Telefon internetowy

(Kurss1005) #1

Witajcie, podobno telefon internetowy jest dużo tańszy niż stacjonarny rożnych operatorów .Prawda to?

(ra-v) #2

Skype?

(wosmar) #3

Generalnie jest tańszy, ale nie zawsze... zależy od kierunku wykonywanych połączeń,

czy to numery zagraniczne, komórkowe. Trzeba po prostu dokładnie przestudiować

cennik konkretnego operatora.

(Pharun) #4

Zależy czy mówisz o telefonii internetowej VoIP typu SKYPE czy telefonii internetowej typu VoIP jaką oferuje TP, UPC, Multimedia itd.

(Kurss1005) #5

Czym się te telefonie rożnią

(Pharun) #6

Telefonia VoIP typu SKYPE to program zainstalowany na komputerze + słuchawki i mikrofon, ewentualnie specjalny telefon podłączany do USB kompatybilny ze SKYPE. Nie płacisz rachunków tylko wykupujesz pre-paid w SKYPE i gadasz tak długa ile masz środków. Musisz mieć zawsze włączonego kompa i program SKYPE aby to działało.

Telefonia VoIP typu TP, UPC itd - zwykły telefon podłączony do modemu dostarczonego przez Twojego ISP. Działa tak jak zwykły telefon w gniazdku telefonicznym, ale jest inaczej podłączony. W porównaniu do zwykłego telefonu ma zazwyczaj dużo niższe koszty i darmowe minuty, ponieważ ISP nie płaci za zwykłe linie telefoniczne i ich utrzymanie, a jedynie udostępnia Ci sygnał internetowy na potrzeby działania telefonii VoIP.

(Kpc21) #7

Przy czym oprócz TP, UPC i innych ISP, są też zupełnie niezależni operatorzy VoIP.

(Madafaker) #8

Źródło:

www.wp.pl

(Karolekc5) #9

Tak tez podobnie ma TP jako NEOFon .

Ceny za granice sa bardzo tanie , główny plus takiego telefony ze może on być bez abonamentu , płacisz tylko tyle ile wydzwonisz. Oczywiscie wtedy koszt rozmów jest droszy niz przy abonamencie, w TP abonament jest wliczany w koszt rozmów(to co zapłaciłeś to wydzwaniasz) potem płacisz

(pysiu) #10

http://www.plfon.pl/pl/w_domu/sprzet_i_ ... rzet_voip/ akurat kolega używa go i sobie chwali :slight_smile: ale jest naprawde dużo operatorów :slight_smile:

(lukasz_n) #11

Odnośnie zawsze włączonego kompa to się nie zgodzę:stuck_out_tongue: Wystarczy specjalny telefon i polączenie z internetem, sam miałem kiedyś taki telefon.

http://www.morele.net/topcom-webt-lker- ... pe-139733/

(Wiaderko7) #12

Cieszę się, ze udało mi się znaleźć taki temat:) Właśnie się zastanawiam nad założeniem tego u siebie. Jako, ze w ogóle się na tym nie zna, to chciałabym prosić o poradę. Na co zwracać uwagę przy wyborze operatora? Polecano mi firmę Cetekom. Słyszeliście coś o niej? I czy faktycznie to się opłaca? I jak jest z połączeniami za granicę?

(Kpc21) #13

Na ceny. I czy to jest normalne VoIP działające przez bramkę lub telefon VoIP, a nie coś w stylu Skype.

(Seren1) #14

Od blisko 5 lat mam telefon VOIP AT-530 zakupiony na Allegro. Oto jego widok i możliwości - http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... IP++AT-530 Jest to to telefon wraz z routerem. Kabel internetowy jest wpięty do telefonu, a z niego drugi kabel prowadzi do komputera. Można w takim układzie prowadzić rozmowy telefoniczne, przy wyłączonym komputerze. Do marca 2013 dostawcą internetu był Fonet z Wrocławia, gdzie miałem umowę na 4 megabity przesyłu. Internet hulał jak należy i poziom rozmów tez był dobry. Od kwietnia Fonet przejęła Vectra z Gdyni i podpisałem z nimi umowę na szybkość internetu 10 megabitów. I teraz wyjaśnię, w czym rzecz. Upload jest na poziomie 3,3 - 3,8 megabita, czyli podobnie jak w Fonecie, mimo, ze płacę za 10 mega. Ciekawe jest to, że jak wyjmę wtyczkę kabla internetowego z telefonu i podłączę bezpośrednio do komputera, to mam te 10 megabitów. Przyczyna więc tkwi w telefonie. Ale jak temu zaradzić, żeby było dobrze ? Może ktoś wie ?