Telefon Xiaomi Redmi 6 nie włącza się

Witam.
Mam problem z telefonem Xiaomi Redmi 6. Próbowałem zainstalować i uruchomić na nim TWRP jednak zamiast wpisać “fastboot boot nazwapliku” wpisałem “fastboot flash boot nazwapliku”.
Teraz telefon nie chce się włączyć, wibruje cały czas (do rozładowania baterii) i nic nie pokazuje na ekranie.
Odkryłem jednak że kiedy jest on podlączony do portu USB w komputerze i naciśnie się wszystkie przyciski na obudowie to (na 8 sekund po czym odłącza się i znowu wibruje) telefon pokazuje się w komputerze jako Mediatek USB port (jako port COM).

Jest jakiś sposób żeby to naprawić bez wycieczki do serwisu?

Przy twoim poziomie wiedzy bez serwisu się nie obejdzie.

Ratuje cię tylko tryb EDL a tego nie włączysz bez rozbierania telefonu. Później jest jeszcze masa zabawy żeby przywrócić tą partycje do działania. Przy tym jakie błędy popełniasz, wątpię że sobie poradzisz.

Próbować zainstalować Androida od zera. Ale to trzeba mieć wiedzę. Serwis Cię ratuje w tym momencie.

Cytat
Przy twoim poziomie wiedzy bez serwisu się nie obejdzie.
Ratuje cię tylko tryb EDL a tego nie włączysz bez rozbierania telefonu. Później jest jeszcze masa zabawy żeby przywrócić tą partycje do działania. Przy tym jakie błędy popełniasz, wątpię że sobie poradzisz.

A kablem EDL?
Mam pliki żeby tą partycje przywrócić tylko muszę do trybu download (EDL) mieć dostęp.
To mój pierwszy telefon od Xiaomi ale miałem wcześniej Huaweia i wiem jak upierdliwe potrafi być flashowanie partycji.
Zresztą cały błąd by się nie zdarzył gdyby xiaomi nie blokowało instalacji TWRP (twrp usuwa się automatycznie z partycji recovery po restarcie) a ja nie wpisałbym zamiast “fastboot boot nazwapliku” wpisałem “fastboot flash boot nazwapliku” (poprawiam pierwszy wpis bo prześledziłem konsolę i widzę co wpisałem :P). Każdemu mogło się zdarzyć

A masz możliwość wejść w fastboot albo recovery czy cokolwiek? Z pierwszego postu wygląda to na “hard brick”.
Żeby wejść w “Emergency Download Mode” w tym telefonie musisz połączyć odpowiedni piny na płycie głównej. Później wgrać odpowiednią wersje systemu przez narzędzie MIUI.

Nie bawiłem się tymi nowymi telefonami od Xiaomi więc wszystko poza to co już powiedziałem przekracza moje doświadczenie. A nie mam zamiaru podpisywać się pod nie sprawdzonymi radami z google.

Jest jedna rzecz… Kiedy jest podłączony do komputera a ja przytrzymam przyciski vol+ i power to na chwilę (ok 5-8 sekund) telefon pokazuje się w urządzeniach jako MEDAITEK USB PORT (port com 4) ale potem znowu zaczyna wibrować i się odłącza. Dodam że telefon wibruje ok 10-15 sek i na 2 przestaje. Ile w serwisie wzięli by za takie coś? Bo zgaduję że gwarancję to straciłem w momencie odblokowania bootloadera.

Przeczytałem chyba z 20 postów o takich przypadkach w xiaomi i wszystkie źródła mówią inaczej.

Ahh… A chciałem tylko aktywować camera2 api :frowning:

EDIT: TELEFON WIBROWAŁ CAŁĄ NOC I WIBROWAŁ DO TERAZ. Teraz nic się nie dzieje i nie wiem czy to nie dobry moment na otwarcie klapki i zorientowanie się jak to wygląda

Pewnie bateria padła.

Przeczytałem kilka poradników i według mnie telefon jest do uratowania tylko że raczej nie zrobisz tego sam.

Masz odblokowane/autoryzowane konto xiaomi?

Otworzyłem telefon. Co mam teraz zrobić? Nie wiem gdzie są te punkty testowe EDL

I tak nic nie zainstalujesz bez odblokowanego konta od xiaomi. Więc nie było sensu go otwierać jeśli nie masz takiego.

Mam odblokowane konto xiaomi.

Hejka, rozwiązałeś temat ? Bo mam ten sam problem tylko że z 6a i jeżeli dam radę sam naprawić to naprawię a jeżeli nie to bedę musiał kupić nowy telefon bo raczej z 6a niezbyt opłacalna bedzie naprawa :slight_smile:

Jak to konkretnie wygląda? Może tylko soft padł?