida inni WM , ja wybrałem windows mobile dlatego że potrzebuje każdego dnia skypa i co drugi dzień nawigacje a że najbardziej popularne nawigacje(tomtom i automapa) pracują wyłacznie pod WM więc na ten system padł wybór , pozatym łatwe blokowanie niechcianych rozmów czy sms-ów możliwość dobrania interfejsu odpowiedniego do upodobań (SPB) , program do notatek odręcznych możliwy w czasie rozmowy , i wiele innych.

Cóż Skype również jest na Sybiana, a z programów GPS jest np Garmin, którego osobiście wolę od TomTom’a

iPhone jest bardzo czuły jeśli chodzi o ekran, wystarczy musnąć palcem i reaguje… w tych co mają digitizery (folie dotykowe na ekranie) takiego czegoś nie doświadczysz… no i iPhone jest pod palce a takie telefony z WM łatwiej się obsługuje rysikiem (takie uroki WM)

zaznaczę że miałem WM, miałem wszystkie symbiany (jedynie s60v5 się tylko bawiłem i UIQ no i nie istotny S90) i jakoś stwierdzam że iPhone OS był najlepszym systemem w telefonie z jakim miałem do czynienia…

Chyba nie używałeś WM 6.5.3 - tu jest naprawdę dobrze.

Co do ekranu muszę się jednak zgodzić - choć nie do końca. Gdy raz miałem okazję pobawić się Diamondem II to byłem bardzo zaskoczony czułością ekranu (była bardzo dobra) - poza tym ekrany oporowe mają dla mnie jedną zaletę - można je obsługiwać nie tylko palcem - gdy jest zimno nie muszę zdejmować rękawiczek, by skorzystać z telefonu.