Telefon LG KS360 szybko rozladowująca się bateria

(Maciek9107) #1

Znalazłem telefon LG KS360. Nie miałem ładowarki więc kupiłem ale problem jest w tym że jak go znalazłem to miał 2 kreski baterii i trzymała trzy dni a jak ładuje tą ładowarką co kupiłem to 2 godziny maks trzyma. W czym jest problem wina ładowarki czy telefonu?

(Miniu270582) #2

Stawiałbym na ładowarkę. Pewnie kupiłeś jakiś szmelc za parę złotych. Rozejrzyj się za oryginalną do tego modelu lub chociaż jakimś przyzwoitym zamiennikiem. Koniecznie przeznaczoną do KS360.

(Maciek9107) #3

Była za 20zł też stawiałem na ładowarkę ale chciałem się upewnić dzięki

(system) #4

Drogi kolego ładowarek do telefonu Nie kupuje się na pałę :smiley: :!: :!: :!:

Ładowarka do twojego telefonu musi spełniać trzy parametry.

1) Napięcie ładowania musi być taki jak przewiduje producent np: jeżeli ma być 3,5 volta to tyle musi być i koniec :!: ( nie może być 3V lub 4V bo w pierwszym przypadku bateri za chiny ludowe dobrze nie naładujesz a w drugim będziesz ją ciągle przeładowywał a nawet będziesz miał małe bum :!: lub spalisz telefon).

2) Prąd ładowania jeżeli producent przewidział np: 600 mA ( tyle ma być z tym że dopuszczalne są odchylenia około 200+/- mA np: dla 600mA może się zawierać pomiędzy 400mA a 800mA jak będzie 400 telefon będzie ci się ładował nie 2 a 3 godz a jak dasz 800mA to nie 2 godz tylko 1 godz oczywiście bateria szybciej ulegnie uszkodzeniu w drugiej opcji.Ogólnie jest przyjęte że akumulatory należy ładować 1/10 pojemności całkowitej akumulatorów tj: jeżeli zakupiony lub posiadany przez ciebie akumulatorek ma pojemność 1200 mA to powinno go ładować się prądem 120 mA + dodatkowe miliampery potrzebne do funkcjonowania telefonu.

3) Nie pomylić polaryzacji wtyczki tj + z -

(Maciek9107) #5

Dobra ale jak mam sprawdzić jakie napięcie na baterii jest napisane 3,7 V a na ładowarce nie ma nic

Na baterii jest napisane 800mah ale to jest to samo?

Tutaj wogle nie wiem o co chodzi :frowning: :frowning: :frowning:

(natus08) #6

Z tego co wiem, to słaba bateria w tym modelu to bolączka KS360. Znajomy ma i bateria 2 dni i padła. Kupił nową o większej pojemności i to samo :smiley: Także ja bym wolał sprzedać telefon, niech ktoś inny się męczy.