Telefon nie uruchamia się po aktualizacji Androida z poziomu telefonu

Musiała być poważna usterka skoro w lokalnym serwisie sobie nie poradzili z naprawą i wysłali telefon do “centrali” (pewnie waw)

Przez jedną głupią aktualizacje od Google tak o to w taki sposób zostałem bez telefon przez całe 14 dni roboczych…

Nie od Google tylko od Samsunga, a dokładniej aktualizacją od Samsunga “udoskonaloną” przez pseudo-informatyków z Play.

Podobno zdarza się, że w serwisie wgrywają nie brandowego androida… Trochę się łudzę, że takiego dostanę x) Aplikacje od Play to 99% śmiecie… jedynie dobrą aplikacją od Play był rok darmowego Dropboxa 50gb i tylko tyle…

To nie było od Play tylko od Samsunga :stuck_out_tongue: Więc 100 procent śmiecia.

Mam już telefon. Serwis odmówił naprawy. Powód: nieautoryzowana ingerencja w oprogramowanie. Czyli licznik po Odinie się nabił. I c*uj mam teraz atrapę.Gwarancja jest nie ważna. Naprawa przez serwis 800zł

Ma ktoś jakiś pomysł jak ożywić telefon?

Zawiesza się na amen przy konfiguracji…

A próbowałeś zainstalować starszą wersję androida (nie wyczytałem w całym wątku, ze próbowałeś)? Skoro na 4.3 się zawiesza na konfiguracji to spróbuj na 4.2 lub starszej wersji. Jeżeli działa tryb recovery, to wykonaj wipe data/factory reset przed instalacją oraz po instalacji.

Jeśli masz nabity licznik to uderz do osoby od której go kupiłeś. Od oficjalnego oprogramowania nie miało prawa się nabić, więc musiało być coś kombinowane.

Ok napiszę…

Sprawdziłem jeszcze downloand mode i wygląda tak:

Custom binary download: No

 

Czy powinno być custom po wgraniu softa przed odina? Wcześniej nie zwróciłem uwagi na to.

Nie ma takiej opcji żeby po wgraniu oficjalnego oprogramowania nabił się jakikolwiek licznik.

Otrzymałem odp od sprzedawcy. Telefon był wyciągnięty tylko z pudełka aby zrobić zdjęcia… Nie był on uruchamiany.

Licznik sam z niczego się nie zmienił, ODIN to oprogramowanie serwisowe używane przez serwisy Samsunga, jeśli nabijałby licznik to każdy telefon wychodzący z serwisu byłby bez gwarancji.

 

Branding mogłeś mieć, co za sztuka przywrócić telefon do stanu fabrycznego po wgraniu root, cwm czy cm? żadna.

Jak napisałem wyżej. W telefonie nie było wcześniej grzebane… Pozostaje mi uwierzyć w tą wersje.

To co dalej?

Spróbuj wgrać starszą wersję Androida, zaczynając od 4.0[jeśli była] może na którejś telefon wstanie. Możesz też spróbować wgrać CWM i przez nie jakiegoś custom roma typu CM czy MIUI, może ruszy. Nie mając telefonu przed oczami raczej nic więcej nikt ci nie poradzi.

Myślałem nad napisaniem do Samsunga…Na innym forum znalazłem bardzo podobny temat do mojego tylko, że aktualizacja została zrobiona przez KIES

Możesz próbować mi się udało w ten sposób przywrócić gwarancję po tym jak CCS odnotował kontakt z cieczą, a nie ubicie przez system. Jednak to wymaga cierpliwości i natarczywości z twojej strony, radzę być wręcz aż upierdliwym do momentu aż na odczepnego przywrócą ci tą gwarancję :smiley:

Tylko nie wiem, czy zgłaszać telefon do Play (mam na kartę) czy bezpośrednio pisać… mógłby ktoś podać dobry link do formularza samunga? na stronie nic nie widzę…

Zgłoś to do bezpośrednio do Samsunga, nie masz już gwarancji więc Play może cię pociągnąć w koszty za transport, ekspertyzę itd.

http://www.samsung.com/pl/info/contactus.html

A da się przywrócić System status: na official?

Czytałem sporo na ten temat i dużo ludzmi mimo, że nie ingerowali w galaxy (nie wgrywali romów itp) też ma status custom… Dziwne

Mała aktualizacja.

Po zgłoszeniu sprawy do Samsung Polska, serwis Regeneresis zmienił zdanie co do decyzji i naprawił mi telefon bez dodatkowych opłat oraz odnowili mi gwarancje. Padła płyta główna. Po ok 8 dniach od wysłania telefonu dziś do mnie przyjechał cały i sprawny (odpukać) nie ma rys, czy innych uszczerbków jakie można przeczytać opinie klientów po naprawie sprzętu.

Mam nadzieję, że telefon znów nie padnie po aktualizacji do KitKata które ma w tym miesiącu wyjść.

==

Tak spojrzałem na chwile do Odin mode - Wszystko jest na official

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak