Telefon na kartę - wybór operatora

(Litchi) #1

W której sieci najkorzystniej jest mieć telefon na kartę? Właśnie kończy mi się umowa z pomarańczą :smiley: i chcę z niej zrezygnować, ale nie mogę się zdecydować co do wyboru operatora. Jakieś sugestie?? Co myślicie o playu? Ponoć wychodzące są tanie, ale przychodzące drogie. :?

(Zbych ) #2

W play tak jak piszesz drogo mają ci co do Ciebie dzwonią , pozatym do sieci zagranicznych dodzwonisz i wyślesz sms tylko do takiej która ma umowę roamingową z play a tych zagranicznych sieci jest bardzo niewiele przeważnie są to sieci typu play czyli bardzo "małe" (właśnie wczoraj się o tym dowiedziałem a to za sprawą że od dłuższego czasu sms do sieci vodafone nie dochodziły "100" blondyn w salonach play wmawiało mi że to wina źle skonfigurowanego telefonu bądź mojego bądź drugiej strony dopiero wczoraj po ostrej rozmowie z brunetką dowiedziałem się że play nie ma umowy z vodafone i wieloma innymi sieciami zgranicznymi i połaczenie czy wysłanie sms narazie jest nie możliwe.) Oferta co do stawki jest identyczna w simplusie i może w innych śceciach też tyle tylko że w innych sieciach jest limit czasowy na połaczenia wychodzące i przychodzące w zależności od stawki doładowania , no play jeszcze te darmowe smsy po każdym doładowaniu za 5zł aż 500 darmówek do wszystkich sieci.

(towerone) #3

Obecnie podstawowa oferta na kartę wszystkich operatorów jest zbliżona. Każdy operator oferuje też różne ciekawe pakiety obniżające koszty. Orange POP, Play oraz Simplus oferują połączenia do wszystkich sieci (oprócz play i polsatu) w cenie 29groszy za minutę. Play ma duży plus u mnie za to, że dodawanie już za 5zł przedłuża ważność konta o rok, przy doładowaniu dostaje się też pakiet smsów do wszystkich sieci. Minus Play, to drogie połączenia przychodząca, ale to już zmartwienie dzwoniących. Simplus ma natomiast tani internet - 5zł za pakiet 25MB. Orange oferuje ciekawe pakiety, np. za 6zł masz 30 minut wymiennych na 600smsow lub 150 mmsow, niestety tylko w sieci i na stacjonarne. Plusem tego pakietu jest, to że nie wykorzystane zasoby się sumują z nowo dokupionym pakietem, czego nie ma w Simplusie.

Musisz zapoznać się z cennikami poszczególnych sieci i sam coś wybrać, weź pod uwagę czy więcej dzwonisz, czy piszesz, do jakich sieci, jak często chcesz doładowywać telefon, itp.

(Msprungk) #4

Co ma roaming do wysyłania sms-ów czy dzwonienia z Polski do sieci zagranicznych? Nie opowiadaj bzdur

Kolejna bzdura. Jak widać z mapy roamingowej umieszczonej na stronie http://web.playmobile.pl/pl/uslugi/pola ... index.html Play ma podpisane umowy ze wszelkimi liczącymi się operatorami w danym kraju a ZWŁASZCZA z Vodafone. Do kompletu jest chyba jedynym operatorem, który pozwala na korzystanie z Internetu również za granicą w ramach roamingu

(JUDGE) #5

Z opengsm radzę korzystać "ostrożenie", warto się zapoznać z tą stronką ale najlepiej wszystko policzyć sobie samemu.

Kolega zakładający temat nie przedstawił swojego profilu korzystania z telefonu, więc proponuję przejrzeć oferty operatorów.

Jeśli duzo esemsujesz to w zasadzie tylko Play Fresh. Jeśli głównie dzwonisz, to patrz akapit wyżej.

(Zbych ) #6

Może przesadziłem ale chodziło mi konkretnie o holenderskiego vodafone a z nim akurat nie ma podpisanej umowy.

(Tremendous07) #7

Polecam Orange. Sam mam Orange na kartę i naprawdę nie narzekam... Dużo promocji itp. Znajomi i rodzina też nie narzekają.

(marcin82) #8

Weź pod uwagę Hóyah, ceny porównywalne z innymi operatorami, czasami lepsze , ciekawe oferty w sieci.

http://www.heyah.pl/rowna-taryfa_oferta-cenowa .

(Capletonmix) #9

a możę się wstrzymac i zobaczyć co zaproponuje ta nowa telefonia od gg co ma wejśc do końca maja... ?

(JUDGE) #10

(Litchi) #11

Dzięki za wskazówki. Częściej dzwonię niż sms-uję. Wykorzystuję ok 160 min miesięcznie. Sporo dzwonię też do Anglii. Co myślicie o ofercie Heyah Równa Taryfa? 44 gr do wszystkich 3 głównych operatorów, na stacjonarne i zagranicę. Orientujecie się czy inny operator ma podobną ofertę? Dzięki! :lol:

(JUDGE) #12

Nie licząc voipa, Heyah wypada raczej najlepiej w kwestii cen do UE.

(Djwok) #13

jednego nie rozumiem... jak to kończy ci się "umowa na kartę"? nie ma czegoś takiego chyba że masz zetafona...

(JUDGE) #14

A gdzie to zostało napisane? :slight_smile:

Ja widzę:

(Litchi) #15

Dokładnie, chodziło mi o umowę z pomarańczą, a nie telefon na kartę. Mój wybór padł na Heyah :smiley: Dziękuję za wszystkie sugestie.

(kwasna pikla) #16

a jak kształtują się ceny w Heyah z UE do PL ?

(Enter6000) #17

Za połączenie w roamingu w sieci Heyah do Polski płacimy 1,81zł;

30 sekund = 1/2 stawki minutowej, później 1s = 1/60 stawki minutowej.

Więcej: http://www.heyah.pl/o-heyah_roaming

(Litchi) #18

Heyah Równa taryfa zmieniono na Nowa Heyah, cena za min połączenia do UE wzrosła do 59gr, ale to i tak chyba wypada najlepiej :smiley:

(Danielm86) #19

najlepiej to wypada 36.6 bez dwóch zdań.

(Ctr) #20

Może telefonia Rydzyka ;D ?