Telefon na kartę – u którego opa warto?

Potrzebuję zakupić telefon na kartę i muszę wybrać sieć, która będzie najtańsza w utrzymaniu.

Ciężko się połapać w tych promocjach na prepaidy - ile trzeba i kiedy dopłacać, żeby nie stracić numeru - czarna magia.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co wybrać, tak, aby średnio miesięcznie opłaty były jak najniższe?

Play

Ja mam taką sytuację, że dzwonię do Play i na domowy - kupuję miesięcznie doładowanie za 10zł, za 5zł z tego biorę pakiet 100 minut do Play i na stacjonarne i mi to się bardzo opłaca. W Play Fresh w ogóle nie musisz doładowywać - po doładowaniu za 5zł masz aktywne wychodzące na rok.

Też polecam play.

Na karte rzeczywiście play będzie najlepszym wyborem.

Jeżeli dużo znajomych do Ciebie dzwoni i nie chcesz ich narażać na droższe rozmowy to weź innego operatora.

U mnie znajomi w 90% mają orange także mam karte z orange do esów :wink:

A do tego Ere Fun bo według mnie całkiem się to opłaca.

ale od jutra :wink: nowa oferta w związku z urodzinami, obadaj na blogu playa :smiley:

EDIT: sorki nie doczytałem że chcesz pre-paid :wink: po prostu sam czekam od jakiegoś czasu na nową ofertę w związku z przedłużaniem umowy, ale poczytaj ten abo - może warto

ja tez polecam play - po prostu najniższa cena za utrzymanie numeru

najbardziej opłacalny to PLAY

a jak wygląda sprawa z reklamami z ze spamem w play na kartę ?

Zapytałem kolegi :wink:

Jak w każdej sieci, nie odczuł róznicy po przejściu z orange.

Może jedna na dzień kilka dni przyjdzie, wiesz zostałeś wytypowany czy coś w tym takiego.

no właśnie… mnie z tym Orange zaczyna wkurzać.

w skrzynce spam, na komórce spam, tylko gmail się trzyma.

Ale co jak co Play ma najlepsze warunki.

Ja posiadam z Ery i oprócz prenumeraty F1 :stuck_out_tongue: dostaje może 2 reklamy na tydzień.

Ale era troszke droższa… :wink:

Dosyć często (kilka/-naście razy w tygodniu) przychodzą esemesy typu, wyślij SMS na numer, wygrasz coś tam, wyślij tu dostaniesz co innego, kup pakiet tani internet bla… bla bla.

Jeśli dużo znajomych chce do Ciebie pisać z innej sieci, to raczej do PLAY nie będą chcieć.

powiem tak mam abo w Play od 2lat dostałem tylko 2 sms związane z usługą “Granie na czekanie”, przy podpisywaniu umowy trzeba zanegować opcję przetwarzania danych do celów marketingowych, czy jakoś tak. zapewne jeśli rejestrujesz kartę pre-paid na osobę to także możesz z tego zrezygnować, przy anonimowej karcie dostajesz spam tak jak każdy, czyli sporo.

Dokładnie, przy rejestracji karty można wybrać czy się zgadza na te marketingowe śmieci, czy nie. Ja się nie zgodziłem i nie otrzymałem jeszcze żadnego smsa od play przez ten czas. Mam też drugą kartę play fresh, która nie była rejestrowana i na niej już trochę spamu przyszło.

Co do pytania to bierze się numer z tej sieci, w której ma sie najwięcej znajomych.

Ze swojej strony ofertę play fresh polecam.

sorki to ja dzwonie, ja płacę, więc biorę tam gdzie mnie jest najlepiej, a że w tych abo od jutra za 69 zł jest 350 min do wszystkich to chyba samo mówi za siebie - 19gr/min.

a jak to jest z tymi terminami aktywnych połączeń wychodzących u innych operatorów?

przeglądałem pobieżnie ofertę play i podoba mi się ten stan darmowy, ale z tego co kojarzę

podobna oferta jest u heyah i orange( 1000 minut), więc nie jest to teraz nic nadzwyczajnego

z tego co widzę na stronie play jakoś mało mają pakietów do wyboru w ramach tego play fresh, w erze

i orange zdecydowanie więcej… albo coś źle patrzę

wiadomo do kiedy będzie trwała ta promocja ze stanem darmowym? (bo coś czytałem na forach, że nie wiadomo itp)

myślałem przyznam się o orange pop, moją uwagę przykuł pakiet nakręcone minuty, ciekawe rozwiązanie, tylko czy

cenowo atrakcyjne?

a co z plusem i jego ofertą na kartę?