Telefon nie uruchamia się po włączeniu (Custom Recovery)

Witam wszystkich

Postanowiłem użyć starego I8190 siostry (S3 Mini Samsunga),

Postanowiłem zainstalować nieoficjalny CyanogenMod 12 (wersja “Stable”)

Najpierw jednak recovery by zrobić Backup. W internecie znalazłem i pobrałem TWRP Touch Recovery dedykowany dla mojego modelu.

Odin, download mode… PASS!

I pięknie

Robię Backupa, teraz wgrać na kartę plik .zip i instaluję.

No i pięknie! Instaluje się, zero błędów. do czasu…

 

Po instalacji w menu ciągle było “Niestety, aplikacja usługi google play została zatrzymana” tak z 2 razy na sekundę. Po odinstalowaniu tych usług sklep play nie działał. No tak. Idę do ustawień i powrót do ustawień fabrycznych. Wyłącza się telefon.

 

I pojawia się logo TWRP. Kurde, dobrze że mam Backupa…

Ale nie. Logo TWRP “Miga” pojawia się i znika co 5 sekund.

 

Postanowiłem wgrać od nowa. Kupa.

 

Teraz zainstalowałem ClockworkMod dla i8190. Teraz po uruchomieniu nic się nie pojawia. Jedynie Odin mode działa.

 

Jakieś rozwiązanie?

 

Skoro nie wiesz co robisz to po co to robisz? Odinstalowałeś usługi google i się dziwisz, że nie działa sklep. Ustawieniami fabrycznymi próbowałeś naprawić coś czego już nie ma. 

 

 

To z niego skorzystaj. Wgraj na czysto a następnie jak pan bóg przykazał wgraj recovery, a następnie backup lub cm.

Niestety, problem z telefonem SII Mini polega na tym że trudno z niego wyjąć kartę MicroSd

 Po drugie, gdy usunąłem usługi znalazłem APK i zainstalowało się znowu. Powtarzający się komunikat powrócił.

 

Co do Odina, przed chwilą pobrałem do telefonu z powrotem TWRP. dalej pojawia się logo i znika.

 

Bo to tak nie działa. Raz usunięte usługi po ręcznym zainstalowaniu będą się wysypywać. 

 

 

Wgraj na czysto ODINem cały system, a następnie znowu spróbuj zainstalować TWRP. Instalując raz za razem TWRP bardziej sobie szkodzisz, niż pomagasz.

Czyli chodzi ci o to bym wgrał poszukał Stock Roma w necie? BTW, jeżeli dobiorę się do tej MicroSD z backupem jest możliwość by z niej odinem przywrócić system?

Backup przywracasz tylko przez recovery.

Tutaj masz soft do S3 Mini http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I8190/

Dzięki za link :wink:

Wprawdzie instalacja nie udała się w pełni. Przywitało mnie logo samsunga, aczkolwiek ciągle pokazywało mi się albo jego logo, albo logo Plusa, albo instalowanie aplikacji (Dołączonych przez Plus GSM). Jednak telefon wgrał sobie z powodzeniem Recovery samsunga. Wziąłem Odina i zainstalowałem TWRP. Pięknie, działa. Tam już wybrałem opcję przywrócenia z kopii zapasowej. Wszystko działa.

Zamierzam jeszcze zaktualizować do Cyana, tylko boję się problemu z wyskakującymi “Niestety, aplikacja Usługi Google Play przestała działać” co dwie sekundy. Wiesz może czy da się to jakoś naprawić?

Powodów może być wiele, śmieci z poprzedniego systemu bo nie zrobiłeś full wipe, zła paczka gappsów, jakiś bug w samym CM. Trudno orzec jak się tego nie widzi.