Telefon nie ładuje systemu po ponownym uruchomieniu

Ostatnio wracając z roboty ściągałem z 2 filmy z cda premium. Bateria się trochę nagrzała i zresztą bez tego było na dworze bardzo ciepło. Gdy pobieranie się skończyło, to postanowiłem uruchomić ponownie telefon, żeby kilka apek działających z tła wyłączyć. Jednak jedyne co się pojawia na wyświetlaczu to logo telefonu, tak jakby nie ładował systemu.

  • telefon wyłączony ładuje normalnie baterię, a było jej przed ponownym uruchomieniem 40%, jednak gdy odłączyłem ładowarkę, nadal widniała animacja ładowania.
  • kilka razy wkładałem i wyjmowałem baterie, nic nie pomogło.
  • następnego dnia dalej się ładowało samo logo lg.

Model telefonu LG G3 Beat D722K Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl

Aktualnie kupiłem galaxy a14, jako że serwisować starego telefonu się zupełnie nie opłaca. Jestem tylko ciekawy, co się mogło z nim stać.

Całkiem możliwe iż złapał bootloopa , można próbować wejść w tryb recovery https://www.hardreset.info/devices/lg/lg-g3-beat/recovery-mode/ i zrobić mu reset ale po takim zabiegu telefon wraca do ustawiem fabrycznych wszystkie dane kasuje konta itp .

O dane się nie martwię raptem kilka notatek i ze 3 filmy resztę mam jako kopie na dysku i w chmurze. Spróbuje po załadowaniu baterii, bo udało mi się wymusić twardy reset, ale 3% baterii szybko spadło.

Wykonałem erase data, potem się pojawiło logo androida, z komunikatem usuwam, ale problem nadal występuje.

Dawno nie miałem LG w rękach nie za bardzo pamiętam czy tam jest wpie data czy nie ma , komputer na niego reaguje po podłączeniu czy nie ?? . Jak tak to można zawsze spróbować wgrać cały system od nowa

Zarówno na włączoinym jak i wyłączonym telefonie system go nie widzi. Miałem tak jednak wcześniej wystarczyło go zoptymalizować, teraz nie mam jak. Androida jeszcze nie wygrywałem.

Może się usmażył na tyle, że działa port tylko w trybie ładowania.

Dzień dobry,
Spróbuj włączyć telefon w trybie awaryjnym. Jeśli dalej się nie da, to wina techniczna i jedynie serwis.
Pozdrawiam

@Dawcik Żeby wejść w ten tryb, system musi być załadowany. A przecież pisałem, że ładuje się tylko logo telefonu.
@krystian3w Czy ja wiem? Chyba z 5 razy się w 2 lata nagrzewał i nic mu nie było, tylko tym razem uruchomiłem go ponownie, zamiast optymalizować paroma apkami.

Kolega z roboty podpiął go do kompa pod program diagnostyczny wykazało błąd przy cpu i płycie głównej, czyli awarie pamięci cachshe. Czyli telefon na straty.

Nie opieraj swojej diagnozy o program, bo często pokazuje głupoty.

W starych eldżikach sam z siebie pada firmware.
Często wystarczy przeflashować ROM i działa ponownie.
Trzeba pobrać sterowniki LG (i zainstlować)(https://androidfilehost.com/?fid=529152257862714635 ) i program LGROMUP:
LGROMUP 1.1 - Flash LG KDZ and some helpful functions

W tryb fastboot trzeba wejść (na wyłączonym smartfonie w trakcie przytrzymania VOL UP podpiąć kablem pod kompa).
Powinien pojawić się napis „firmware update”, a program powinien wykryć podpięty smartfon.
Pobierasz odpowiednie firmware do twojej wersji urządzenia:

Wybierasz w programie twój plik KDZ z romem i wciskasz flash.
Czekasz, aż proces dobiegnie końca.

Już nie raz miałem LG z tego typu objawami i flashowanie pomogło.

Sorry, że tak długo, ale nie miałem kiedy się za to zabrać. Pobrałem dla mojego lg firmware i proces się dokonuje. Pytanie długo to trwa?

na razie to wygląda tak od może 2 godzin.

z błędu wynika ,że nie jest zgodny z systemem, ale pobrałem ten sam dla swojego LG G3 Beat TD-LTE

Złą wersję firmware pobierasz. Weź pobierz z linka, który Ci aplikacja wyświetla. (Download lastest firmware) Program sam wykrywa model i w 99,9% podaje prawidłowy link do firmware.
Ważne jest też, aby region firmware się pokrywał z tym w firmware obecnym w smartfonie.
Czasami jak jedna wersja nie zadziała to należy wgrać lekko niższą, ale nie starszą niż ta obecna w smartfonie.

Pobrałem bieżącą wersję, i 3 inne z dolnego panelu nic nie pomogło.