Telefon na kartę - wybór operatora

W której sieci najkorzystniej jest mieć telefon na kartę? Właśnie kończy mi się umowa z pomarańczą :smiley: i chcę z niej zrezygnować, ale nie mogę się zdecydować co do wyboru operatora. Jakieś sugestie?? Co myślicie o playu? Ponoć wychodzące są tanie, ale przychodzące drogie. :?

W play tak jak piszesz drogo mają ci co do Ciebie dzwonią , pozatym do sieci zagranicznych dodzwonisz i wyślesz sms tylko do takiej która ma umowę roamingową z play a tych zagranicznych sieci jest bardzo niewiele przeważnie są to sieci typu play czyli bardzo “małe” (właśnie wczoraj się o tym dowiedziałem a to za sprawą że od dłuższego czasu sms do sieci vodafone nie dochodziły “100” blondyn w salonach play wmawiało mi że to wina źle skonfigurowanego telefonu bądź mojego bądź drugiej strony dopiero wczoraj po ostrej rozmowie z brunetką dowiedziałem się że play nie ma umowy z vodafone i wieloma innymi sieciami zgranicznymi i połaczenie czy wysłanie sms narazie jest nie możliwe.) Oferta co do stawki jest identyczna w simplusie i może w innych śceciach też tyle tylko że w innych sieciach jest limit czasowy na połaczenia wychodzące i przychodzące w zależności od stawki doładowania , no play jeszcze te darmowe smsy po każdym doładowaniu za 5zł aż 500 darmówek do wszystkich sieci.

Obecnie podstawowa oferta na kartę wszystkich operatorów jest zbliżona. Każdy operator oferuje też różne ciekawe pakiety obniżające koszty. Orange POP, Play oraz Simplus oferują połączenia do wszystkich sieci (oprócz play i polsatu) w cenie 29groszy za minutę. Play ma duży plus u mnie za to, że dodawanie już za 5zł przedłuża ważność konta o rok, przy doładowaniu dostaje się też pakiet smsów do wszystkich sieci. Minus Play, to drogie połączenia przychodząca, ale to już zmartwienie dzwoniących. Simplus ma natomiast tani internet - 5zł za pakiet 25MB. Orange oferuje ciekawe pakiety, np. za 6zł masz 30 minut wymiennych na 600smsow lub 150 mmsow, niestety tylko w sieci i na stacjonarne. Plusem tego pakietu jest, to że nie wykorzystane zasoby się sumują z nowo dokupionym pakietem, czego nie ma w Simplusie.

Musisz zapoznać się z cennikami poszczególnych sieci i sam coś wybrać, weź pod uwagę czy więcej dzwonisz, czy piszesz, do jakich sieci, jak często chcesz doładowywać telefon, itp.

Co ma roaming do wysyłania sms-ów czy dzwonienia z Polski do sieci zagranicznych? Nie opowiadaj bzdur

Kolejna bzdura. Jak widać z mapy roamingowej umieszczonej na stronie http://web.playmobile.pl/pl/uslugi/pola … index.html Play ma podpisane umowy ze wszelkimi liczącymi się operatorami w danym kraju a ZWŁASZCZA z Vodafone. Do kompletu jest chyba jedynym operatorem, który pozwala na korzystanie z Internetu również za granicą w ramach roamingu

Z opengsm radzę korzystać “ostrożenie”, warto się zapoznać z tą stronką ale najlepiej wszystko policzyć sobie samemu.

Kolega zakładający temat nie przedstawił swojego profilu korzystania z telefonu, więc proponuję przejrzeć oferty operatorów.

Jeśli duzo esemsujesz to w zasadzie tylko Play Fresh. Jeśli głównie dzwonisz, to patrz akapit wyżej.

Może przesadziłem ale chodziło mi konkretnie o holenderskiego vodafone a z nim akurat nie ma podpisanej umowy.

Polecam Orange. Sam mam Orange na kartę i naprawdę nie narzekam… Dużo promocji itp. Znajomi i rodzina też nie narzekają.

Weź pod uwagę Hóyah, ceny porównywalne z innymi operatorami, czasami lepsze , ciekawe oferty w sieci.

http://www.heyah.pl/rowna-taryfa_oferta-cenowa .

a możę się wstrzymac i zobaczyć co zaproponuje ta nowa telefonia od gg co ma wejśc do końca maja… ?

http://www.telepolis.pl/news.php?id=14886

Dzięki za wskazówki. Częściej dzwonię niż sms-uję. Wykorzystuję ok 160 min miesięcznie. Sporo dzwonię też do Anglii. Co myślicie o ofercie Heyah Równa Taryfa? 44 gr do wszystkich 3 głównych operatorów, na stacjonarne i zagranicę. Orientujecie się czy inny operator ma podobną ofertę? Dzięki! :lol:

Nie licząc voipa, Heyah wypada raczej najlepiej w kwestii cen do UE.

jednego nie rozumiem… jak to kończy ci się “umowa na kartę”? nie ma czegoś takiego chyba że masz zetafona…

A gdzie to zostało napisane? :slight_smile:

Ja widzę:

Dokładnie, chodziło mi o umowę z pomarańczą, a nie telefon na kartę. Mój wybór padł na Heyah :smiley: Dziękuję za wszystkie sugestie.

a jak kształtują się ceny w Heyah z UE do PL ?

Za połączenie w roamingu w sieci Heyah do Polski płacimy 1,81zł;

30 sekund = 1/2 stawki minutowej, później 1s = 1/60 stawki minutowej.

Więcej: http://www.heyah.pl/o-heyah_roaming

Heyah Równa taryfa zmieniono na Nowa Heyah, cena za min połączenia do UE wzrosła do 59gr, ale to i tak chyba wypada najlepiej :smiley:

najlepiej to wypada 36.6 bez dwóch zdań.

Może telefonia Rydzyka ;D ?