Telefon z Androidem i znikające środki z konta

Witam, mam problem, otóż posiadam telefon z androidem w abonamencie 59zł orange, po pierwszym dniu użytkowania zniknęły mi wszystkie środki z konta :frowning: no nic wyłączyłem dostęp to internetu i użytkowalem telefon tylko do dzwonienia/smsowania (darmowe minuty i sms) a po tygodniu bilans mojego konta wynosi ponad -570zł :o to już jest ostra przesada. Czy ktoś już miał coś takiego? Jeżeli tak to co zrobić żeby nie zjadało tak tych pieniędzy? Czy da się to jakoś odwrócić?

EDIT:

Dowiedziałem się że niektóre aplikacje same wysyłają sms`y na płatne numery bez wiedzy użytkownika. Czy to możliwe że tym przypadku tak było?

  1. Jaki telefon?

  2. Jakie aplikacje masz zainstalowane?

Normalne aplikacje tak nie robią. Używasz tylko aplikacji z Marketu, czy używasz też aplikacji z innych źródeł - Applanet itp.?

Aby mieć pewność zrób wipe (przywracanie ustawień fabrycznych). Znajdziesz odpowiednią opcję w ustawieniach. Jeżeli po tym zużywanie pieniędzy nie ustanie będziemy zastanawiać się dalej. Jeśli ustanie to winna była jakaś aplikacja - przy instalacji patrz na uprawnienia jakich żąda aplikacja - jeśli pojawi się tam pozycja typu “Usługi płatne” to radzę uważać.

Mając telefon z Androidem należy go odpowiednio skonfigurować. Polecam najpopularniejszą aplikację APNdroid która blokuje dostęp do internetu przez operatora (można się wtedy łączyć tylko przez WiFi).

Z tego co mi wiadomo to operatorzy nie umarzają takich opłat, gdyż zakładają że jeśli ktoś decyduje się na taki telefon to wie co robi.

Aby mieć pewność co dokładnie nabiło rachunek przeglądnij billing.

Telefon to SE Xperia X8. Wszystkie aplikacje standardowe plus do tego instalowałem Advanced Task Killer, AVG Antivirus, Linpack, Quadrant, Opera Mobile, Root Explorer, Terminal Emulator, Uninstaller for Root, Winamp, Launcher Pro. Dodam też że nie wszystkie aplikacje były instalowane z marketu, telefon jest zRootowany. I dość często bawiłem się w xRecovery i testowanie innych ROMów :frowning: Teraz jest zainstalowany Android 2.1 tak jak było to domyślnie przez producenta…

PS. Czy jest jakaś aplikacja która blokowała by wykonywanie numerów bądź wysyłanie sms przez aplikacje, lub zabezpieczała to np jakimś kodem wtedy tylko ja mógłbym to robić i miał pewność że nikt sobie nie pobierze pieniędzy z mojego konta.

Zablokuj następnym razem przesył danych, a aktualizacje i dane pobierał jedynie z WiFi a nie GPRS’u czy WAP’u. Wszystko masz w ustawieniach.

Wszystko to było zablokowane, a mimo to pieniądze zniknęły :confused:

wyłączony transfer danych,dane w tle i synchronizacja i niema prawa zniknąć nawet złotówka!ale to sprawdza się na oryginalnym oprogramowaniu,bawiąc się rootem i zmieniając oprogramowanie pochodzące od pseudoprogramistów tak właśnie bywa.Sprawdzaj dokładnie biling

Więc zalogój się na konto (z komputera) w Orange i sprawdź skąd te opłaty. Czy są to SMSy premium, czy transwer danych.

Teraz są różne konkursy i usługi w których wysyłasz smsa na jakiś darmowy nr jako zgodę na otrzymywanie smsów z jakimiś newsami lub pytaniami konkursowymi za które ty płacisz (im więcej takich smsów ci wyślą tym więcej zapłacisz).

Reklamują się one tak:

Może wysłałeś kiedyś takiego smsa (lub ktoś wysłał go z twojego tel) i teraz za to płacisz?

Skoro przesył danych był wyłączony to jak pobierałeś aplikacje z marketu?

Przez WiFi, na bilingu jest pokazane że pobrałem około 120MB danych z internetu :frowning: prawdopodobnie ktoś się bawił moim telefonem i mu teraz pourywam ręce :confused:

Nie wiem jak to jest w tel z Androidem ale w iPhonach jest tak że tel sam cały czas się łączy z siecią i pobiera oraz wysyła jakieś dane i nie idzie tego wyłączyć (w ameryce to nikomu nie przeszkadza bo tam nie płacą za transfer danych) i były jajca bo ludzie pokupowali se iPhony a potem się dziwili że znika im kasa, może Android też ma coś takiego.

Ja w iphone kupiłem sobie pakiet 125mb i się nie martwię, tobie też tak radzę. internet w telefonie niezależnie gdzie jesteś to dobra rzecz :slight_smile:

W nowszych Androidach można to bez problemu wyłączyć - funkcja systemowa. Jeśli tego nie ma to są aplikacje typu APNDroid.

Takiej funkcji systemowej znaleźć nie mogę, więc pewnie nie ma, a ten program nic mi nie daje, wciąz znikają z konta pieniądze…

Idź do operatora, powiedz mu co się dzieje, pokaż, że telefonie masz wyłączony przesył danych i brak podejrzanych jakiś aplikacji. Może coś masz włączone u operatora?