Telefon Poszedł Pływac

Boże wpadł mi telefon do wody co robic wiem topik wyzej jest nie mam czym rozkrecic dałem by sie szuszył bateria dziła karta sim tez on sie włancza ale tylko swieci boze da sie uratować.

Wysusz go dokładnie na kaloryferze, jak już będziesz pewny, że nie będzie w nim ani jednej cząsteczki wody to spróbuj go włączyć.

Poczytaj konieczne ten temat: Co zrobić jak zamoczy nam się telefon?TO bardzo, bardzo WAŻNE :!: :!: :!:

Z suszeniem nie spiesz sie lepiez zeby polezal pare dni w cieplym miejscu, ale uwazaj zeby tem nie przekraczala 50 stopni C bo moze to mu zaszkodzic bardzien niz woda :slight_smile:

konieczne jest jaknajszybsze wyjęcie baterii. I tak jak mówił Damian wysusz go najlepiej by było na kalkoryferze bo tam temperatura nie przekracza 50 st.C ale jest problem bo jest lato a szuszenie na słońcu bym nie polecał bo ci się zaparzy.

Najlepiej połóż go w suchym ciepłym miejscu i jak się wysuszy to spróbuj go włączyć.

Po pierwsze to nie wzywaj imienia Pana Boga swego nadaremnie 8)

Po drugie:

Radzę się pośpieszyć ze wględu na zjawisko mikrokorozji.

Po trzecie Damian podał linka w którym masz wszystko opisane.

Bzdurna porada z myciem pod bierzącą wodą poleciała.

telefon się włancza to nokia 3510i włancza sie tylko swieci i nic nie moge sie zalogowac do niego rozkreciłem prezplukałem wpadł mi do wody co moze być chyba płyta głowna jest wporzadku włancza sie swieci i wogule ale czarny erkan podswietlony nie pisze brak karty sim czy wprowadź pin co robić dalej pomocy.

Chyba koniec telefonu :frowning:

Posłuchałeś złej rady forumowicza, którego post Fiesta skasował

Jak go jeszcze przepłukałeś po wpadnięciu do wody, to… :frowning:

nie rozkreciłem go namoczyłem wacik perfum om przetarłem po;lozyłem w suchm miejscu z daleka troszke suszarka no i on się włancza swieci ale nie moge sie zalogowac

Proponuje zostawić go na dłużej w suchym miejscu.

Ale jeśli go włączałeś podczas kiedy był mokry to… (niestety)

co niestety moze byc zepsuty ale no on sie włancza swieci ale nie chce sie zalogowac

Jeszcze trochę posusz, a potem serwis lub kosz.

To znaczy, że działają tylko diody… Procesor mógł się spalić…

wiec co chyba do serwisu trzeba zanieść

Tak jak mówiłem…

no ja chyba go włonczyłęm jak jeszcze mokry był i cos jak by zwarcie sie robiło to znaczy ze sie zepsół juz, ale włancza sie djody swiecą wiec naprawa czy coś droga by była co zaniose do serwisu jutro diody swieca bateria dobra kurcze

źle zrobiłeś ,że włączyłeś telefon po zamoczeniu, ale spróbuj zanieść do serwisu .tam mogą ci pomóc

trzeba go wysuszyć w wanience ultradźwiękowej

tez teraz musle o tym taka wanienka w serwise powinna byc moze by zadziłało bo diody sie palą.

włączyłeś go? No to na 75% już po telefonie…