Telefon z Wi-Fi - ExTENDER

Witam,

mam taki mały problem z łączeniem się przez internet z telefonu przez wi-fi.

Posiadam Netia Spota na parterze. W pobliżu NS telefon śmiga jak szalony, wystarczy wpisać wep, wep2 itd i od razu jest dostęp do neta.

Sam szuka, bajer, rower i w ogóle…

Na piętrze mam Extender (acces point), nie jestem pewien czy dobrze to tłumaczę.

Problem jest taki że na piętrze wykrywa wszystko tak samo ale wyskakuje zawsze niepowodzenie rozpoznania IP.

Nie ma żadnych ustawień na telefonie. Wykrywa mi tę samą sieć co z dołu ale nie łączy nawet przy zasięgu 100% z APointem.

Jak mogę poradzić sobie z tym problemem ?

dodam że telefon xperia mini U20i

Mnie się wydaje że na tym telefonie/Androidzie nie możesz się nie połączysz jeśli z extenderem tworzysz się AdHoc.

Głowy, a nawet palca nie dam sobie odciąć za to, że piszę prawdę, ale różne takie rzeczy się działy dla WiFI na Androidzie 2.2 którego miałem.

czyli że to normalne że laptop się połączy a telefon nie za bardzo ?

nie mam nic kombinować, ponieważ to nie jest możliwe ? :expressionless:

Z tego co pamiętam telefony z Androidem nie mają możliwości łączenia się z sieciami Ad-Hoc.

Zaproś kolegę/koleżankę z telefonem z Androidem (najlepiej 2.x), albo nawet bez i sprawdź połączenie. Nie wiem jakiego typu połączenie tworzy extender, jeśli AdHoc to z Andka 2.x nie wejdziesz. Kombinować można, ponoć się da. Możesz sprawdzić ewentualnie czy ten extender posiada tryb soft AP.