Telefon na kartę Play oferta

Hej,

W czerwcu kończy mi się umowa z Play, mam telefon na abonament ok 50 zł i chciałbym zmigrować do czegoś na kartę ( ale chce zatrzymać swój numer). Rzadko dzwonię częściej sms ale bez szaleństw. Najczęściej korzystam z internetu, i stawiałbym właśnie najmocniej na internet.

Myślałem coś na Play chyba tylko play stosuje ważność konta czyli możliwość dzwonienia i odbierania połączeń jeśli coś jest na koncie. Doładowanie przedłuża konto o rok (jeśli coś się nie zmieniło).

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl … index.html

Ale trochę nie czaje tej oferty. Niby pisze, że internet jest bez limitu… ale obstawiam, że jakiś limit musi być, tak kolorowo nie może być.

Niby, że jak doładuje telefon kwotą ok 50 zł, to automatycznie pobiera mi 30 zł na internet i mam go cały czas? a 20 zł mam na usługi jak sms czy dzwinienie?

Trochę dziwnie to napisali i nie wiem o co chodzi…

Dostajesz internet za free czyli doładowywujesz konto za 30 zł, dostajesz 300MB do wykorzystania na 30 dni a jeśli wykorzystasz te 300MB przez np 20 dni to przez 10 dni będziesz mógł dalej korzystać z darmowego internetu tyle że prędkość zostanie ograniczona. :slight_smile:

Czyli aby mieć darmowy internet będę musiał co miesiąc doładowywać konto? A jak w ciągu mc wykorzystam 50 mb to pozostałe mb przechodzą na kolejny miesiąc?

Podobna oferta jest w orange, tam masz za 5zł 500mb a za 25zł 1,3gb, ja sam korzystam z tej oferty i nie udaje mi się tego wytracić, mam jakieś 4gb pakietu jak na ten moment, jedyny problem że muszę doładowywać konto co miesiąc za 25zł lub raz na rok za 200zł, jak kto woli.

Mogę szczerze polecić tą oferte, jedyny problem w tym że wątpię aby dało się zachować numer z innej sieci.

orange nie jestem zainteresowany. Miałem tam telefon i nie chce po raz 2 się wpkaować

Biorąc starter za 5zł w kiosku akurat w nic się nie wpakujesz. Po orange to play ma podobno najlepszą ofertę internetową ale sam nie sprawdzałem.

numer można zachować bez problemu nawet przenosząc się na kartę do innej sieci, wystarczy tylko złożyć wizytę w wybranej sieci, żadnej umowy wiążącej opłatami się nie podpisuje, a jedynie numer jest “zarejestrowany” co zmienia tyle co nic :stuck_out_tongue:

Byłem w orange 3 lata i jako stały klient nie miałem jakoś fajnych ulg… Telefony drogie cenne zresztą też jakoś tanie nie były… jedynie zasięg ok. W play telefony są tanie, nie miałem problemów z zasięgiem jedynie co do czego można się przyczepić to nie stała cena… Ja pisałem nie zbyt często eksploatuje telefon dlatego nie ma sensu aby płacić co mc 50 zł skoro ja maksymalnie wydaje 15 zł… Aby mieć aktywne konto w orange trzeba go co mc (albo cm 3 mc) doładowywać… więc też to nie jest dla mnie… W Play nie trzeba co mc doładowywać konto aby mieć aktywne konto (prawda?) Poza tym najwięcej znajomych mam w właśnie w play…

jak doładujesz za 50zł to masz na 3 miesiące 50/3=16,6 więc teoretycznie tak powinno być idealnie, zawsze możesz też doładować 200zł i masz na cały rok co też wychodzi 16,6 na miesiąc, jeżeli faktycznie tak bardzo nie korzystasz możesz doładowywać po 5zł jak ci potrzebne a jak przepadnie możesz wziąć tzw “kredyt” dostajesz 1zł które wykorzystujesz w 1 dzień. Co do telefonów, no cóż nigdzie nie widziałem na karte tanich telefonów, najwyżej na mix lub tak jak ja mam “zetafon” czyli masz na kartę ale musisz mieć ciągle aktywne konto przez no 2 lata, czyli doładowywać 100zł co 10 miesięcy (jeżeli się nie mylę to 100 jest na 10 miesięcy, jeżeli mylę to na 6) i dostajesz telefon w miarę fajny za 1zł.

Tylko ja mam już telefon mówiłem ogólnie xD

Właśnie jak mówiłem priorytetem jest internet. I dostrzegam 3 możliwości.

  1. Play fresh z All Inclusive Internet

  2. Play fresh z Play Online fajnie, że jest 1 gb za 25 zł tylko nadal play trzyma się swojej sieci jeśli chodzi o neta a szkoda…

  3. Play fresh z internetem gdzie zasięg jest też na nadajnikach plusa więc jest naprawdę mobilny.

W sumie trochę nie wiem który wybrać ten pakiet… 1 gb jest super gdy jest się w mieście. Ja głównie w mieście jestem… ale z drugiej strony fajnie by było gdyby nad jeziorkiem było można korzystać z internetu w laptopie… więc play online odpada…

Macie linki do ofert:

http://www.playmobile.pl/pl/obsluga-kli … lay-fresh/

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl … index.html

jeżeli zasilisz w czasie, gdy pakiet będzie nadal aktywny (nie wygaśnie), niewykorzystane MB zostaną dodane do tych z nowego zasilenia :slight_smile:

Achhhaa no to spoko.

Który pakiet lepiej wziąć… ten który może pracować na sieci plusa (ale mniejsza ilość mb) czy pakiet który obsługuje tylko sieć play za to jest 1gb do wykorzystania. Cena jest podobna i nie wiem na co się zdecydować…