Telefon Sony Xperia Neo V i aktualizacja do Androida 4


(Ktos94852) #1

Witam!

Mam telefon sony xperia neo v (wersja androida: 2.3.4, numer kompilacji: 4.0.2.A.0.62, SI 1254-7119) i gdy zauważyłem, że na ten telefon jest możliwa aktualizacja androida do 4.0.4 to postanowiłem to zrobić. Instrukcja na stronie sony nie pomogła - w PC Companion pokazuje mi, że telefon jest już zaktualizowany. Nie chciałbym również sobie zbrickować telefonu, więc proszę o pomoc, jak tu użyć oficjalnego update'u w moim telefonie :frowning: mam nadzieję, że się uda :wink:

Z góry dzięki za pomoc

Ktos94852


(Solace46) #2

a soft brandowany?- (telefon kupiony u operatora) czy w sklepie


(Ktos94852) #3

Z Orange.


(Adamsubzero) #4

Próbowałeś z menu spróbować zaktualizować? Oczywiście pewnie pokaże Ci wiadomość, że potrzebne jest podłączenie do komputera, ale zobaczysz czy coś nie jest nie tak.


(Ktos94852) #5

Menu? Tzn? Update Center w telefonie? Też pokazuje, że jest aktualny.


(ra-v) #6

http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Instalacja-niebrandowanych-romow-dla-Neo-Neo-V


(Kamil319) #7

Najprostsza metoda to przez Flashtool i ciężko popsuć telefon, ale trzeba liczyć się z tym, że jak telefon trafi do autoryzowanego serwisu to jest możliwość utraty gwarancji producenta. Softy operatorskie wychodzą z miesięcznym a nawet i większym opóźnieniem.

Ambasador marki XPERIA


(lostek815) #8

Nie do końca rozumiem w czym masz problem? Mam ten sam telefon i aktualizowałem go. Normalnie podłączasz do kompa, instalujesz PC Companion i program wykryje Ci aktualizację i dalej postępujesz zgodnie ze wskazówkami. A jeśli Ci program świruje to spróbuj zainstalować go na nowo.

Ta czy siak, aktualizacji Ci nie polecam. Ja byłem bardzo zawiodziony z nowego Androida. Pełno błędów, niedopracowań, mniej przejrzyste menu i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo. Musiałem telefon oddać do serwisu na gwarancji, żeby mi wgrali starego Androida bo samemu nie powrócisz do poprzedniej wersji jakby co.


(sosen86) #9

Dla Twojego SI aktualizacji nie ma http://talk.sonymobile.com/thread/38386 oficjalnej oczywiście. W Orange ma się pojawić aktualizacja we wrześniu.