Telefon socjalny jaki internet?

Witam.Mam telefon socjalny w tp i chcialbym założyć internet 1 mb jaki operator zakłada internet na telefonie socjalnym?

Netia, Neostrada

A orange freedom?

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … EDOM_PROMO

Wszyscy, oprócz samej TPSA (Neostrada).

Podpisałem umowę z orange freedom mam nadzieje ze bedzie dobrze działał.Moze ma ktos ten internet i wie jak działa? niech napisze

U mnie działa dobrze, choć musieli przyjść panowie monterzy i usunąć gniazdo ptaków z puszki telefonicznej (tej na słupie), bo chodziło niezbyt dobrze (modem długo się synchronizował).

Ale u ciebie mogą być zupełnie inne warunki.

A jaki posiadasz modem?mi dali siemensa

Dodane 07.07.2009 (Wt) 12:23

A i ile czekałeś na włączenie usługi?mam nadzieje ze nie bede musiał czekac caly miesiac

Dodane 07.07.2009 (Wt) 13:45

Dzis chciałem zainstalowac modem ale kiedy sie synchronizuje to wyskakuje ze do modemu nie jest podłączona linia telefoniczna czemu tak pisze?

Mi dali ZTE, ale kupiłem router, bo mam 3 komputery.

Czas oczekiwania jest do 7 dni roboczych (nie mylić z tygodniem) i zazwyczaj aktywują po tych 7 dniach. U mnie były problemy, ponieważ kiedy zamawiałem w salonie Orange, okazywało się że w centrali nie ma wolnych portów. Kiedy zamówiłem w salonie TP, pani w salonie zarezerwowała port i nie było problemów. Np. w Łodzi w M1 na Brzezińskiej jest zarówno salon TP, jak i Orange i oba są oznaczone zarówno logiem Orange, jak i TP.

A jest podłączona? Telefon jest podłączony przez mikrofiltry lub w ogóle odłączony? Podłącz w miejsce modemu telefon (najlepiej przewodowy) i sprawdź jaki będzie sygnał.

Sygnał jest normalny taki jaki powinien byc a moze to jest spowodowane tym ze jeszcze nie włączon internetu??

Dodane 07.07.2009 (Wt) 15:54

Mam tylko jeden telefon i dwa gniazda na telefon to podłączyłem internet pod to nieużywane

gniazdo

Dodane 07.07.2009 (Wt) 19:08

A do tego gniazda gdzie internet musi byc podłączony telefon?

Nie musi. Ale telefon musi być podłączony poprzez mikrofiltr (dołączony do modemu). Mikrofiltr należy podłączyć w taki sposób, aby wychodzący z niego kabelek był podłączony do gniazdka (jeśli masz starego typu, wymień albo kup przejściówkę, ew. wykorzystaj rozgałęźnik dołączony do modemu jeśli masz telefon blisko komputera), a telefon ma być wpięty w gniazdko w mikrofiltrze. Przy odwrotnym podłączeniu (często ludzie wpinają mikrofiltr odwrotnie tuż przy telefonie, bo nie trzeba wtedy majstrować przy kablu) mogą być problemy.

Po podłączeniu mikroflitu teraz jak włącze w panelu sterowania ADSL to pisze aktywacja to dobrze?

A łączy się?

Dostałeś już SMS-a, że aktywowali ci internet?

Jeśli tak, a nie działa, to zadzwoń pod numer podany na umowie. Połączą Cię z technikiem.

Nie jeszcze nie dostalem.A w czasie synchronizacji modemu lampka adsl powinna migac?miga tylko na ekranie monitora

Dodane 08.07.2009 (Śr) 16:11

A jak juz podłącza to co napisze po włączeniu komputera

?

Tak.

Nie wiem, bo z aplikacji od Orange w ogóle nie korzystałem.

mi podczas synchronizacji nie miga wogole sie nie świeci

To modem się nie synchronizuje.

Jeśli nie masz jeszcze SMS-a od Orange, poczekaj. Zazwyczaj linię podłączają (albo i nie) po 7 dniach roboczych.

Dzieki za pomoc jak cos bede sie jeszcze pytał

Dodane 10.07.2009 (Pt) 11:33

Juz 5 dzień i dalej nic

Dodane 15.07.2009 (Śr) 14:17

Zsynchronizowalo modem pojawiła sie na pasku ikonka orange i jak daje połącz to wyskakuje nie udalo sie nazwiązac połączenia z internetem dlaczego?

a podłączyli co już internet ?? idź tam gdzie kupowałeś neta i się dowiedz.

Wlasnie jeszcze nie zadzwonili ze podłączyli i chciałem sie upewnić