Telefon jako modem do netu?


(Ulzana) #1

witam, mam prośbę, doradzcie mi proszę jaki telefon komórkowy może pracować jako modem do netu w GPRS połączony z kompem PC lub netobok przez USB , wiem że transwer będzie bez szału ale chodzi mi o zwykłe przeglądanie stron , poczta, rachunki,gg, proszę o podanie najtańszego na naszym rynku modelu telefonu z taką opcją.

z góry dzięki i popzdrawiam


(system) #2

6230(i) oprócz GPRS ma szybszy EDGE.


(Kazio1987r) #3

W większości telefonów jest taka opcja. Wystarczy że komp wykryje go jako modem. W XP nie powinno być z tym problemu. Co do telefonu to poszukaj na stronach operatorów. Teraz wszystkie mają GPRS a niektóre szybszy EDGE.


(Ulzana) #4

panowie i panie prosiłem o !!

proszę o podanie najtańszego na naszym rynku modelu telefonu z taką opcją.

aktualnie urzywam nokia 6680 jako modem a do użytku własnego jako telefon używam nokia 6610- chciałbym aby było odwrotnie ale ponoć 6610 nie może robić za modem chociaż tak ma w opisie ! więc proszę fakty a nie domysły i sugestie! !!

z góry dzięki i pozdrawiam


(system) #5

skoro ma GPRS, to czemu nie?

to nie możesz sam sprawdzić :P?


(Ulzana) #6

no moge ale , no własnie , chciałem kupić kabel z oprogramowaniem na " allego " bez reklamy oczywiście i zadałem pytanie sprzedawcą czy za pomocą nokia 6610 może moge mieć to o co was pytam !!


(system) #7

no to sprawdź :stuck_out_tongue:

Kabel powinien być oryginalny, nokiowski, wtedy powinno zadzialać. Poza tym kabel od 6680 powinien byc dobry :). Oprócz tego trzeba w telefonie wszystko skonfigurować i nie wiem czy nie trzeba u operatora zglaszać chęci korzystania z "normalnego" neta przez telefon.


(Ulzana) #8

panie karolzet ja bardzo proszę o konkretne odpowiedzi , sprawdzone a nie domysły !!


(system) #9

Skończ koleś z tymi wykrzyknikami i się opanuj, bo napisałem ci co i jak a ty jakiś z ADHD chyba jesteś :? :!: - użyłeś piętnastu wykrzykników. Czytaj ze zrozumieniem i skończ się rzucać.

w tym dziale posty się nie nabijają

Na moją pomoc już nie licz.


(krzysiek1312) #10

Tam masz wszyskto napisane, poczytaj

http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/6610/id789.html