Telefon jako modem

(Ramzes756) #1

Witam otóż mam taki problem jest mi potrzebny telefon jako modem do komputera do 400 zł.Jaki był by najlepszy(czyli chodzi o szybkość danych)

(Piotrek2255) #2

Większość telefonów z Androidem ma dość dobrą przepustowość. Plusem telefonu z androidem jako modemu jest na pewno prostota użycia, po prostu podłączasz kabel USB i wybierasz udostępnianie internetu przez USB i to wszystko :wink:

Ze swojej strony polecam takie telefony jak Samsung galaxy Mini2 i Sony Ericsson Live with Walkman.

(igrek) #3

Nie lepiej kupić jakiegoś huawei za 50zł? Typowy modem.

(Ramzes756) #4

mi chodzi aby mial klasyczna klawiature oraz aby nie byl dotykowy oraz ze byl podlaczany na usb

(ra-v) #5

Żaden telefon nie jest lepszy od modemu. Mi Andek wyciągał max 2 Mbit podczas gdy modem 3.5-5.

Pytanie czy ty chcesz korzystać na co dzień z tego, nie masz innego, czy tylko wyjazdowo? Jeśli na co dzień to to pomyśl o modemie.

Napisz jeszcze w jakim położeniu jesteś, w jakiej sieci masz internet (w jakiej usłudze czy abonamencie), ile km masz do najbliższego 3G i w jakiej częstotliwości.

(Ramzes756) #6

mam już modem tylko że on ma słaby zasięg za granicą i dlatego potrzebuje telefonu z funkcja modemu oraz modem jest używany tylko za granicą

(ra-v) #7

Najlepiej popatrz na allegro oraz tutaj.

Sprawdź czy obsługuje co najmniej HSDPA (a jeszcze lepiej HSPA) do 7.2 Mbit, i HSUPA do ok. 2.5 Mbit - wtedy będzie w miarę ok.

Niestety nie wiem jak z funkcją modemu na innych systemach niż Android, generalnie na systemach producentów funkcje modemu na kablu działają. Jeśli chodzi o Androida szukaj telefonów z androidem co najmniej 2.2, ponieważ ma on już wbudowany router WiFi i udostępnianie po kablu USB.

(Ramzes756) #8

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

(Krzysztof N) #9

Wykorzystanie modemu w telefonie komórkowym do transmisji danych w sieciach Internetu mobilnego nazywane jest jako tzw. tethering. Dokładniej opisane jest na stronie która opisuje mobilny internet. Chodzi tez o to ,że postęp w zakresie technologi mobilnego internetu jet bardzo szybki. Na przykład technologia LTE osiągana jest na razie prawie wyłącznie na urządzeniach typu modem.

(ra-v) #10

W każdym razie nie na telefonach za 400 zł, a 400 euro, więc tu za bardzo użytkownika nie dotyczy, tym bardziej że LTE nawet za granicą nie wygląda ciekawie.

(Ambiwalentny87) #11

Moja znajoma używała kiedyś jakiegoś huawei (nie pamiętam modelu) jako modemu, ale co rusz były jakieś problemy, bardzo szybko się zacinał…Ja osobiście preferuję tradycyjne modemy