Telefonia NOVUM czy się opłaca?

własnie niedawno bo w piątek do drzwi zapukał mi jakiś koleś i chciał mnie przekonać żeby zostawić stare poczciwe TP i przejść na jakieś NOVUM, ale ja nigdy nic o takim operatorze nie słyszałem i powiedziałem że na razie dziękuje ale nie ,no i nie wiem co o tym myśleć bo jak patrzy się na cennik to całkiem całkiem , no ale nie chce brać w ciemno i może ktoś na forum coś wie o tym operatorze , jak tak to prosiłbym jakieś opinie, bo w internecie o nich pusto

Witam.Poczytaj

http://www.infopraca.pl/pl/pracodawca/T … 83/Strona1

model12 nie wiem w czym ma mi to pomóc tyle co tam pisze to ja mam więcej na ulotce ktorą mi ten koleś dał a pozatym nie szukam u nich pracy więc…

http://t-novum.pl/Strona_glowna,124.html

nie nie wieże poprostu mi chodzi o jakieś opinie bo tyle co tam jest to mam na ulotkach a pozatym pierwsze co to bylem na ich stronie gdyż na ulotkach był ich adres :stuck_out_tongue:

No to nareszcie chyba znajdzie się komentarz na temat “usług” tych cwaniaków. Mam sąsiada - starszego,schorowanego człowieka, którego ten “operator” nęka pismami już od prawie półtora roku. Otóż przyjechał sobie na wioskę taki cwany, wygadany młody fagas i odwiedzał co starszych i mniej obeznanych z pułapkami współczesnej cywilizacji ludzi - tak popadło też na mojego sąsiada. Podpisał jakąś śmieszną niby-umowę i zanim się połapał, co odwalił, tego cwaniaczka już nie było. Po upływie ok. dwóch tygodni zatelefonowano do niego z Telekomunikacji Polskiej SA (której abonentem jest zresztą do dziś) i zapytano, czy zamierza zrezygnować z ich usług. Na to starszy pan - który zdążył już ochłonąć po wizycie mącimózga z “NOVUM” - odpowiedział, że zamierza pozostać wierny TP SA. Na to z drugiej strony padło zapewnienie, żeby się nie martwił, bo oni za niego udzielą stosownej odpowiedzi “NOVUM”. Po upływie bodaj dwóch miesięcy przyszło pierwsze pismo domagające się jakiejś “opłaty wyrównawczej” w wys. coś ok. 200 zł. Potem - mimo bardzo rzeczowych odmownych odpowiedzi ze strony mojego sąsiada - następne. Ostatnie parę dni temu. Nie chcę się już dalej zagłębiać w szczegóły tej sprawy, bo ten komentarz musiałby jeszcze trochę potrwać - postaram się zatem o konkluzję. Ten “operator” najprawdopodobniej spore zyski osiąga dzięki zwykłemu naciąganiu ludzi, szczególnie starszych. W omawianym przypadku, nie świadcząc żadnych usług, próbują po prostu wyłudzić kwotę prawie 200 zł dosłownie za nic i do tego są wyjątkowo natrętni. Sądzą, że starsi ludzie w końcu ulegną i dla świętego spokoju zapłacą. O identycznym przypadku można było czytać w ubiegłym roku w “Głosie Pomorza” - zrozpaczeni, starsi (a jakże!) ludzie szukali pomocy w prasie, słusznie wyczuwając, że ktoś chce ich nabić w butelkę. Usługi “NOVUM” tańsze od usług TP SA? A niby jakim to sposobem? Tutaj (i nie tylko tutaj) nie wyświadczyli jeszcze żadnej usługi, a już chcą ok. 200 zł za “friko”. Dajcie sobie ludzie spokój, bo inaczej możecie obudzić się z ręką w nocniku (do tego pełnym…). Pozdrawiam. Gregor22

Typowa oferta WLR, tak jak telefon na liniach TPSA w Netii czy Dialogu. Przy czym oferują oni tylko WLR, BSA już nie, więc z internetem musisz albo zostać w Neostradzie (opłaty za utrzymanie łącza chyba wtedy nie płacisz, choć radzę skonsultować to z TPSA), albo przejść np. do Orange Freedom (tam na pewno nie będziesz płacić za utrzymanie łącza bo sam mam telefon w Netii a internet w Orange Freedom).