Telefon sam odłącza się od komputera

Witam, przeglądałam już mnóstwo wątków z podobnymi problemami jednak mój nieco się różni, więc postanowiłam założyć nowy. Otóż mój problem polega na tym, że kiedy podłączam telefon do komputera podłącza się on na najwyżej 3 sekundy, po czym połączenie znika. Samsung PC Suite wykrywa go przez te kilka sekund, ale wygląda to tak jakby ktoś wkładal i wyjmował kabel USB. Nie jest to z pewnością wina kabla gdyż na innym komputerze działa bez problemu.( Mój telefon to Samsung Avila, ale myślę, że to nie jest ważne gdyż inne telefony mają ten sam problem). Dodam, że drukarka i aparat fotograficzny podłączane do tych portów działają bez zarzutu, nie działają natomiast telefony, pendrivy oraz mysz i klawiatura. Nie bardzo wiem co się dzieje, próbowałam odłączania oszczędzania energii ale nic nie pomogło.

A próbowałeś na innym porcie? Może jednak pobaw dodiskaniem się kabla do pc i odwrotnie.

Próbowałam na obu i jest dokładnie to samo, dociskanie kabla nie pomaga. Kiedy podłączyłam telefon na innym komputerze działał idealnie więc to musi być coś z moim komputerem.

Wyczyść styki w telefonie. Prawdopodobnie zwarcie przez zaśniedziałe styki. Miałem to samo.

Niestety :frowning: nic nie pomogło czyszczenie, czego się w sumie spodziewałam bo zarówno telefon jak i kabel są nowe, poza tym to samo dzieje się z innymi telefonami podłączanymi do mojego kopmputera. Może ma ktoś jakieś pomysły jeszcze? Słyszałam że może mieć to coś wspólnego z oszczędzaniem energii, ale odznaczyłam taką możliwość we właściwościach portów USB ale może to gdzieś indziej? Dzięki za pomoc!

nieaktualne

To komputer stacjonarny, płta główna to ECS K7S52. Zasilacz nierstety nie wiem jak sprawdzić. Ale muszę powiedzieć że kiedyś wszystko działało idealnie, pewnego dnia włączyłam komputer i nie działała mi klawiatura USB i cala reszta, nie mam pojęcia, podejrzewałam jakieś wirusy czy coś.