Telefon internetowy

Witajcie, podobno telefon internetowy jest dużo tańszy niż stacjonarny rożnych operatorów .Prawda to?

Skype?

Generalnie jest tańszy, ale nie zawsze… zależy od kierunku wykonywanych połączeń,

czy to numery zagraniczne, komórkowe. Trzeba po prostu dokładnie przestudiować

cennik konkretnego operatora.

Zależy czy mówisz o telefonii internetowej VoIP typu SKYPE czy telefonii internetowej typu VoIP jaką oferuje TP, UPC, Multimedia itd.

Czym się te telefonie rożnią

Telefonia VoIP typu SKYPE to program zainstalowany na komputerze + słuchawki i mikrofon, ewentualnie specjalny telefon podłączany do USB kompatybilny ze SKYPE. Nie płacisz rachunków tylko wykupujesz pre-paid w SKYPE i gadasz tak długa ile masz środków. Musisz mieć zawsze włączonego kompa i program SKYPE aby to działało.

Telefonia VoIP typu TP, UPC itd - zwykły telefon podłączony do modemu dostarczonego przez Twojego ISP. Działa tak jak zwykły telefon w gniazdku telefonicznym, ale jest inaczej podłączony. W porównaniu do zwykłego telefonu ma zazwyczaj dużo niższe koszty i darmowe minuty, ponieważ ISP nie płaci za zwykłe linie telefoniczne i ich utrzymanie, a jedynie udostępnia Ci sygnał internetowy na potrzeby działania telefonii VoIP.

Przy czym oprócz TP, UPC i innych ISP, są też zupełnie niezależni operatorzy VoIP.

Źródło:

www.wp.pl

Tak tez podobnie ma TP jako NEOFon .

Ceny za granice sa bardzo tanie , główny plus takiego telefony ze może on być bez abonamentu , płacisz tylko tyle ile wydzwonisz. Oczywiscie wtedy koszt rozmów jest droszy niz przy abonamencie, w TP abonament jest wliczany w koszt rozmów(to co zapłaciłeś to wydzwaniasz) potem płacisz

http://www.plfon.pl/pl/w_domu/sprzet_i_ … rzet_voip/ akurat kolega używa go i sobie chwali :slight_smile: ale jest naprawde dużo operatorów :slight_smile:

Odnośnie zawsze włączonego kompa to się nie zgodzę:P Wystarczy specjalny telefon i polączenie z internetem, sam miałem kiedyś taki telefon.

http://www.morele.net/topcom-webt-lker- … pe-139733/

Cieszę się, ze udało mi się znaleźć taki temat:) Właśnie się zastanawiam nad założeniem tego u siebie. Jako, ze w ogóle się na tym nie zna, to chciałabym prosić o poradę. Na co zwracać uwagę przy wyborze operatora? Polecano mi firmę Cetekom. Słyszeliście coś o niej? I czy faktycznie to się opłaca? I jak jest z połączeniami za granicę?

Na ceny. I czy to jest normalne VoIP działające przez bramkę lub telefon VoIP, a nie coś w stylu Skype.

Od blisko 5 lat mam telefon VOIP AT-530 zakupiony na Allegro. Oto jego widok i możliwości - http://allegro.pl/listing/listing.php?s … IP++AT-530 Jest to to telefon wraz z routerem. Kabel internetowy jest wpięty do telefonu, a z niego drugi kabel prowadzi do komputera. Można w takim układzie prowadzić rozmowy telefoniczne, przy wyłączonym komputerze. Do marca 2013 dostawcą internetu był Fonet z Wrocławia, gdzie miałem umowę na 4 megabity przesyłu. Internet hulał jak należy i poziom rozmów tez był dobry. Od kwietnia Fonet przejęła Vectra z Gdyni i podpisałem z nimi umowę na szybkość internetu 10 megabitów. I teraz wyjaśnię, w czym rzecz. Upload jest na poziomie 3,3 - 3,8 megabita, czyli podobnie jak w Fonecie, mimo, ze płacę za 10 mega. Ciekawe jest to, że jak wyjmę wtyczkę kabla internetowego z telefonu i podłączę bezpośrednio do komputera, to mam te 10 megabitów. Przyczyna więc tkwi w telefonie. Ale jak temu zaradzić, żeby było dobrze ? Może ktoś wie ?