Telefon z dotykowym ekranem jaki?

Hej, jaki polecacie telefon z dotykowym ekranem, taki zeby mozna bylo palcem obslugiwac:)

EDIT:

Zamieszczam Wykaz ktory obiecalem:

http://www.fortel.info/news/show/4028/ranking-najpopularniejsze–telefony-z-ekranem-dotykowym

Interesuje mnie do 500 zlotych(ale UZYWANY wiec nowka jest dwa/trzy razy drozsza 1500zl), ktory polecasz z wlasnego lub znajomego doswiadczenia. albo ktry wg Ciebie jest poprostu fajny

z gory dzieki

:slight_smile:

To zależy to czego chcesz ten telefon używać POZA telefonowaniem.

Ja polecam coś z Samsungów: Avila lub Corby. Sam posiadam Avilę, ciekawa i w dobrej cenie.

Nokia 5800 z tańszych i lepszych.

Bardziej multimedialne to już wyższa półka np Samsung Jet, Omnia HD i.t.p.

Najlepiej podaj cenę jakom możesz wydać i jak bardzo multimedialny ma być tel.

LG kp 500 cookie polecam go

iPhone :stuck_out_tongue: nic czulszego i z MultiTouch raczej nie wymyślisz, tym bardziej że ma wszystko co potrzebne (jak nie ma to da się zrobić żeby miał wszystko :wink: )

Tylko że iPhone ma jedną wielką wadę.

Jest ogromny i raczej nie wygląda jak telefon a raczej palmtop.

A który telefon z dotykowym wyświetlaczem jest mały? :stuck_out_tongue:

A chociażby Nokia 5800 XpressMusic jest mały w stosunku do reszty .

Ale i tak “koliber” to nie jest. :stuck_out_tongue: Poza tym mnie by wkurzał taki wysoki, a wąski ekran.

Mały? Może HTC Tatoo albo Samsung Corby?

Myślę, że ten pierwszy się sprawdzi, ale ten drugi to tragedia - miałem go dziś kilka minut w rękach i nigdy więcej - ekran działał jak sam chciał, totalnie nieintuicyjny interfejs i do tego brak nawet UMTS - telefon do bani.

Jednak nadal nie wiemy ile autor tematu chce przeznaczyć na telefon - teraz doradzanie nie ma sensu - równie dobrze mogę napisać, żeby kupił sobie HTC HD2 za 2000 zł. jak i np. Toshibę G810 za 450 zł.

Wiekszy ekran dotykowy to wieksza przyjemnosc z korzystania z takiego telefonu/smartphon’u np. przy przegladaniu stron internetowych czy galerii zdjec (bardzo ulatwia pozioma orientacja).

Musisz tez sobie odpowiedziec na pytanie czy twoj przyszly telefon ma byc wyposazony w OS (Android, Symbian, Windows Mobile). To i ewentualny wybor odpowiedniego systemu zawezi asortyment.

ps:przepraszam za brak polskich liter.

Dodane 25.01.2010 (Pn) 20:46

Tak jak napisal Pablo55 jak juz to bierz telefon z obsluga hspa (szybki DL i UL). Chyba, ze nie bedziesz korzystal z dobrodziejstw mobilnego internetu badz tam gdzie mieszkasz operator nie ma w planach postawienie NodeB.

porównałem iPhone do 5800 i wysokością są takie same prawie, 5800 jest węższa…

no i jak chcesz to znajdź telefon z ekranem wielkości kciuka, na pewno fajnie się obsługuje go palcem :expressionless:

na telefon chcialbym przeznaczyc maxymalnie 300-500zl (uzywany) wiec nowka sztuka moze kosztowac nawet i 1tys zlotych.

taki ktory na allegro uzywany kosztowalby do 500zl.

Moj brat cioteczny mial Samsunga dotykowego, ale nie wiem czy ta Avile czy corby czy jaki, i powiedzial zeby wystrzegac sie, zadzownie jutro(tzn dzis) do niego po poludniu to napisze jaki nie polecil. no ale wiadomo, kazdemu co innego odpowiada. Inny kolega ma htc touch pro ten za 1700zl na allegro nowka sztuka, ale takiego nie chce, bo za drogi jest dla mnie, bo wydam kase prywatnie ze swoich :slight_smile:

Zrobie liste dotykowych dzis i tu zamieszcze w pierwszym poscie (EDIT) aby bylo latwiej :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nokia 5530

To samo co 5800 tylko sporo mniejszy pozbawiony GPS i 3G.

Jak nie używasz GPS oraz wideorozmów to polecam.

No i mały przynajmniej się nie złamie w kieszeni i nikt nie powie że masz telefon jak cegła.

jeśli chodzi o dotykowce to duże ekrany to zaleta, jest gdzie ten palec położyć… a z resztą iPhone nie połamiesz :smiley: za gruba tafla szkła (żeby nie było, upadł mi ekranem na kamienie, patrze i nawet ryski nie miałem, więc te mity o wytrzymałości iPhone można w buty sobie wsadzić)

@klopas

W pełni się z Tobą zgadzam.

Nie ma lepszego dotykowca niż iPhone

ajfonowe 3,5" to idealny kompromis pomiędzy rozmiarami urządzenia i przekątną ekranu.

Większy ekran robi z telefonu cegłę a mniejszy jest za mały.

Ekranik iP to cudo. Pooglądaj sobie na youtube albo najlepiej idź do salonu ery/orange/ispot.

iP jest wysoki i długi, ale cieniutki. Dlatego nie czuć go w kieszeni.

No i miej na uwadze, że zanim wyszedł iP nie było wszystkich omnii, avili, cookie i tych innych podróbek.

One wszystkie próbują naśladować iPhone, ale nie wychodzi im to. Mają po prostu niedopracowany software.

Ale nie wierz mi na słowo. Sam się przekonaj, stracisz te 30 min w salonie ery/orange lub w iSpocie, ale będziesz wiedział co kupić.

jak jest twardym wrogiem iPhone to nawet 4 godziny przy iPhone nic nie pomoże :stuck_out_tongue:

ale polecam go pomacać, ja lubię używać dotykowy ekran palcem, nie paznokciem :stuck_out_tongue:

update zrobiony. zamiescilem liste w glowym poscie.

prosiblym o porade