Telefonia internetowa TP - kilka pytań o użytkowanie


(Barti015) #1

Witam. mam pytanie o telefonie internetową TP!! Czy ktoś już z tego korzysta??? Mam telefon stacjonarny ale chciałbym zrezygnować z niego i założyć tą tel. internetową. I jak zrezygnuje to bede mógł rozmawiać przez telefon za pomocą telefoni internetowej??? Czy muszę kupić specjalny telefon do rozmów VOIP?? Chciałbym sobie wziąć ten plan zawsze za darmo!!:slight_smile: I tylko jeszcze nie wiem dokładnie o tej tel. internetowej. dzwonilem na 9393 ale nic z tego nie wiem bo babka nic nie wiedziala. Wiem ze do tego potrzebny jest livebox ale to najmniejszy problem! !!


(Pkans) #2
  1. Najlepiej gdybyś kupił aparat telefoniczny wspierający usługi VoIP, są takie w salonach TP,

  2. Masz do wyboru dwa plany telefoniczne a) zawsze za darmo (opłata abonamentowa), b) tanie rozmowy(nie ma abonamentu) - za darmo rozmowy z nr viop w sieci TPSA.

więcej szczegółów znajdziesz na http://www.tp.pl


(Barti015) #3

a jek już będe miał tą tel. internetową to mogę dzwonić normalnie przez telefon??? Tylko juz telefonu stacjonarnego nie bede miał !!


(Smotek) #4

Jesli wezmiesz np w TP Livebox (obecnie posiadam) bedziesz mogl dzwonic na wszystkie stacjonarne i komorki (ja narazie nie mam problemu, a korzystam od okolo roku). Livebox ma to do siebie ze jak ciagniesz pelnym laczem to nie tnie polaczen, jakosc polaczen jest bardzo dobra (przetestowalem). Jak zrezydnujesz z telefonu to bedziesz placic za utrzymanie lini 36,60 brutto (nie wiem czy ci warto, bo linia telefoniczna rzadko kiedy sie psuje a internet czesciej nawala). Biorac Liveboxa dostaniesz numer z zakresu 399xxx na ktory normalnie mozna sie dodzwonic (ale nie z kazdej komorki bo tylko z orange), a ci co na niego dzwonia placa jak za polaczenia lokalne (w przypadku polaczen z telefonu stacjonarnego). Polaczenia sa bardzo tanie z sekundowym naliczaniem. No i polaczenia zagraniczne taniocha naprawde bo 12 groszy brutto za minute to jest tanio (normalnie okolo 1,46)