Telefonia internetowa w technologii satelitarnej TP


(Karolekc5) #1

Na stronie TP jest taki opis:

" Telewizja z internetem i telefonią internetową w technologii satelitarnej"

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... 28/686133/

Czy mi się wydaje i ten Opis świadczy o telefonie w technologi satelitarnej :smiley: :smiley: Ktoś to źle z formułował? hehehe :slight_smile:

PS: Z cennika wynika ze ten pakiet usług podrożał o ok 5zł w br.


(antiferno) #2

Polska jak zimbabwe - telefon tylko przez satelite :smiley:


(Zord) #3

ktoś żle to napisał technologia satelitarna tp to oglądanie tv z satelity :stuck_out_tongue:


(Ideolog) #4

Oj moi drodzy :slight_smile: czytanie ze zrozumieniem: Telewizja z internetem i telefonią internetową w technologii satelitarnej znaczy VoIP dla którego nośnikiem połączenia jest internet z satelity. Nie jest to telefonia satelitarna bo brak telefonu w zestawie :stuck_out_tongue: (cena ok 2000 zł) :P:P:P


(Starchris) #5

Telewizję będziesz miał poprzez talerz satelitarny. Internet będziesz miał na kabel. Telefonie internetową (czyli VoIP)będziesz miał na kabel. Sam mam tak tylko bez telewizji.


(MaRa) #6

Jak się domyślam, telewizja jest z satelity, może nawet częściowo internet (tylko pobieranie), reszta internetu po kablu albo przez sieć komórkową.

Telefonia internetowa przez satelitę nie będzie działać, bo z satelity geostacjonarnego są duże opóźnienia.

Jak ktoś się uprze, to i przez satelitę będzie miał internet. Np. sieć Globalstar - telefon to 500 euro (czyli tyle co smartphone), abonament miesięczny 150zł, rozmowy wychodzące z terenu Polski i Europy Zachodniej darmo bez ograniczeń, internet bez limitów. Jedynie ten internet trochę wolny - 9600bit/s, czyli 5x wolniej niż analogowy modem telefoniczny. I z wnętrza budynków nie ma zasięgu.

Są inne, szybsze sieci z internetem (dorównują modemom). Ale też i droższe.


(Ideolog) #7

Źle się domyślasz, jest to internet dwukierunkowy z satelity :), coś takiego jak opisałeś oferowano kiedyś np onet konect


(Djwok) #8

przy okazji tematu telewizji w Tepsie, pozwolę sobie zapytać, czy ktoś korzystał może z opcji 3 miesięcznego testowania usługi?

Ona dotyczy wszystkich rodzajów pakietów, czy tylko jakiegoś konkretnego?