Telefon jako Klient VPN

W firmie mam VPN Serwer. Jaki cel chciałbym osiągnąć?
W jednym z miejsc (poza firmą, lokalizacja1) chcę uruchomić klienta VPN w postaci telefonu, który z kolei jako router posłuży połączeniu się komputerom w lokalizacji1 z firmą. Te komputery będą przynależały do sieci firmowej przez tunel VPN.

Co do tej pory zrobiłem: utworzyłem tunel VPN na telefonie do lokalizacji1 przez aplikację Smart VPN (DrayTek), dzięki czemu telefon “znajduje się” w firmie. Tworzę router na tym telefonie i komputery podłączone do niego są w sieci Internet od razu, nie przez tunel VPN.

To bym proponował router LTE z funkcją klienta VPN.
Oczywiście musi wspierać odpowiedni protokół używany przez serwer VPN żeby uzyskać połączenie, odpowiednie urządzenie musisz znaleźć we własnym zakresie bo trochę tego na rynku jest.

Nie wiem czy android ma w ogóle opcję aby udostępniać internet jako hotspot jednocześnie przesyłając dane przez tunel.

:thinking: A ile jest komputerów w tej zdalnej lokalizacji, i jaki jest cel tego przedsięwzięcia?

Nie wiem jak działa ten smart VPN na DrayTek, ale jeśli wykorzystuje choć trochę IPSec, to Internet nigdy nie będzie szedł przez tunel, a przynajmniej nie domyślnie.

Może być tak, że serwer VPN wypycha Ci tylko trasy do sieci firmowej, ale nie ustawia tunelu jako bramy domyślnej.

wg. tej strony:


wspiera PPTP, L2TP, L2TP over IPsec, IPsec, IPsec XAuth, IKEv2 EAP, SSL VPN, OpenVPN

Jednakże, Smart VPN Client korzysta z SSL VPN, jak wynika z poniższej strony:

“Co do tej pory zrobiłem: utworzyłem tunel VPN na telefonie do lokalizacji1 przez aplikację Smart VPN (DrayTek), dzięki czemu telefon “znajduje się” w firmie. Tworzę router na tym telefonie i komputery podłączone do niego są w sieci Internet od razu, nie przez tunel VPN.”

A czy masz dostęp, do zasobów firmy, z komputerów zdalnej lokalizacji?
Zgodnie z celem: “…posłuży połączeniu się komputerom w lokalizacji1 z firmą.”

edit

Jakie masz ustawienia w miejscu zaznaczonym ramką?

Na stronie masz napisane, że ruch do Internetu nie idzie przez tunel. W SSL VPN kolega wyżej zaznaczył Ci odpowiednią opcję.