Telefon nie wyszukuje mojej sieci wi-fi bez karty sim [LG X Power 2]

Mam LG X Power 2, który służy praktycznie jako zapasowy telefon. Jeszcze nie tak dawno, bez karty sim mogłem połączyć się z moją siecią wi-fi a dziś, telefon wyszukuje inne sieci, lecz nie mojej. Z początku myślałem, że wi-fi zgłupiało, więc zresetowałem je. W telefonie też zresetowałem ustawienia sieci do domyślnych.
Po włożeniu karty sim, telefon oczywiście wyszukuje moją sieć i łączy się z nią bez problemu.
Nawet kartę sim wyciągnąłem, po połączeniu się z siecią i połączenie było do czasu, jak nie wyłączyłem wi-fi w telefonie.
Reset telefonu do domyślnych ustawień też w niczym nie pomógł. Android 8.1.

no nie ‘’ wyszukuje ‘’ :wink: bez karty sim ,to teraz norma a teraz kartę trzeba zarejestrować

Karty sim mam zarejestrowane :wink: To akurat wiem, że to wymóg.

Może efekt wydania Android 8.1 na siłę/za szybko?

U mnie ten LG widzi połączenie bez karty sim.

Zakładam, że poprawki bezpieczeństwa się cofają przy przywracaniu ustawień fabrycznych Android 8.1 (jak nie to może w nich jest bug i trzeba z pomocą PC wgrywać starszy Android 8.1 lub nawet 7.X). Ja widzę poprawki z grudnia 2018.

No nie wiem. Prawie rok temu na 8.1 bez sim jeszcze mogłem połączyć się.
Ale że inne sieci wyszukuje i podejrzewam, że gdybym znał hasło, to by się połączył.

Ja dla mnie to minimalnie robili sprawdzenie czy telefon będzie działał z Android 8.1 (np. efekt zbugowanej tapety w układzie poziomym jak przeglądasz aplikacje otwarte w tle).

Zauważyłem ten efekt. Możesz mieć rację, wpychanie na siłę 8.1 i mam efekt jaki mam.

Jak nikt nie korzysta z Wi-Fi regularnie to może coś da konfiguracja routera od zera (a przynajmniej próba wymuszenia na nowo działania Wi-Fi z starą nazwą/hasłem i na kilku częstotliwościach “a/b/g/n”).

Jak domownicy często korzystają to przy jakimś źle ustawionym parametrze możesz ich skazać na ponowne wpisywanie hasła, bo się nie będzie zgadzać metoda z hasłem np. TKIP zamiast AES (niby Windows wykrywa zmiany w sieci bezprzewodowej i prosi o ponowne wpisanie hasła).

Niby dobrze by było zobaczyć czy masz tryb WPA2-PSK + AES w routerze.

Chciałbym uniknąć zabawy z wi-fi.
Pobieram 8.1 czysty. Spróbuję wgrać na nowo Androida.
Jakim programem instalowało się kdz? Syf na forach jest, nic konkretnego.

Niby można z pomocą np. “LG Up” + “Uppercut” (bazowane na instrukcji LG G6) lub “Lg Flash tool 2014” (bazowane na instrukcji starszej generacji LG X Power).

Spróbuję z LG Flash Tool. Może taka instalacja przywróci min. certyfikaty sieci.

A jakie to ci się zgubiły, niby Android poniżej 7.1.1 nie umiałby otwierać stron z Let’s Encrypt w 2021 (obecnie przesunęli kryzys na 2026-8).

Nie wiem jakie, ale jakieś na pewno. Ja 8.1 instaluję.

Coś to nie pykło. Serwery Koreańczycy wyłączyli?


LG FlashTool jest już martwy. Zastąpiono go LG Bridge. Do wgrania kdz musisz pobrać rom stąd: https://lg-firmwares.com/ i zflashować go za pomocą LG UP.

LG UP nie chce działać:


Myślałem że instalacja systemu będzie tak samo łatwa jak w Samsungu.

Niby UperrCutem uruchamiasz LG UP.

Musisz podłączyć telefon w trybie download mode. ( W moim V35 najpierw go trzeba wyłączyć, przytrzymać VOL+ i podłączyć kabel USB). Może też być potrzebne znalezienie plików dll do LG UP aby widział telefon. Dll wrzucasz do /model/common/.

Do download mode wejśc mogę i tak też na nim działam.

Ale to pliki pod dany model telefonu, czy jeszcze inne, pod pogram sam?

Pod pierwszą wersję LG X Power jedynie udaje mi się wyszukać pliki: https://www.mylgphones.com/download-lgup-dll-for-lg-x-power-k210.html