TELEFON JAKO Modem Wi-Fi

Witam. Czy jest możliwość użycia telefonu jako modem wi-fi ?

Mam telefon Nokia 500 która ma w taka opcje jak wi-fi. Mój internet to Neostrada 2mb/s + Livebox z wi fi. Mam dom 2 piętrowy i kopiłem sobie drugi komputer na którym tez chce mieć internet bez kupowania specjalnie jakiś modemów czy ciągnięcia kabla na sam dół bo nie mam nawet za bardzo jak. I czy da się jakoś synchronizować komputer z tym telefonem na tym drugim nowo kupionym komputerze proszę o pomoc. :frowning:

(W programie Nokia PC Suite) jest taka opcja jak “Umożliwia podłączenie komputera z internetem za pomocą telefonu” ale wtedy nie berze mi tego internetu z wi-fi tylko łączy się z internetem sieci i zżera mi kasę masakra xD)

Z tego co napisałeś to telefon musiałby pracować jako repeater, a z tym to raczej problem. Info tutaj http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=68&t=36938

Jeszcze nie spotkałem się z telefonem, który pracowałby jako repeater. Co najwyżej można liczyć na thetering, który polega na tym, że Internet, który dochodzi do telefonu komórkowego za pomocą sieci komórkowej jest udostępniany dalej poprzez WiFi.

To dlaczego nie włożysz karty wifi do tego drugiego kompa? Ale pozostaje następna rzecz czy dochodzi ci tam sygnał z wifi? Łatwo to sprawdzisz owym telefonem.

Niestety telefon nie może robić za kartę wifi bo o to ci chodzi. Symbian ma pod tym względem ograniczenia i niestety ale napewno nie będzier miał tego poprawionego z wiadomych powodów.

Synchronizacja łączysz telefon i komputer kabelem i Nokia Suite.