Telefonia internetowa TP - kilka pytań o użytkowanie

Witam. mam pytanie o telefonie internetową TP!! Czy ktoś już z tego korzysta??? Mam telefon stacjonarny ale chciałbym zrezygnować z niego i założyć tą tel. internetową. I jak zrezygnuje to bede mógł rozmawiać przez telefon za pomocą telefoni internetowej??? Czy muszę kupić specjalny telefon do rozmów VOIP?? Chciałbym sobie wziąć ten plan zawsze za darmo!!:slight_smile: I tylko jeszcze nie wiem dokładnie o tej tel. internetowej. dzwonilem na 9393 ale nic z tego nie wiem bo babka nic nie wiedziala. Wiem ze do tego potrzebny jest livebox ale to najmniejszy problem! !!

  1. Najlepiej gdybyś kupił aparat telefoniczny wspierający usługi VoIP, są takie w salonach TP,

  2. Masz do wyboru dwa plany telefoniczne a) zawsze za darmo (opłata abonamentowa), b) tanie rozmowy(nie ma abonamentu) - za darmo rozmowy z nr viop w sieci TPSA.

więcej szczegółów znajdziesz na http://www.tp.pl

a jek już będe miał tą tel. internetową to mogę dzwonić normalnie przez telefon??? Tylko juz telefonu stacjonarnego nie bede miał !!

Jesli wezmiesz np w TP Livebox (obecnie posiadam) bedziesz mogl dzwonic na wszystkie stacjonarne i komorki (ja narazie nie mam problemu, a korzystam od okolo roku). Livebox ma to do siebie ze jak ciagniesz pelnym laczem to nie tnie polaczen, jakosc polaczen jest bardzo dobra (przetestowalem). Jak zrezydnujesz z telefonu to bedziesz placic za utrzymanie lini 36,60 brutto (nie wiem czy ci warto, bo linia telefoniczna rzadko kiedy sie psuje a internet czesciej nawala). Biorac Liveboxa dostaniesz numer z zakresu 399xxx na ktory normalnie mozna sie dodzwonic (ale nie z kazdej komorki bo tylko z orange), a ci co na niego dzwonia placa jak za polaczenia lokalne (w przypadku polaczen z telefonu stacjonarnego). Polaczenia sa bardzo tanie z sekundowym naliczaniem. No i polaczenia zagraniczne taniocha naprawde bo 12 groszy brutto za minute to jest tanio (normalnie okolo 1,46)