Telefon LG KS360 szybko rozladowująca się bateria

Znalazłem telefon LG KS360. Nie miałem ładowarki więc kupiłem ale problem jest w tym że jak go znalazłem to miał 2 kreski baterii i trzymała trzy dni a jak ładuje tą ładowarką co kupiłem to 2 godziny maks trzyma. W czym jest problem wina ładowarki czy telefonu?

Stawiałbym na ładowarkę. Pewnie kupiłeś jakiś szmelc za parę złotych. Rozejrzyj się za oryginalną do tego modelu lub chociaż jakimś przyzwoitym zamiennikiem. Koniecznie przeznaczoną do KS360.

Była za 20zł też stawiałem na ładowarkę ale chciałem się upewnić dzięki

Drogi kolego ładowarek do telefonu Nie kupuje się na pałę :smiley: :!: :!: :!:

Ładowarka do twojego telefonu musi spełniać trzy parametry.

  1. Napięcie ładowania musi być taki jak przewiduje producent np: jeżeli ma być 3,5 volta to tyle musi być i koniec :!: ( nie może być 3V lub 4V bo w pierwszym przypadku bateri za chiny ludowe dobrze nie naładujesz a w drugim będziesz ją ciągle przeładowywał a nawet będziesz miał małe bum :!: lub spalisz telefon).

  2. Prąd ładowania jeżeli producent przewidział np: 600 mA ( tyle ma być z tym że dopuszczalne są odchylenia około 200+/- mA np: dla 600mA może się zawierać pomiędzy 400mA a 800mA jak będzie 400 telefon będzie ci się ładował nie 2 a 3 godz a jak dasz 800mA to nie 2 godz tylko 1 godz oczywiście bateria szybciej ulegnie uszkodzeniu w drugiej opcji.Ogólnie jest przyjęte że akumulatory należy ładować 1/10 pojemności całkowitej akumulatorów tj: jeżeli zakupiony lub posiadany przez ciebie akumulatorek ma pojemność 1200 mA to powinno go ładować się prądem 120 mA + dodatkowe miliampery potrzebne do funkcjonowania telefonu.

  3. Nie pomylić polaryzacji wtyczki tj + z -

Dobra ale jak mam sprawdzić jakie napięcie na baterii jest napisane 3,7 V a na ładowarce nie ma nic

Na baterii jest napisane 800mah ale to jest to samo?

Tutaj wogle nie wiem o co chodzi :frowning: :frowning: :frowning:

Z tego co wiem, to słaba bateria w tym modelu to bolączka KS360. Znajomy ma i bateria 2 dni i padła. Kupił nową o większej pojemności i to samo :smiley: Także ja bym wolał sprzedać telefon, niech ktoś inny się męczy.