Telefon nie ładuje się

Witam. Gdy podłączam mój telefon (redmi note 8 pro) do ładowania gdy jest włączony to nie ładuje się. Jeżeli podłączę go gdy jest wyłączony to ładuje się normalnie. Mogę go wtedy też włączyć i wtedy będzie się ładował ale tylko kilka procent z pełną prędkością a potem zaczyna ładować wolniej. Mój komputer po podłączeniu telefonu nie widzi go, przez co nie mogę udostępniać internetu kablem (nie mam karty wifi). Sprawdzałem 3 różne kable i różne gniazda, również wejścia z komputera i zawsze jest to samo. Dodam że zaczęło się to dzisiaj przy pierwszym podłączeniu, gdy chciałem naładować telefon.

Wyczyść gniazdo w telefonie. Jeśli to nie pomoże, to wygląda na padające złącze USB w smartfonie… Ewentualnie może to być kwestia softu.

Zobacz dokładnie gniazdo ładowania w środku, czy nie jest zabrudzone, czy piny wyraźnie widać, przy wkładaniu wtyczki powinien być wyczuwalny klik.

Drugi powód to uszkodzona płytka gniazda ładowania, trzeci uszkodzona taśma MAIN, a czwarty uszkodzone gniazdo FPC na płycie głównej. Nie można wykluczyć usterki płyty głównej.

Daj do serwisu będzie na pewno taniej niż jak zaczniesz sam grzebać.