Telefon rozsuwany, z aparatem 5mpx i latarką

Witam. Szukam telefonu dla dziadka. Jedynymi warunkami są te w temacie ( rozsuwany, aparat 5mpx i funkcja latarki). Głównie liczy się aparat, latarka i slide to mniej ważne cechy. Cena do ok. 500zł max, bo oprócz aparatu dziadek i tak tylko dzwoni. Co polecacie?

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Może Nokia 515? Fajna solidna konstrukcja, dobry aparat, latarka i kilka ficzerów, które mogą się przydać :wink:

Czytam o nim i dużo negatywnych opinii widzę. Na pewno ma latarkę? Masz jeszcze jakieś propozycje?

Ja uzywam blackberry 9800 ale on ma qwerty :d + dotyk z tylu ma diode mozna zainstalowac program do latarki model 9810 jest troche nowszy i ma nowszy OS

Może SE Hazel? Z nowszych pasuje Samsung S5610, jednak nie jest on rozsuwany.

Właśnie te starsze SE byłby idealne, tylko jak tam wygląda gwarancja i oryginalność modeli, skoro SE już nie istnieje?

BB odpada, a tego Samsunga ma babcia  :P

 

Hej ja mam na sprzedaż SE X10 mini Pro - http://forum.dobreprogramy.pl/sprzedam-sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro-t476839/#entry3050925 Jest to telefon rozsuwany, ma świetny aparat i ma diode doświetlającą - aplikacja latarki jest wbudowana, choć zawsze można pobrać nową ze sklepu Google Play. Gwarancji już na te modele nie ma, ale zawsze można podejść do serwisu na odnowienie, to udzielą na nią kilkumiesięcznej gwarancji :slight_smile:

Z takimi parametrami jest cała masa telefonów a nawet lepszymi. Priorytetem są jak najlepsze parametry czy jak najniższa cena telefonu?

Cena. Dziadek nawet SMSów nie pisze, tylko dzwoni, robi zdjęcia i czasami latarki użyje. Niepotrzebna mu masa androidowych bajerów.

Lordjahu -  za skomplikowana ta x10. Musi to być coś klasycznego, ale rozsuwanego :wink:

Spoko choć andka można tak przystosować dla osoby starszej że wszystko skuma :wink:

Ze sliderem będzie ciężko. Jeśli chodzi o gwarancję na np. Hazel, to raczej ciężko dostać nową sztukę z gwarancją producenta. Te “nowe”, które można znaleźć na popularnym portalu aukcyjnym są odnawiane i nie pochodzą z polskiej dystrybucji, tylko z zza granicy i tam też jest realizowana gwarancja. Chyba już lepiej kupić używanego w dobrym stanie, który pochodzi z polskiej dystrybucji niż odnawiany, ponieważ nie wiadomo jakie części w takim refurbished zostały zastosowane.

Znalazłem SE C905 w sklepie internetowym, napisali że oryginalny i 2 lata gwarancji. Myślicie, że będzie pewniejszy niż te z aukcji czy tak samo odnawiany?

Michq  -  uparł sie na slidera i koniec.

lordjahu  - teraz andki głównie dotykowe, a mój dziadek nie potrafi wycelowac dokładnie w ekran palcami, a uczy się klikać na pamieć, nie na logikę. Raz coś źle naciśnie i już nie wie co zrobic. Nawet najprostszy Smart Launcher byłby dla niego zbyt skomplikowany.

Muszę poszukac bo był jakiś samsung solid z latarką i klawiszami fizycznymi.

Oczywiście, że był ale jak każdy Solid miał kijowy aparat i tak w koło Macieju. 

Masz link do tego sklepu? To, że napisali, że jest oryginalny i z gwarancją nie oznacza, że pochodzi z polskiej dystrybucji. Na niektórych aukcjach też można znaleźć nowe z polskich sklepów, jednak jest na aukcji napisane, że towar pochodzi z zza granicznych magazynów, a to oznacza tyle, że są odnawiane. Dowiedz się jaka jest gwarancja. Jak gwarancja producenta, to może ten telefon jest po prostu leżakiem magazynowym. Jak jest gwarancja serwisowa czy też ten sklep realizuje gwarancję, to może się okazać, że ten telefon jest odnawiany, albo pochodzi z jakiejś innej dystrybucji.

Wyślę im maila i zapytam. Link: http://plebis.eu/product-pol-885-ORYGINALNY-NOWY-SONY-ERICSSON-C905-8-1MPX-SLIDE-GW.html 

Głównie SE maja dobry aparat i są wysuwane i akurat nie są już produkowane…

Wystarczyło wejść w informacje o firmie. Wychodzi na to, że najprawdopodobniej telefon jest odnawiany. W przypadku gwarancji różnie może być. Opinie niby dobre są, ale jedna odpowiada na zadane pytanie - z jakiej dystrybucji jest urządzenie oraz, czy rzeczywiście jest nowe.

Mój dziadek zawsze narzeka że ma słaby wzrok i nic nie widzi ;/

Dlatego ojciec sprawił mu MyPhone 1062 Talk+ - czyli taki jak ten tutaj http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/5579446

Nadaje się tylko do dzwonienia (przecież dziadek nie będzie korzystał z neta czy smsów). Modele z klapką w jego przypadku by się raczej nie sprawdziły.

Każdy dziadek jest inny :smiley:

LG BL20 lub LG KF750 Secret sprawdziłyby się?

Bodajże obydwa mają pojemnościowe (dotykowe) przyciski funkcyjne, co może być utrudnieniem w korzystaniu. Jak już ma być ten slider, to jednak bardziej bym się skłaniał w kierunku SE, nawet używanego. Może zastanów się nad tym odnawianym? Tylko popatrz na aliexpress, bo tam taniej powinno wyjść niż przez pośrednika. Chociaż lepszym wyjściem wydaje mi się kupno używanego w dobrym stanie.