Telefon na kontrakt i zablokowanie

Witam.

Posiadam telefon w Plusie na kontrakt na 3 lata. Miałem doładowywać konto co miesiąc za 30 zł. Na ten miesiąc miałem zakupioną kartę, ale czekałem dopiero na przypomnienie o doładowaniu. Dziś właśnie dostałem sms-a z informacją o zablokowaniu konta i żebym je pilnie doładował -> w jeden wiadomości. Nie było przypomnienia tylko od razu coś takiego. Doładowałem to konto. Ale teraz mam pytanie czy nie jest za późno i czy będę musiał płacić tą karę?

Karą za niedoładowanie w terminie jest przedłużenie umowy o miesiąc , chyba że w ogóle przestaniesz doładowywać konto to wtedy po jakiś 3 miesiącach wraz z decyzją o sciągnieciu kary umownej dokładnie w ten sam dzień co ją otrzymasz wkroczy do domu komornik a wtedy zapłacisz kare umowną plus interwencje komorniczą , operator nie musi Ci przypominoć o zbliżającym się terminie doładowania to tylko jego dobra wola a robi to “automat” i jako że i jak człowiek tak i tym bardziej maszyna czasem może zawodzić , termin uzupełnienia konta masz podany na umowie. Niedoładowanie konta w terminie równe jest też utracie wszyskich pakietów wykupionych i aktywowanych dodatkowo.

No u mnie na umowie jest napisane że karą jest zapłacenie 600zł. Od dostarczenia sms-a do jego przeczytania minęła niecała 1 godzina. Więc nie wiem czy będą inne jakieś kary oprócz przedłużenia umowy o ten miesiąc, bo z tym to raczej nie będzie problemu.

Jeśli była to wiadomość typu “Rozmowy wychodzące i wysyłanie wiadomości SMS zablokowane. Zasil pilnie swoje konto…” to nie ma się czego obawiać. Doładowałeś, rozmowy i SMS-y zostają odblokowane i wszystko dobrze.

Trochę inaczej napisano "Informujemy, że rozmowy wychodzące i wysyłanie SMS zostały zablokowane. Zasil pilnie swoje konto. Ale mam nadzieję że to nic nie zmienia i nie ma się co martwić?