Telefon Sony Xperia Neo V i aktualizacja do Androida 4

Witam!

Mam telefon sony xperia neo v (wersja androida: 2.3.4, numer kompilacji: 4.0.2.A.0.62, SI 1254-7119) i gdy zauważyłem, że na ten telefon jest możliwa aktualizacja androida do 4.0.4 to postanowiłem to zrobić. Instrukcja na stronie sony nie pomogła - w PC Companion pokazuje mi, że telefon jest już zaktualizowany. Nie chciałbym również sobie zbrickować telefonu, więc proszę o pomoc, jak tu użyć oficjalnego update’u w moim telefonie :frowning: mam nadzieję, że się uda :wink:

Z góry dzięki za pomoc

Ktos94852

a soft brandowany?- (telefon kupiony u operatora) czy w sklepie

Z Orange.

Próbowałeś z menu spróbować zaktualizować? Oczywiście pewnie pokaże Ci wiadomość, że potrzebne jest podłączenie do komputera, ale zobaczysz czy coś nie jest nie tak.

Menu? Tzn? Update Center w telefonie? Też pokazuje, że jest aktualny.

http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Instalacja-niebrandowanych-romow-dla-Neo-Neo-V

Najprostsza metoda to przez Flashtool i ciężko popsuć telefon, ale trzeba liczyć się z tym, że jak telefon trafi do autoryzowanego serwisu to jest możliwość utraty gwarancji producenta. Softy operatorskie wychodzą z miesięcznym a nawet i większym opóźnieniem.

Ambasador marki XPERIA

Nie do końca rozumiem w czym masz problem? Mam ten sam telefon i aktualizowałem go. Normalnie podłączasz do kompa, instalujesz PC Companion i program wykryje Ci aktualizację i dalej postępujesz zgodnie ze wskazówkami. A jeśli Ci program świruje to spróbuj zainstalować go na nowo.

Ta czy siak, aktualizacji Ci nie polecam. Ja byłem bardzo zawiodziony z nowego Androida. Pełno błędów, niedopracowań, mniej przejrzyste menu i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo. Musiałem telefon oddać do serwisu na gwarancji, żeby mi wgrali starego Androida bo samemu nie powrócisz do poprzedniej wersji jakby co.

Dla Twojego SI aktualizacji nie ma http://talk.sonymobile.com/thread/38386 oficjalnej oczywiście. W Orange ma się pojawić aktualizacja we wrześniu.