Telefon z allegro-niepełne informacje

Witam, mam pewien problem. Zakupiłem ( w sumie ojciec…) za sporą kwotę telefon z allegro. Dokładnie z tej aukcji.

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-now … 64793.html

Nie kwestionuję, że jest oryginalny, bo wygląda ok. Problem w tym, że na aukcji jest napisane 24 miesieczna gwarancja a ja tego nie dostałem karty gwarancyjnej. Na razie nie ma kontaktu z sprzedającym. Zakładając, że go nie będzie, to co w tej sytuacji gdybym chciał zwrócić telefon , ponieważ towar nie jest to zgodny z opisem aukcji.

Dostałeś z telefonem jakiś rachunek zakupu?

Na tej aukcji jest napisane że jest objęty gwarancją, ale w zestawie nie ma napisane że dostajesz kartę gwarancyjną.

Gwarancja producenta,nie sprzedawcy.

Ciekawe od jakiej daty biegnie czas obowiązujący dla gwarancji.

Spytaj się po prostu sprzedającego jak wygląda sprawa gwarancji.

w dzisiejszych czasach, w erze cyfrowej nie jest potrzebna żadna karta gwarancyjna i na wiele produktów już się takowej nie dostaje. obecnie podstawe gwarancji stanowi dowód zakupu paragon/faktura jeżeli takowy posiadasz to nie ma problemu jak nie dostałeś to teoretycznie troche się wkopałeś.

Gdybym… Ale właśnie nie ma rachunku żadnego. Zastanawiałem się właśnie czy to aby nowy telefon jest czy tylko tak napisane jest. Chciałem sprawdzić kodami ile wyniosił czas ogólny rozmów z niego, ale nie idzie tego sprawdzić bez karty sim, a ja nie mam swojej dostosowanej do tego modelu. (telefon dla siostry) a jej nie ma jeszcze przez kilka dni.

A skoro pisze, jest objęty gwarancją 24 miesiące do tego Nowy, to logiczne że ta gwarancja chyba obowiązuje? a na jakiej podstawie niby mam się jej dochodzić w razie W ?

Czasu rozmów nie sprawdzisz wystarczy zmienić ROM wyczyścić cały tel i będzie nowy jak z fabryki :stuck_out_tongue: czas może wskazywać 0:00. Inna sprawa jest taka że to nowy użytkownik z zerową ilością komentarzy. Kupowania za taką kwotę produktów od osób ktore nie mają komentarzy wg mnie nie jest do końca “mądre”

Wiem, cóż nie ja kupowałem. Room jest z orange nie ruszany, bo są aplikacje typu nawigacja orange. Sprzedający o tym też nie wspomniał, że telefon jest od firmy telekomunikacyjnej… Niby mówił, że sim locka nie ma, ale kto to wie. Chciałem to też sprawdzić, to kod nie reaguje *#7465625# w ogóle. U mnie w ACE2 po wbiciu go od razu pokazuje status blokad.

Dodane 07.02.2013 (Cz) 20:38

Eh, jednak kod na statystykę telefonu zadziałal, ale ni jak nie wiem jak to czytać. Przykładowo jest takie coś.

kontakty 31 241600ms

internet 2 210690ms

doszedłem, że 31 to jest licznik uruchomień itd, więc wyglądało by że to jednak nowy telefon? Bo bawię się nim od południa więc te kilkanaście uruchomiec ustawien czy kontaktów to ja nabiłem.

Niestety autoryzowane serwisy Samsunga żądają zarówno wypełnionej i podbitej karty gwarancyjnej jak paragonu/faktury zakupu z datą zgodną z datą na karcie gwarancyjnej, bez tych dwóch rzeczy nie wykonają ci naprawy gwarancyjnej a co najwyżej jedynie zwykła naprawę odpłatną.

A co do tej aukcji to mamy tu klasyczny przykład “manipulacji słowami kluczowymi”, stwierdzenia “objęty gwarancją producenta - 24 miesiące” i “W skład zestawu wchodzi (…) Materiały drukowane w języku polskim” oraz opis w parametrach że telefon jest “Nowy” wyraźnie sugerują jakoby telefon był całkowicie nowy i jakoby było na niego jeszcze 24 miesiące gwarancji oraz że w komplecie są niezbędne do tego kara gwarancyjna i paragon/faktura (i tej interpretacji trzymaj się we wszelkiej korespondencji ze sprzedającym oraz zespołem Allegro) ale zapewne sprzedający będzie ci wciskał że chodziło mu o to że na telefon była 24 miesięczna gwarancja producenta która już minęła (albo zwyczajnie stwierdzi że zapomniał włożyć ich do pudełka i że dośle ci je pocztą po czym kontakt się urwie).

Tak czy inaczej rozpocznij z nim “spor transakcyjny” i napisz też do Allegro aby poradzili ci co w tej sprawie powinieneś zrobić.

Czekam do jutra jak nie będzie kontaktu to zacznę spór.

Teraz powęszyłem trochę i gość wygląda na jakiś przekręt. Ojcu mówił, że to konto jego kuzyna jest ( Dane na kartce mamy inne niż te kontrachęta z allegro co by to potwierdzało)

a mi coś tu śmierdzi.

Popatrzcie.

jego ( słownie kuzyna) inna aukcja z wczoraj

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-cza … 36027.html

zamiana za jakieś konto tibia? Dziś dostało to konto -1 komentarz, znów za jakieś wyłudzenie hasła do konta tibii kolejnego;]

Jeśli produkt jest gdzieś zarejestrowany to wystarczy pewnie numer urządzenia.

Jeśli nie jest zarejestrowany to pisemnie prosisz o podesłanie wszystkiego co było w opisie aukcji, inaczej w ciągu 7 dni odsyłasz telefon i prosisz o zwrot pieniędzy, bo to przysłowiowy “towar niezgodny z umową”.

Ja pierniczę… kolejny co robi format c: na baterii, albo spotkał się jescze ma NiMH…

Tak trochę zbaczając z tematu - trzeba bardzo uważać na akcjach, jest masa cwaniaków (szkoda mi uczciwych ludzi), którzy piszą co innego a pokazują co innego. Dziś widziałem Segate Baracuda 500GB podpsiany 7200.13, a na zdjęciu 7200.12. To jest chore.

Jest jeszcze szansa, że telefon jest kradziony. Ktoś kto zamienia telefon za konto w TIbia nie ważne w którą stronę, nie jest ani dorosły ani poważny.

A czy jak by byl kradziony to po zgłoszeniu na policję IMEI telefon czasem nie był by zablokowany? inna sprawa, to raczej wątpię bo kto kradnie pudełko, oryginalną ładowarkę ( jeszcze zafoliowana i zawinięta) słuchawki zawinięte w folię i telefon w środku. Facet całe pudełko zawinął:D?

Co do tej zamiany to właśnie piałem że to niby konto jego kuzyna itd… Ale kto to wie.

Wyłudzony bądź kupiony na inną osobę (babcię), w abonamencie, potem zdjęty sim lock i hopsa na allegro, babcia spłaca przez 3 lata a wnuczek zmienia pieniążki na zioło i browary, sobie kupuje coś tańszego babcia i tak się nie zorientuje ale on jest parę stówek do przodu. Jedno jest pewne, że konto ma charakter bardzo tymczasowy. Jeśli telefon jest z salonu to nie masz się czego obawiać. Z tym, że raczej gwarancji na niego nie dostaniesz. No i niesmak zostaje.

Dziś gość oddzwonił sprawa wygląda tak:

zona zapomniała spakować do paczki gwarancji i rachunku, ponadto jest sim lock orange ( swoją drogą idiotyzm, że tylko orange zakłada jeszcze simlocki) i ma w poniedziałek dosłać te papiery + kod odblokowujący sim locka.

Sprzedawca ma tylko jeden komentarz i to negatywny.

Jednak wystawiający tego negatywa jest też mało wiarygodny.Jego historia komentarzy to 3 pozytywy i 3 negatywy.

Sprzedawca Samsunga nie podał czy telefon ma simloka.

To niedopatrzenie, celowe niedoinformowanie albo uznanie ,że ta informacja jest nieistotna.

Może jest to spowodowane brakiem doświadczenia w aukcjach.

Też to zauważyłem, ale jak pisalem to nie jest niby konto sprzedawcy telefonu, tylko jego kuzyna niby. W każdym bądź razie w przyszłym tygodniu jak dojdą papiery, czyli podbita gwarancja i rachunek to sprawa będzie zakończona pozytywnie :slight_smile: