Telefon sam pisze mi sms ;d

Witam wszystkich.
Już nie mam siły raz, dugi, piąty ile można.

Co kupię doładowanie lub starter nowy zostawię go na noc czy na kilka godzin to z konta znika mi od 1zl do 20gr za sms.

Loguje się w play24 bo o tą sieć chodzi, i wyskakuje mi ze ktoś napisał sms za 20gr czy 5 sms po 20gr.

Albo jestem debilem albo telefonu już same piszę sms bez mojej wiedzy tak nie może być.

Ktoś może wie dla czego?
Akurat tylko play sprawdziłem, ale to chyba wina telefonu na androidzie bardziej niż sieci ale mogę się mylić i to play coś macza palce w tym gównie. Bo tylko play sprawdzałem. Ktoś może mi pomóc?
Telefon to k40 LG, Sieć play.
Np nr na jaki mi wysyła sms samo to 732 086 105

A co pisze Twój telefon w tych sms-ach?

Skąd mam wiedzieć loguje sie do play24 i tam masz wszystkie rzeczy jakie robiłemś i jest sms tylko 20gr np czy internet wiecej szczegółów nie ma

Przeczytaj sobie artykuł
https://niebezpiecznik.pl/post/twoj-telefon-sam-wyslal-sms-na-numer-732232988/

Myślę, że to twoja sytuacja. Dałeś jakiejś aplikacji pozwolenie na wysyłanie smsów googlowi czy komu innemu

A jak to usunać i żadnej aplikacji nie dać dostępu do takigo czegos>

To dla mnie nie do przyjęcia nawet taka opcja żeby coś samo wysyłało jak się zgodzę.
W ogółe nie używam żadnuch aplikacji. Telefon służy mi tylko do dzwonienia. I chiałbym zeby to tak zostało.

Odinstaluj np. APKPure, niby ona umie jakieś SMS-y wysyłać - mnie uratowało posiadanie za małego salda (przy okazji zablokowałem premium SMS/MMS/WAP+telefony w ramach oferty operatora).

Analogicznie to co poniżej, bo de facto nie wiemy która aplikacja ma te uprawnienia, musisz wejść w ustawienia i poszukać (przykład poniżej dla googla)

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

I jak przeglądasz na małym ekranie (tzw. patelnia 6,5 cala do raczej dalej mały ekran) internet to taki filtr w blokerze reklam może się częściowo przydać:

##a[href^="sms:"][href*="?body="]

jednak on nie umie blokować ukrytych evnetów JavaScript np. touch, który też aktywuje applet próby wysłania SMS.

A to nie ma jakieś 1 komendy żeby to zablokować?

Jak zresetuje telefon? do ustawień fabrycznych? bo on to domowy telefon tylko tak żeby leżał ale wkurza mnie ze 20gr co chwile.

I próbuj np. kodem:

  • *111*96*1#
    
  • dzwonienie pod *500 lub *600 (biuro obsługi klienta - może bez bota)

  • Niby wyklikasz na Play24

  • Salon jak lubisz "spacerować".

Możesz zadzwonić do opratora i poprosić o zablokowanie sms płatnych i tych płatności przez internet jakąś to ma swoją nazwe, lub po prostu wszelką możliwość wysyłania sms jeżeli telefon służy tylko do dzwonienia. Akurat ten numer co podałeś wygląda na normalny numer więc pierwszym sposobem go nie zablokujesz ale jak zablokujesz ogólnie możliwość wysyłania sms to już tak

Spokojnie.

Zresetowałem telefon i mam takie pytanie w telefonie oczywiście ;d
Wysyłaj dane o używaniu i diagnostycze do gogole zeby ulepszać androida ;d To zaznacze nie.

To może to gówno.
Ide po nowy starter i zobaczymy teraz

Ale po co by Google kupowało polski numer telefonu i analizowało SMS-y nadchodzące :rofl:.

Nowy telefon żadnych aplikacjo bo nie użuywam. Jedna do Macdonalda tylko i play24 to wszystkie aplikacje jakie mam. A telefon i tak mi sam pisze sms.

Android jest napisany przez googla więc jest częściowo zintegrowany :smiley:
To ustawienie jest sparowane z kontem googla :slight_smile:

Verify your Android phone’s number

When you set up a Google Account, you can let Google know your phone’s number. If you do, we’ll verify that the number is yours.

For your security, we’ll re-verify from time to time to make sure that your phone’s number is still yours. When we re-verify, you might get text messages from Google or see outgoing texts to Google. The message could say something like, “Google is verifying the phone number of this device.”

You can change how and whether your phone’s number gets verified.

https://support.google.com/android/answer/7521240

tutaj masz w formie filmiku co kliknąć jakiś hindus coś próbuje mówić po angielsku ale wystarczą tobie obrazki, bo to co próbuje poweidzieć nie jest istotne :slight_smile:

1 polubienie

Nie chcesz dzwonić do operatora, opisz sytuację i wyślij zgłoszenie - zaloguj się do play 24 z przeglądarki komputera, następnie pomoc i zgłoszenia. Zawsze tak robię i zawsze dostaję konkretną odpowiedź z ich strony. Próbuj.

Podobna sytuacja

https://niebezpiecznik.pl/post/twoj-telefon-sam-wyslal-sms-na-numer-732232988/

Być może Google robi to, bo mu na to pozwoliłeś, kiedy podczas konfiguracji konta Google podałeś numer telefonu. Ustawieniem tym możesz sterować, wystarczy wejść w “Ustawienia” a następnie “Google”: i tak dalej…

Już jest ok. Ustawienia fabryczne, i wszystko co mogłem dałem na NIE. No i już nie pobiera.

Tylko dziwę się że w ogóle jest takie miejsce takiego czegoś. Google skutecznie naciąga klientów, ktoś coś wciśnie i zaraz auto się robi bezsens totalny.

Kilka dni temu natknąłem się na całkiem świeży artykuł, gdzie był opisywany problem jakiejś aplikacji, która potrafiła wysyłać wiadomości sms. Całkiem możliwe, że aktualizacja aplikacji naprawiła problem a Tobie wydaje się, że przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiązało problem. Kto wie.