Telefon z OS do 800zł

szukam jakiegoś telefoniku do 800 zł który będzie mial symbiana albo WM , ważne aby był rozsuwany nie wiem dlaczego ale już sie do takich telefonów przyzwyczaiłem pozatym zawsze to większy ekran :slight_smile: telefon napewno będę kupował używany, a i ważne żeby sprawnie na nim nawigacja śmigała , nie potrzeboje super aparatu ani super głośników , zastanawialem sie nad g810, dobry ??

mimo że ma symbiana to nie wszystkie aplikacje na nim będą chodzić… jak s60v3 to lepiej brać nseries albo eseries

ze swojej strony polecam E66

Poczytaj opinie na:

http://www.mytoshiba.pl/viewforum.php?f=62

Moim zdaniem dobry byłby również HTC TyTn II

http://www.allegro.pl/54999_htc_tytn_ii … 954%5D=all

Jeżeli chcesz aby płynnie śmigała nawigacja to proponuje coś na windows mobile w dodatku minimum procesor 400Mhz i 196 pamięci ram wtedy nowe nawigacje typu tomtom czy auto mapa bardzo ładnie działają , też byłbym za smartfonem ze stajni HTC , z wolna można przyzwyczaić się do dotykowych ekranów i nawet je polubić , np HTC Diamond.

Nokia 6210 Navigator.

ehhh… chodziło mi raczej o samsunga g810 a nie toshibe :slight_smile: ten HTC zręsztą jak i toshiba wydają się całkiem całkiem ale… ze zdjęć wydaje się że to dosyć duże telefony kloce takie a poza tym raz się bawiłem dotykowym telefonem i mi wystarczy :stuck_out_tongue: był to jakiś LG z wysuniętym tak trochę aparatem z tylu obudowy nie dosyć ze “trochę” mulił to i obsługa taka jakaś strasznie zamotana i jeszcze trza było z pięć razy nacisnąć na ekranie żeby coś załapał :evil: nie wiem czy wszystkie tak mają ale to wystarczyło żeby skutecznie odstraszyć mnie od telefonów dotykowych …

telefony z multitouch tak nie mają :wink: a ten LG to może KU990?

E66, 6220cls, N85, nic lepszego chyba nie wymyślisz :wink: N85 zachęca ekranem OLED, 6220 aparatem a E66 wykonaniem :wink:

Jakiś tam LG, a HTC/Toshiba to dwa światy. Warto sprawdzić coś z prawdziwym ekranem dotykowym, a nie jakieś imitacje by LG. :stuck_out_tongue:

więc skoro tak to bralbym coś pomiędzy E66 albo toshibe G810 bo te najbardziej mi pasują pod względem gabarytów i wyglądu a jak mówicie że systemowo są ok to jest ok :slight_smile: i w powietrzu wisi jeszcze N85 chociaż ta jakoś mniej mi się podoba…a HTC raczej zbyt ogromny jak dla mnie , chociaż jeszcze muszę go na żywca obadać . A jak działa na tych telefonikach internet ?? chodzi mi tu głównie o to żebym miał w miarę swobodny dostęp do poczty .

Zarówno Toshiba jak i HTC mają Wi-Fi, więc to już rozwiązuje większość problemów z Internetem, poza tym oba wspierają HSDPA, więc gdzie nie ma Wi-Fi i tak mamy szybki Internet komórkowy.

Dodam, że jeśli chodzi o G810 to można szukać w razie czego innych ROM-ów do niej.

bcc567fdb43bfbd2med.jpg czy HTC to napewno duża “cegła”

Tylko to chyba chodzi o Tytn II, a nie Touch Diamond, ale może się mylę.

No ale diamonda też kupisz do 800zł , a za niedługo jak diamond 2 bedzie bardziej dostępny to nawet kupisz jedynke nówke za 800zł.

no dokładnie chodzi o Tytn II :slight_smile: a ten diamond to pewnie coś jest rozmiarów tej toshiby?? ale ale czy to nie jest jakiś przestarzały telefon bo dosyć już dawno o nim słyszałem :roll: a ten E66 też ma z tego co widzę wi-fi i HSDPA więc na nim też nie będzie problemu ?? kurde no i nie wiem czy nie będzie mi brakować w tych dotykowych klawiatury normalnej :glupek2: a ta toshiba naprawdę mi się spodobała (bawiłem się nią przez chwilę ) tylko ten brak klawiatury … :roll: a jeszcze bawiłem się tym diamondem i wydawało mi się ze jest mniej czuły od tej toshiby i trochę zamula ?? ta nokia E66 wydaje się całkiem całkiem tylko poczytałem trochę i są opinie ze GPS niezbyt dokładny :? a jak ma się do tych telefonów SAMSUNG G810 ??kusi mnie jeszcze ten HTC tytnII ze względu na tą klawiaturę tyle że wygląd mnie odstrasza a te srebrne guziczki na pewno długo nie pozostaną srebrne… jest coś podobnego tylko ładniejszego ??

a jeszcze jak wygląda kwestia gier na takim telefonie dotykowym bez klawiatury bo wyjeżdżam niedługo w dość daleką podróż i jak się będzie nudzić to popykało by się w jakieś gierki typu colin itp. ale to raczej nie będzie się zaliczać do kryteriów wyboru telefonu raczej z ciekawości się pytam o to …

a i jeszcze jedno czy da się zrobić tak że podłącze telefon pod TV i na nim będzie wyświetlać się to co na komórce ??

Dodane 29.06.2009 (Pn) 18:59

a czy któryś z tych telefonów ma nadajnik FM ??

nadajnika FM chyba żaden z tych nie ma , aczkolwiek niech ktoś inny sie wypowie bo nie jestem pewien , co do TYTNII to co prawda są gusta i guściki ale nie powiedziałbym że ten telefon jest jakiś tam “nieladny” a te przyciski wcale nie muszą stracić swego blasku , a co do ceglastych rozmiarów to chyba nie miałeś do czynienia z iPhon’em :stuck_out_tongue: chodzi mi tu o szerokość/wysokość nie grubość . Jakby to ode mnie zależało to brałbym raczej toshibe albo TYTN II , a na reszte pytań nie znam odp . :stuck_out_tongue:

W mojej Toshibie G810 znalazłem odbiornik radia. Tylko trzeba mieć słuchawki.

no odbiornik to mi raczej jest zupełnie zbędny i bardziej chodziło o nadajnik :slight_smile: ajak ta toshiba się sprawuje ile trzyma bateryjka ??solidny się zdaje ? rysuje się?? a jak obsługa w nim tej “klawiatury” ekranowej?? a jak z tymi grami ??

P.S. jest może jakiś jeszcze telefon w dobrej cenie , dotykowy z wysuwaną klawiaturą taki jak TYTN II

Jeśli chodzi o baterię, to większość urządzeń z WM nie trzyma jakoś długo. G810 mam od wczoraj, a dopiero dziś naładowałem telefon do pełna. Wiem tylko, że przez noc zeżarł 8% baterii (po zmniejszeniu taktowania procesora w tym trybie). Wiem, że jest bardzo lekka, jeśli chodzi o rysy to mam jeszcze fabryczną folię na przednim panelu. Potem można kupić specjalne folie dla tego modelu na Allegro. Jeśli chodzi o klawiaturę, to domyślna klawiatura MS jest do bani (tam napiszesz coś tylko z rysikiem), ale wgrałem sobie SPB Keyboard 4 i jest znacznie lepiej. Da się już pisać, a jeśli to za mało można włączyć tryb pełnoekranowy.

Screeny klawiatury:

screen03l.png

no ok pooglądałem i troche to wszystko przemyślałem i wybór stoi pomiędzy E66 a toshibą G810 :slight_smile: tylko który by tu wybrać to nie mam pojęcia oba mi się podobają i nie wiem który lepszy :? doradźcie coś plizzz ,a bateria w którym trzyma dłużej ??

P.S. Pablo55 wylowileś już jakieś błędy uporczywe w G810 ??

a czy ta toshiba ma czujnik położenia czy coś takiego? bo jak obróci się np. E66 to obraz wraz z nim się obraca :smiley:

Toshiba G810 nie ma akcelerometru, ale możesz obrócić ekran ręcznie (chyba jest to nawet w domyślnej nakładce SPB Mobile Shell 2).

W sumie jakichś błędów nie miałem. Jeszcze nie musiałem używać magicznego przycisku (reset) z powodu zawieszenia systemu, tylko z powodu niestabilnego programu. Jakichś uporczywych dla mnie problemów nie znalazłem, ale czytałem, że G810 ma problemy z grami i odtwarzaniem filmów (może spadać szybkość odtwarzania) - z powodu sterowników od procesora. Jeśli chodzi o baterię, to zależy od tego, jak używasz telefonu. Gdy używałem jej praktycznie cały czas, to padła mi po paru godzinach. Ile może max wytrzymać nie wiem, bo nie daję jej leżeć bezczynnie. :smiley: Najlepsza metoda na zmniejszenie zużycia prądu, to zmniejszenie podświetlenia do min i obniżenie taktowania procesora w stanie uśpienia (służy do tego program nueDynamicClock) - obniżamy taktowanie w uśpieniu do 19 MHz i po całej nocy w uśpieniu leciało mi tylko 7-8% baterii. Ogólnie jestem z Tośki bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o praktykę, to myślę, że do przeglądania Internetu lepiej sprawdzi się G810, bo o wiele wygodniej się przewija strony - wgrywasz Operę Mobile 9.5 i przesuwasz ruszając palcem po ekranie, w E66, która jest Smartfonem, trzeba przewijać padem i jest to dużo mniej wydajne.

Dodam jeszcze, że preinstalowany WM 6.1 działa znakomicie, a może za jakiś czas będą dostępne alternatywne ROM-y - na xda-developers (zresztą już są, tylko, że w języku chińskim, więc mało przydatne dla nas. :smiley: ). Przesyłam ci instrukcję konfiguracji Internetu (najprzydatniejsze w Play, ale może się przydać do innych sieci). Przesyłam ci również polską instrukcję do telefonu, bo nieraz można ją dostać w innym języku (ja mam po angielsku, a niektórzy podobno dostawali po francusku, po japońsku i w innych chińszczyznach :smiley: ).

Konfig Internetu:

scn0004.th.jpg

Instrukcja:

http://odsiebie.com/pokaz/4011875—f9f0.html

:slight_smile: