Telefon za +/- 300zł

Witam! Jako, że sprzedaję swoją 6303i, w której brak mi WiFi oraz wielozadaniowości, szukam telefonu o wartości wymienionej w tytule (ew. można dołożyć…).

Za nieco ponad 300zł można kupić LG GT540, za mniej więcej 400zł mamy Galaxy 3, jednak nie jestem do końca przekonany co do telefonu dotykowego.

Po pierwsze - telefon zazwyczaj trzeba obsługiwać dwoma rękami

Po drugie - klawiatura ekranowa, czyli brak możliwości pisania bez patrzenia na ekran.

Mając fizyczną klawiaturę sprawa jest prosta.

Po trzecie - wytrzymałość i wykonanie.

Podane modele nie są jakimiś high-endowymi modelami więc nie ma liczyć na jakąś super jakość.

Jednak nie skreślam całkowicie ‘dotykalców’.

Wiadomo, że nikt nie będzie rzucał telefonem, jednak wypadki się zdarzają.

Telefon zawsze zabieram na bmx więc też musi trochę znieść

Myślałem nad biznesowymi Nokiami, np. E51.

Z góry dzięki za propozycje i opinie.

Pozdrawiam!

Wszystko fajnie, pięknie tylko telefon z racji posiadania S40 nie ma wielozadaniowości, a denerwujące jest jeśli chce się otworzyć przeglądarkę, a trzeba zamknąć np. komunikator.

A ja właśnie zamówiłem HTC G1 (ERA G1) bardzo fajny telefonik za niewielki pieniądze bo zapłaciłem 330 zł za używkę.

Skoro nie chcesz dotykowego to może Sony Ericsson Elm - tradycyjna jednobryłowa konstrukcja, wi-fi, aparat z fleszem i platforma z którą można zrobić w zasadzie co się chce (akurat z tego słynie sony ericsson) Nowy za 315zł http://allegro.pl/se-elm-j10i2-nowe24mi … 27572.html

Dodane czwartek, 14 kwietnia 2011, 19:08

Zapomniałem dodać, że są dość wytrzymałe Elmy :slight_smile:

Hm, ciekawa propozycja łącząca klasyczny, prosty telefon z tym czego mi trzeba jednak pomyślę…

Może warto przełamać się i zakupić telefon z dotykowym ekranem, który ma Androida o dużo większych możliwościach niż zwykły soft.

Jeśli chodzi o LG GT540 posiadam go i jeśli chodzi o wykonanie jest bardzo dobre korzysta się z niego prosto i przyjemnie w sprawie smsów pisze się szybko w t9 lecz trzeba patrzeć na ekran, a jeśli lubisz pisać sms np idąc drogą często pojawia się problem bo ekran jak jest ciemno to oślepia i nieraz dekoncentruje bynajmniej w moim wypadku.

Posiadałem też E51 i to wspaniały telefon ale ma dwie wady, pierwsza to aparat ja bym nie nazwał jego dzieła zdjęciami a druga to za mały ekran do przeglądania internetu.

Może moje opinie choć trochę Ci pomogą.

A może pomyśl o Noki E71 ma qwerty i nawet spory ekran choć 320x240 jest za ok 350zł a Symbian w niej jest nawet ok.

Za E71 w przyzwoitym stanie trzeba dać jakieś 400zł.

E63 dostępne jest na allegro za ok. 300zł, co powiecie o tym telefonie?

Jest to młodszy brat E71 więc nie powinien znacząco odbiegać od niego.

Co do E71 właśnie szukam bo chyba sam kupie sobie bo sprzedałem omnie (mój drugi telefon) i na allegro widzę w dobrym stanie za 360 zł.

E63 się nie bawiłem tylko popatrzyłem na suche dane i myślę że to taki telefon do smsów i internetu ale jeśli robisz nieraz zdjęcie telefonem uważam że te 2MPX będą zbyt kiepskie tak jak w E51 lecz to tylko domysł może ktoś miał ją i powie co i jak.

Z tańszych jest też E66 lecz czytałem że slider ma często “luzy”.

Miałem dwa slidery Nokii i w obu przypadkach mechanizm zaczął się po prostu sypać, znajomym również i to nie tylko w Nokiach więc to już taki urok tego rozwiązania, za którym nie przepadam.

Telefon służyłby mi do komunikacji, przeglądania internetu, oraz słuchania muzyki, zdjęcia robię rzadko, a jeżeli już to jest to zdjęcie planu lekcji jednak w tym przypadku przydaje się dobry aparat by odczytać tekst.

Coś z Samsungów - Monte albo Avila, ewentualnie Solid:) - ceny 300-4000zł PLN z przesyłką.