Telefon Kruger&Matz gubi godzinę

Witam, posiadam telefon Kruger&Matz Iron 3, tydzień temu wyjąłem z niego kartę sd i po jakimś czasie włożyłem z powrotem. Od tamtej pory telefon gubi co jakiś czas godzinę, pokazuje parę godzin późniejszą. Data jest zawsze prawidłowa. Przejrzałem wszystkie ustawienia i nie wiem co może to powodować. Proszę o pomoc.

Jak się da to wróć na ustawianie godziny automatycznie z BTS operatora lub serwera NTP Google (w zależności jak to ogarnia Android, na nieaktywnym internecie raczej z BTS).

Kruger & Matz? Ja tam myślę, że należy się cieszyć, że działa i nic nie wybucha.

Jaki Android? Ten telefon ma Androida? Raczej jest to taka cegła z klawiszami i możliwe, że ma jakiś własny soft. A jego jakość pewnie jest taka, jak i całej „marki”.

Możliwe, że trzeba godzinę ręcznie ustawić, albo jest jakaś lokalizacja. Ewentualnie przywrócić do ustawień fabrycznych i od nowa.
W końcu to telefon do zadań specjalnych, więc ustawienie godziny to pierwsze z nich.

Masz rację, nie ma Androida. Po pierwszym uruchomieniu normalnie trzymał godzinę, dopiero po opisanej sytuacji zaczęło się psuć. Po ręcznym ustawieniu po kilku godzinach znowu się zmienia. W ustawieniach nie ma żadnych opcji dotyczących lokalizacji, jest tylko automatyczne ustawianie strefy czasowej, ale ani wyłączenie ani ponowne włączenie nic nie zmienia. Myślę że skończy się na przywróceniu ustawień fabrycznych.

Przywróć do fabrycznych. Raczej to nic nie da. Miałem przypadek dotyczący myPhone, że pamiętał godzinę/datę, ale tylko do czasu ponownego uruchomienia.
To elektronika na podobnym poziomie od chińczyka, więc najczęściej pada tam soft, który często nie jest nigdzie dostępny.
Do zrobienia boxem. (oparty o SoC MTK)
Soft do nich nie jest dostępny i trzeba robić dumpa z podmianą IMEI (na oryginalny z pudełka) z drugiej sprawnej sztuki.

„Producent” daje jakieś oprogramowanie, nie wiem co to, bo na ogryzku się nie odpala, ale może jakaś aktualizacja czy co.

Nie jest to pełny ROM, ale czasami sama aktualizacja też pomaga. Jak przywrócenie do fabrycznych nic nie da, to warto spróbować.