Telefon restartuje się przy instalowaniu programów

Witam,

 

Otóż mój problem polega na tym że gdy chce jaką kolwiek aplikacje zainstalować telefon się resetuje. Musiałem wyłączyć automatyczne aktualizacje ponieważ zaczoł wariować nie wiem czy to może byc spowodowane prosiłbym o pomoc. Ostatnią aplikacje instalowałem to była polska wersja gry Castle Clash z forum. Nikt tam nie narzekał na to a mi przy instalacji najnowszej wersji zaczoł sie resetować już przy instalacji. I teraz już niczego nie moge zainstalować może poprostu usunąć jakis folder z tą gra? Boje sie przywracania do ustawień fabrycznych ponieważ usuną sie aplikacje a jeżeli nadal będzie problem?.. Prosiłbym o rade

Sam sobie odpowiadasz na pytanie. Po pierwsze piszesz o problemie nie podając nawet modelu telefonu i wersji Androida, Windowsa iOSa?

 

Reset do ustawień fabrycznych w większości przypadków stabilizuje system i zazwyczaj kłopoty mijają. Piszę zazwyczaj bo nie wszystkie, ale jeśli problem pojawił się w trakcie użytkowania to jest duże prawdopodobieństwo przywrócenia mu stabilności.

Może masz cache zapchane i pamięć RAM. Skan antywirusem możesz dla pewności zrobić, szczególnie jeśli instalowałeś jakieś mniej pewne appki.

Przepraszam zapomniałem z tego wszystkiego jest to Samsung Gallaxy Grand Neo  GT-I9060 wersja androida 4.2.2

 

 

 

Tylko jest problem bo nie mam jak zainstalować antywirusa a jakiego polecacie bezpłatnego?

Przywrócenie do ustawień fabrycznych czyli do stanu takiego jak wyciągnełaś telefon z pudełka.

Jeśli to nie pomoże to polecam kontak z supportem danego producenta i ewentualne sugestie z ich strony moga pomóc a jeśli nic nie ździałają pozostaje serwis jesli urządzenie jest na gwarancji a jeśli po to pozostaje usługa w komisie.

Antywirusa możesz wgrać choćby bezpłatnego avasta, chodzi tylko o przeskanowanie czy przypadkiem nie zainstalowałeś czegoś groźniejszego. W końcu to android.

Spróbuj jeszcze sprawdzić czy nie masz aktualizacji na swój model.

To co możesz zrobić przed ewentualnym resetowaniem to usunąć troche niepotrzebnych aplikacji i danych z pamięci. Android sprzed wersji 4.4 ma też typowo linuksowy podział na partycje i przy twoich 8GB pamięci zapewne nie więcej jak 2GB jest przeznaczone na aplikacje. Dlatego bardzo możliwe, że po prostu brakuje miejsca.

Skąd moge pobrać aplikacje avasta apk na komputer bo z neta to raczej nie pojdzie. Bo resetuje sie odrazu, a jednak ręczna instalacja też nic nie daje

Najpierw spróbuj pokasować zbędne aplikacje i zwolnić troche pamięci (przenieś zdjęcia, muzyke i inne niepotrzebne dane). Po tym reset i sprawdź ponownie sytuacje.

Pierwsze co robisz na Samsungu to czyścisz cache partycji:

 

  1. Wyłączasz telefon,
  2. Naciskasz w kolejności " Volume Up", " Home" i " Power" i trzymasz, aż telefon uruchomi się i wejdzie w menu recorvery,
  3. Zjeżdżasz przyciskiem " Volume Down" na " Wipe cache partition",
  4. Zatwierdzasz  " Power" , telefon wyczyści cache i pojawi się znowu to samo menu,
  5. Włączasz " reboot" i telefon uruchamia się w normalnym trybie

Czyszczenie partycji cache bardzo często pomaga odmulić system. Oczywiście ta metoda usuwa tylko i wyłącznie śmieci pozostawiając system nietknięty.

 

A przy resecie nie usuną się kontaktu z karty SIM?

A to co piszesz to usunie cos z telefonu? probowałem to co napisałes było usuwam… i nagle Błąd!

Nic się nie usuwa.

 

Tu masz niżej tutka pierwszego z brzegu

https://www.youtube.com/watch?v=3zt–M3t_AM

 

Kontakty można wyeksportować do gmaila, i sobie spokojnie synchronizować, a te z sim zupełnie usunąć To tak na przyszłość.

 

 

Ale mi wyskakuje jakis błąd.

 

Jaki ?

Na pewno działa a błąd nie może wyskoczyć. Trzeba popróbować kilka razy nawet zanim załapie się sposób wciskania 3 przycisków.

 

Chodzi mi o to że już jak wchodze w te menu i wybieram tą opcje to wychodzi mi napis  Usuwa i nagle pojawia się napis Błąd… i włącza sie telefon od nowa

W przypadku mojej ostatniej porady słowo reset (nie wyraziłem się jednoznacznie) oznaczać miało restart telefonu, ponowne uruchomienie.

Co do twoich problemów, sprawdź aktualizacje androida z poziomu menu, ale jak dla mnie możesz mieć problem z pamięcią flash swojego telefonu.

Czyli? można wiedzieć jak to naprawić? czy to coś poważnego? Najsmieszniejsze jest to że jedną aplikacje odinstalowalem przed chwila a teraz juz nie moge zadnej tylko z tym jest problem tak to telefon działa bez zarzutów problem z zainstalowaniem i odinstalowaniem aplikacji

Trudno powiedzieć czy to tylko błąd androida czy faktycznie coś złego dzieje się z pamięcią. W windowsie mógłbym powiedzieć - zastosuj chkdsk. Niestety w androidzie ma szanse zadziałać, ale tylko dla kart pamięci. Są programy typu memory check https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greenlionsoft.sdcardcheck choć zapewne bez roota nie sprawdzą kompleksowo pamięci, pomijając już to że przynajmniej ta appka nie wygląda na w pełni godną zaufania. W dodatku masz problem z instalacją czegokolwiek.

Najlepiej jak mówiłem sprawdź aktualność androida, jeśli nie będzie nowych wersji to chyba najszybciej naprawisz telefon lub zweryfikujesz czy jest niesprawny robiąc kopię zapasową np. w Kies http://www.dobreprogramy.pl/Samsung-Kies,Program,Windows,24418.html i przywracając domyślne ustawienia androida.

A jak zrobie kopie zapasową to nie z tym błędem w androidze? w domu jak bede to zrobie te przywrocenie ustawien fabrycznych

Skoro wcześniej było dobrze to po przywróceniu androida do ustawień fabrycznych i zaktualizowaniu do najnowszej wersji telefon powinien działać okej.