Telefon jako router

Potrzebuję dostępu do Internetu na laptopie w wynajmowanym na krótki okres czasu mieszkaniu - nie mogę więc podpisać żadnej umowy, żadnych instalacji itp. Z pomocą Google’a ustaliłem, że mógłbym pozyskać internet w laptopie z telefonu.

Telefon ma DualSim więc mogę dokupić starter z innej sieci - nazwijmy ją siecią X. Sieć X ma ofertę Internetu na kartę. Wkładam kartę do telefonu, włączam w telefonie opcję Wi-Fi hotspot, laptop wykrywa mi sygnał wifi z telefonu i w ten sposób mam internet na laptopie. Pójdzie?

 

 

 

 

Dokładnie tak.

Jeśli to jest smartfon to jak najbardziej. Jeśli nie to może nie mieć opcji Wi-Fi hotspot a nawet modułu wi-fi i wtedy trzeba przez bloetooth kombinować

Jeszcze jedno tylko pytanie.

 

Zanim je napiszę to dodam, że sprawdziłem na posiadanej karcie SIM i działa (chcę dokupić drugą bo na tej, którą mam nie chcę zmieniać taryfy a Internet w obowiązującej tani nie jest).

 

No więc kupuję u któregoś operatora starter Internet na kartę. Wszędzie oferują LTE, a mój telefon nie obsługuje LTE. Czy zatem internet będzie działał, tylko że po prostu wolniej bo korzystając z innej technologii? Czy jak jest na starterze LTE to tylko LTE i wszelkie inne technologie nie zadziałają?

Będzie działał wolniej, jeśli telefon nie ma więcej niż 8-10 lat to pewnie obsłuży 3G, oferuje ono również dość szybki internet ale nie taki jak LTE. Poza tym, to że na starterze jest LTE i jest ono obsługiwane przez urządzenie nie oznacza jeszcze że masz LTE, bo w Polsce zasięg LTE jest na razie tylko w większych miastach. Z 3G jest lepiej, ale tam gdzie nie ma zasięgu ani LTE ani 3G jest tylko sieć 2G a jest ona dość powolna.