Telefon z OS do 800zł

(Cekol1) #1

szukam jakiegoś telefoniku do 800 zł który będzie mial symbiana albo WM , ważne aby był rozsuwany nie wiem dlaczego ale już sie do takich telefonów przyzwyczaiłem pozatym zawsze to większy ekran :slight_smile: telefon napewno będę kupował używany, a i ważne żeby sprawnie na nim nawigacja śmigała , nie potrzeboje super aparatu ani super głośników , zastanawialem sie nad g810, dobry ??

(klopas) #2

mimo że ma symbiana to nie wszystkie aplikacje na nim będą chodzić... jak s60v3 to lepiej brać nseries albo eseries

ze swojej strony polecam E66

(Pawbrotm) #3

Poczytaj opinie na:

http://www.mytoshiba.pl/viewforum.php?f=62

Moim zdaniem dobry byłby również HTC TyTn II

http://www.allegro.pl/54999_htc_tytn_ii ... 954%5D=all

(Zbych ) #4

Jeżeli chcesz aby płynnie śmigała nawigacja to proponuje coś na windows mobile w dodatku minimum procesor 400Mhz i 196 pamięci ram wtedy nowe nawigacje typu tomtom czy auto mapa bardzo ładnie działają , też byłbym za smartfonem ze stajni HTC , z wolna można przyzwyczaić się do dotykowych ekranów i nawet je polubić , np HTC Diamond.

(JUDGE) #5

Nokia 6210 Navigator.

(Cekol1) #6

ehhh.... chodziło mi raczej o samsunga g810 a nie toshibe :slight_smile: ten HTC zręsztą jak i toshiba wydają się całkiem całkiem ale... ze zdjęć wydaje się że to dosyć duże telefony kloce takie a poza tym raz się bawiłem dotykowym telefonem i mi wystarczy :stuck_out_tongue: był to jakiś LG z wysuniętym tak trochę aparatem z tylu obudowy nie dosyć ze "trochę" mulił to i obsługa taka jakaś strasznie zamotana i jeszcze trza było z pięć razy nacisnąć na ekranie żeby coś załapał :evil: nie wiem czy wszystkie tak mają ale to wystarczyło żeby skutecznie odstraszyć mnie od telefonów dotykowych ...

(klopas) #7

telefony z multitouch tak nie mają :wink: a ten LG to może KU990?

E66, 6220cls, N85, nic lepszego chyba nie wymyślisz :wink: N85 zachęca ekranem OLED, 6220 aparatem a E66 wykonaniem :wink:

(Pawbrotm) #8

Jakiś tam LG, a HTC/Toshiba to dwa światy. Warto sprawdzić coś z prawdziwym ekranem dotykowym, a nie jakieś imitacje by LG. :stuck_out_tongue:

(Cekol1) #9

więc skoro tak to bralbym coś pomiędzy E66 albo toshibe G810 bo te najbardziej mi pasują pod względem gabarytów i wyglądu a jak mówicie że systemowo są ok to jest ok :slight_smile: i w powietrzu wisi jeszcze N85 chociaż ta jakoś mniej mi się podoba...a HTC raczej zbyt ogromny jak dla mnie , chociaż jeszcze muszę go na żywca obadać . A jak działa na tych telefonikach internet ?? chodzi mi tu głównie o to żebym miał w miarę swobodny dostęp do poczty .

(Pawbrotm) #10

Zarówno Toshiba jak i HTC mają Wi-Fi, więc to już rozwiązuje większość problemów z Internetem, poza tym oba wspierają HSDPA, więc gdzie nie ma Wi-Fi i tak mamy szybki Internet komórkowy.

Dodam, że jeśli chodzi o G810 to można szukać w razie czego innych ROM-ów do niej.

(Zbych ) #11

bcc567fdb43bfbd2med.jpgczy HTC to napewno duża "cegła"

(Pawbrotm) #12

Tylko to chyba chodzi o Tytn II, a nie Touch Diamond, ale może się mylę.

(Zbych ) #13

No ale diamonda też kupisz do 800zł , a za niedługo jak diamond 2 bedzie bardziej dostępny to nawet kupisz jedynke nówke za 800zł.

(Cekol1) #14

no dokładnie chodzi o Tytn II :slight_smile: a ten diamond to pewnie coś jest rozmiarów tej toshiby?? ale ale czy to nie jest jakiś przestarzały telefon bo dosyć już dawno o nim słyszałem :roll: a ten E66 też ma z tego co widzę wi-fi i HSDPA więc na nim też nie będzie problemu ?? kurde no i nie wiem czy nie będzie mi brakować w tych dotykowych klawiatury normalnej :glupek2: a ta toshiba naprawdę mi się spodobała (bawiłem się nią przez chwilę ) tylko ten brak klawiatury ... :roll: a jeszcze bawiłem się tym diamondem i wydawało mi się ze jest mniej czuły od tej toshiby i trochę zamula ?? ta nokia E66 wydaje się całkiem całkiem tylko poczytałem trochę i są opinie ze GPS niezbyt dokładny :? a jak ma się do tych telefonów SAMSUNG G810 ??kusi mnie jeszcze ten HTC tytnII ze względu na tą klawiaturę tyle że wygląd mnie odstrasza a te srebrne guziczki na pewno długo nie pozostaną srebrne.... jest coś podobnego tylko ładniejszego ??

a jeszcze jak wygląda kwestia gier na takim telefonie dotykowym bez klawiatury bo wyjeżdżam niedługo w dość daleką podróż i jak się będzie nudzić to popykało by się w jakieś gierki typu colin itp. ale to raczej nie będzie się zaliczać do kryteriów wyboru telefonu raczej z ciekawości się pytam o to ..

a i jeszcze jedno czy da się zrobić tak że podłącze telefon pod TV i na nim będzie wyświetlać się to co na komórce ??

-- Dodane 29.06.2009 (Pn) 18:59 --

a czy któryś z tych telefonów ma nadajnik FM ??

(d@fit) #15

nadajnika FM chyba żaden z tych nie ma , aczkolwiek niech ktoś inny sie wypowie bo nie jestem pewien , co do TYTNII to co prawda są gusta i guściki ale nie powiedziałbym że ten telefon jest jakiś tam "nieladny" a te przyciski wcale nie muszą stracić swego blasku , a co do ceglastych rozmiarów to chyba nie miałeś do czynienia z iPhon'em :stuck_out_tongue: chodzi mi tu o szerokość/wysokość nie grubość . Jakby to ode mnie zależało to brałbym raczej toshibe albo TYTN II , a na reszte pytań nie znam odp . :stuck_out_tongue:

(Pawbrotm) #16

W mojej Toshibie G810 znalazłem odbiornik radia. Tylko trzeba mieć słuchawki.

(Cekol1) #17

no odbiornik to mi raczej jest zupełnie zbędny i bardziej chodziło o nadajnik :slight_smile: ajak ta toshiba się sprawuje ile trzyma bateryjka ??solidny się zdaje ? rysuje się?? a jak obsługa w nim tej "klawiatury" ekranowej?? a jak z tymi grami ??

P.S. jest może jakiś jeszcze telefon w dobrej cenie , dotykowy z wysuwaną klawiaturą taki jak TYTN II

(Pawbrotm) #18

Jeśli chodzi o baterię, to większość urządzeń z WM nie trzyma jakoś długo. G810 mam od wczoraj, a dopiero dziś naładowałem telefon do pełna. Wiem tylko, że przez noc zeżarł 8% baterii (po zmniejszeniu taktowania procesora w tym trybie). Wiem, że jest bardzo lekka, jeśli chodzi o rysy to mam jeszcze fabryczną folię na przednim panelu. Potem można kupić specjalne folie dla tego modelu na Allegro. Jeśli chodzi o klawiaturę, to domyślna klawiatura MS jest do bani (tam napiszesz coś tylko z rysikiem), ale wgrałem sobie SPB Keyboard 4 i jest znacznie lepiej. Da się już pisać, a jeśli to za mało można włączyć tryb pełnoekranowy.

Screeny klawiatury:

screen03l.png

(Cekol1) #19

no ok pooglądałem i troche to wszystko przemyślałem i wybór stoi pomiędzy E66 a toshibą G810 :slight_smile: tylko który by tu wybrać to nie mam pojęcia oba mi się podobają i nie wiem który lepszy :? doradźcie coś plizzz ,a bateria w którym trzyma dłużej ??

P.S. Pablo55 wylowileś już jakieś błędy uporczywe w G810 ??

a czy ta toshiba ma czujnik położenia czy coś takiego? bo jak obróci się np. E66 to obraz wraz z nim się obraca :smiley:

(Pawbrotm) #20

Toshiba G810 nie ma akcelerometru, ale możesz obrócić ekran ręcznie (chyba jest to nawet w domyślnej nakładce SPB Mobile Shell 2).

W sumie jakichś błędów nie miałem. Jeszcze nie musiałem używać magicznego przycisku (reset) z powodu zawieszenia systemu, tylko z powodu niestabilnego programu. Jakichś uporczywych dla mnie problemów nie znalazłem, ale czytałem, że G810 ma problemy z grami i odtwarzaniem filmów (może spadać szybkość odtwarzania) - z powodu sterowników od procesora. Jeśli chodzi o baterię, to zależy od tego, jak używasz telefonu. Gdy używałem jej praktycznie cały czas, to padła mi po paru godzinach. Ile może max wytrzymać nie wiem, bo nie daję jej leżeć bezczynnie. :smiley: Najlepsza metoda na zmniejszenie zużycia prądu, to zmniejszenie podświetlenia do min i obniżenie taktowania procesora w stanie uśpienia (służy do tego program nueDynamicClock) - obniżamy taktowanie w uśpieniu do 19 MHz i po całej nocy w uśpieniu leciało mi tylko 7-8% baterii. Ogólnie jestem z Tośki bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o praktykę, to myślę, że do przeglądania Internetu lepiej sprawdzi się G810, bo o wiele wygodniej się przewija strony - wgrywasz Operę Mobile 9.5 i przesuwasz ruszając palcem po ekranie, w E66, która jest Smartfonem, trzeba przewijać padem i jest to dużo mniej wydajne.

Dodam jeszcze, że preinstalowany WM 6.1 działa znakomicie, a może za jakiś czas będą dostępne alternatywne ROM-y - na xda-developers (zresztą już są, tylko, że w języku chińskim, więc mało przydatne dla nas. :smiley: ). Przesyłam ci instrukcję konfiguracji Internetu (najprzydatniejsze w Play, ale może się przydać do innych sieci). Przesyłam ci również polską instrukcję do telefonu, bo nieraz można ją dostać w innym języku (ja mam po angielsku, a niektórzy podobno dostawali po francusku, po japońsku i w innych chińszczyznach :smiley: ).

Konfig Internetu:

scn0004.th.jpg

Instrukcja:

http://odsiebie.com/pokaz/4011875---f9f0.html

:slight_smile: