Telefon w plusie (abonament)

Kończy mi się umowa w plusie, a w związku z tym przyszła i pora na wymianę telefonu. Z mojej noki e66 niezbyt jestem zadowolony dlatego czekałem na ten moment bardzo długo :slight_smile: No i teraz rodzi się problem - nie wiem co wybrać. Moje wymagania:

  • Wygodne przeglądanie www

  • Łatwa i ciągła obsługa mejla

  • WiFi, GPS, aparat to może być nawet 1.3Mpix

  • Wygodne pisanie (nie tylko smsów) - nie wiem czy do tego nadaje się klawiatura ekranowa

  • No i najważniejsze - niech mi to cudo na baterii trzyma dłużej niż moja nokia :wink:

Telefon w plusie na abonament :wink: Co wybrać?

Żaden dotykowiec nie wytrzyma ci tyle na baterii co telefon klasyczny. Także tu musisz podjąć decyzję - długa praca na baterii, czy wygodny (przede wszystkim do www) duży dotykowy ekran.

Zdaje sobie z tego sprawę, jednak ładowanie telefonu co 1,5 dnia przy średniej ilości rozmów to lekka przesada :wink:

Tak jak @Baton1 napisał, albo ładowanie albo funkcjonalność.

Każdy z nas życzyłby sobie długo trzymających telefon ale przy dzisiejszych parametrach to niewykonalne.

Po części warunek baterii i funkcjonalności spełnia marka BlackBerry i to raczej w niej radziłbym ci szukać.

Czyli co - jak chce mieć telefon, na którym średnio gadam około 2 godzin dziennie i który co jakiś czas sprawdza pocztę to muszę go ładować codziennie? #-o

Nie. Możesz mieć BlackBerry na przykład. Bateria trzyma mi w rocznym egzemplarzu 4 dni przy ciągłym połączeniu z internetem (BIS - poczta non stop), ok. 150 smsów i 2 godziny rozmów. I nie narzekaj, że to nie android. Bo programy najpotrzebniejsze ma.

Możesz wybrać spośród fizycznych, jak mój (Bold 9700), albo dotykowy Torch 9800. W drugim wypadku zapewne z baterią będzie gorzej, ale napewno nie będzie padała po jednym dniu.

W wymaganiach androida nie było więc nie mogę narzekać. W plusie dostępny jest BlackBerry Curve 8520. Coś więcej o tym modelu powiedzieć możecie?

Z tego co wiem w Plusie są dostępne conajmniej trzy modele BB.

8520 to najniższa z nich, brak 3G, słabszy aparat i troszkę słaby wyświetlacz.

Poniżej masz testy Plus tych trzech modeli:

9700

9300

8520

Ogólnie z tych trzech najlepiej moim zdaniem wypada 9700, a później 9300.

Musisz wiedzieć również, że BBos to system klasyczny, bez świecidełek, menu miejscami to zwykły tekst a nie ikonki ale pracuje się na nim wyśmienicie i bardzo wygodnie. Parametrami również nie powala, ale RIM zadbał o to żeby wszystko działało ze sobą idealnie.

Co do aplikacji, to jest ich całkiem sporo, no, może nie tak dużo co na Android (choć większość tutaj to śmieci) ale są to konkretne aplikacje.

Dokładnie.

Ja, jak napisałem mam 9700 i nie zamienię go na nic innego. No chyba, że na inną jeżynkę. Telefon świetny, ani razu się nie zawiesił, działa superszybko, ekran ma super wyraźny. Polecam jeszcze raz.

Trochę korzystałem z BB i… nie przeszkadza mi jego menu. Momentami uważam to za zaletę :stuck_out_tongue: Momentami jednak denerwuje mnie ten dotykowy “joistick”. Niestety obecnie w ofercie plusa znaleźć można jedynie ten model, który podałem. Nic innego nie widzę…

Myślę, że test w Plusie pokazał, że można spokojnie pójść w 8520 jednak jest on dość obrazowy, na YT jest test 8520, który bardziej pokazuje 8520 i funkcje w niej zawarte. KLIK niestety jest po rumuńsku ale można co-nie-co zrozumieć :slight_smile:

Tak patrzę i myślę, że 8520 może się bardzo dobrze sprawdzić do internetu, muzyki czy pisaniny i rozmów, no a co najważniejsze bateria będzie długo trzymać.

Minusem jest, tak jak powiedziałem, brak 3G ale moim zdaniem EDGE spokojnie wystarczy do poczty i internetu.

A jakieś alternatywy dla niego? Jestem w stanie ewentualnie pominąć czas pracy na baterii. Dla bezpieczeństwa mogę go codziennie podładować.

Jak z chcesz z QWERTY i w miarę dużym wyświetlaczem to w ofercie Plusa znalazłem Samsunga S5330 (Wave533) i Samsunga Galaxy Pro jeśli może być bez QWERTY to szukałbym w dotykowcach z ekranem =/+ 3,5 cala, jak np. Samsung Ace, Nokia 500 czy Nokia C6.

Mam jeszcze jedno pytanie - zacząłem korzystać z nokia OVI Suite do wysyłania smsów… Który z producentów udostępnia podobną aplikacje? Czy jestem już skazany na Nokie?

acha - i nokia C6 ma klawiaturę qwerty. Nie ma jej C6-01 :wink: