Telefon się sam wyłącza

Witam wczoraj zakupiłem telefon uzywany samsung a40 na ogłoszeniu nie pisało nic o tym problemie a więc telefon się sam wyłącza przy 75% bateri i 45% bateri przy 75% da się go jeszcze włączyć a przy 45% już nie oprogramowanie wgrywałem odinem i również to nic nie dało jak myślicie wymiana bateri by coś dala od sprzedającego się dowiedziałem ze telefon ma 3 lata i nigdy nie był rozbierany czyli bateria również ma 3 lata z góry dziękuję za pomoc

Jak znajdziesz jakąś tanią to można próbować otworzyć i podmienić:

https://www.google.com/search?q=samsung+a40+battery+change&tbm=vid

Chyba, że wideo poradniki cię przerosną i nie pomoże nawet opis słowny jak to lepiej wykonać.

Od strony oprogramowania to raczej zostaje użycie starego stocka (Wtedy zostaje wtropić jaka wersja roomu ma glitcha i ewentualne luki lub usprawnienia wprowadzić/załatać inaczej) lub jakiegoś custom roomu jak się ktoś podjął wyzwania.

dobra aktualnie sprawa wygląda tak że chyba kupię nową baterie a jak to nic nie da to będe kombinować z innymi romami między innymi ponieważ bardzo lubię nakładke samsunga to wgram porta oneui z nota10 na a40 myślisz że git plan ?

To problem hardware, a nie ROMu.
Laminat płyty gł. w tym modelu miał skłonność do pękania. Szczególnie jak smartfon miał teoretycznie niegroźny upadek. Pękła Ci gdzieś ścieżka, albo zrobił się zimny lut pod jakimś układem. Spróbuj go podgrzać np. suszarką do włosów (tylko bez przesady) i zobacz, czy ta usterka występuje.
Nie rozwiąże to problemu trwale, ale zobaczysz, czy będzie różnica. Pod wpływem ciepła płyta gł. się trochę wygina.

Jak masz telefon z drugiej ręki zobacz też na płaskiej powierzchni, wyświetlaczem do dołu, czy fullset jest prosty.