Telefon komórkowy Alcatel 2019 samoczynnie przerywa rozmowę

Dzień dobry. Jakiś czas temu kupiłem swojej babci ww. telefon komórkowy Alcatel 2019. Wiecie, staroświecka, klasyczna komórka, akurat dla kogoś, kto nie ogarnia bardziej nowoczesnych urządzeń. Niestety, telefon okazał się problematyczny. W trakcie rozmowy urządzenie samo z siebie, bez dotykania przez babcię jakiegokolwiek przycisku, przerywa rozmowę. Dzieje się to w losowych odstępach czasu ale średnio co kilka minut. Na dodatek za każdym telefon musi być ponownie uruchomiony poprzez wpisanie kodu PIN.

Babcia posiada telefon od pomiędzy pół roku a roku. Problem zaczął się miesiąc temu.

Dlaczego tak się dzieje? Czy mogę coś z tym zrobić?

Dziękuję za poradę.

Pin się wyłącza na karcie SIM, może telefon ma wielkie bugi że PIN zapisał się w ustawieniach i włącznik nie prosi o podawanie…

W ustawieniach szukaj może pod frazą:
Konfiguruj blokady karty sim

(Zakładka „zabezpieczenia” i pewnie na dole w „inne”).


Losowe rozłączanie może generować nawet złośliwa apka co rysuje się nad interfejsem prowadzonej rozmowy.

Jeżeli „jakiś czas temu” oznacza dwa lata i więcej to prawdopodobnie bateria przechodzi ostatnie konwulsje.

Babcia posiada telefon od pomiędzy pół roku a roku. Problem zaczął się miesiąc temu.

Dodałem to info do głównego postu.