Telefon jako wideorejestrator samochodowy


(knows) #1

Witam. Chcę zrobić ze starego telefonu (Samsung Galaxy Mini GT-S5570) wideorejestrator samochodowy.

Telefon ma androida, więc nie jest problemem wgranie odpowiedniej aplikacji, jednakże przy dłuższych trasach urządzenie się przegrzewa.

Czy jest możliwość wgrania oprogramowania np. z kamerki samochodowej na telefon? i oczywiście czy będzie to działać ? :wink:


(ak6) #2

Nie spotkałem się z taką możliwością. Oprogramowanie kamerki samochodowej pisane jest na zupełnie inny system.

Moim zdaniem generalnie pomysł używania telefonu jako wideorejestratora nie jest najlepszy. Problem grzania się telefonu jest trudny do wyeliminowania, nawet jeśli korzystasz z dedykowanej aplikacji, zamiast standardowego nagrywania.
Ten sprzęt stworzony został do zupełnie innych celów.

Opisów w sieci traktujących o tym temacie jest masa. Tu jeden z nich:


(Iris89) #3

Nie polecam rozwiązania, po pierwsze, jak już zauważyłeś smartfon grzeje się przy tej czynności, a użytkowanie go w ten sposób w przypadku pracy w charakterze zawodowego kierowcy (po kilka godz dziennie) szybko sprawi, że urządzenie się zajedzie i zostaniesz w punkcie wyjścia.
Po drugie, przy większych prędkościach obraz, nagrywany urządzeniem, którego stabilizacje nie były ku temu dedykowane, może po prostu mocno szumieć. Prosty wideorejestrator można kupić już zupełnie niedrogo, a będzie lepiej działał niż smartfon:

https://www.sferis.pl/rejestrator-samochodowy-hd-manta-mm310h-p454811