Telefony Dotykowe - Jaki wybrać?

Witam!

Jako, że na rynku telefonii komórkowej pojawiło się masę telefonów dotykowych mam dylemat po miedzy nimi…

Chciałbym kupić na przetestowanie jakiś telefon dotykowy tyle, że nie miałem nigdy z takowym do czynienie (jeśli chodzi na dłuższą chwilę) i dlatego prosiłbym Was drodzy forumowicze jakieś wasze sugestie oraz porady jakie telefony polecacie, a jakich zdecydowanie nie kupować.

Jeśli można to prosiłbym o krótkie uzasadnienie swojego wyboru/poglądów.

Dla mnie na pierwszym miejscu postawiłbym zdecydowanie HTC Touch HD lecz jednak myślę, że 2 200 PLN wydać na taki telefon to zdecydowanie za dużo…

Dziękuje z góry za pomoc! :slight_smile:

Pozdrawiam,

DearD

Najlepsze dotykowce to nowe HTC - Diamond 2, Touch Pro 2 i w niedalekiej przyszłości Leo; iPhone; HTC Hero; Nokie na S60v5 Wszelkie szajsungi awile, eldżi ku coś tam są kompletnie nie warte uwagi.

JA polecam iPhone w jakość (ale za drogi :confused: ) i HTC w (cena/jakość)

:wink:

Ja mam Nokie 5800 a mój brat LG Cookie.

Te LG jest spoko ale nie można na nim zainstalować żadnych programów a na Nokii tak.

Obywa foniki mają panel szybkich kontaktów tzn. można sobie na pulpicie dać miniaturkowe fotki znajomych.

Nie pamiętam jak to jest w LG ale w nokii po kliknięci ufotki znajomego się pokazuje zielona słuchawka i koperta (wiadomo chyba co oznaczają ;)).

LG jest o tyle “bajeranckie” że można taką fotke umieścić w dowolnym miejscu pulpitu a w razie braku fotki znajomego jest pokazana jego nazwa.

W Nokia tego nie ma i musisz dać jego zdjęcie (albo jakikolwiek obrazek który ci od razu zasugeruje że o te osobę chodzi (np. łóżko przy dziewczynie :stuck_out_tongue: )

A co możecie mi powiedzieć na temat Samsunga Omni (tego w ver. podstawowej - nie HD), bo raczej 2000 PLN na HD nie wydam…

bież omnie wymiata :smiley:

ja nie narzekam na omnie :slight_smile:

Ja jednak zdecydowałbym się na HTC - bo HTC to HTC a nie jakiś Szajsung. :stuck_out_tongue:

Gwoli ścisłości - pisze się “bierz”, a nie “bież”

DearD ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ja bym wziął zdecydowanie iPhone, ma najlepszy dotykowy wyświetlacz, oraz nie zacina się jak telefony z WM czy symbianem

podzielam zdanie kolego, bierz iPhone, dojście do SMS czy kontaktów zajmuje chwilę (na WM czy symbianach trzeba trochę poczekać)

Z tego co wiem to HTC Leo będzie miał ekran pojemnościowy (taki jak w iPhone) i procesor 1 GHz, więc WM powinien na tym śmigać.

no i co? :stuck_out_tongue: od iPhone nie zgapią multitoucha i safari bo apple im by zrobiło sprawę w sądzie :stuck_out_tongue: czyli czekanie na HTC Leo jest bez większego sensu…

Jestem w podobnej sytuacji. Niedługo chcę zmienić telefon na dotykowy.

Podsyłam wiec link do bloga, na którym zbieram informacje o różnych telefonach z dotykowym wyświetlaczem. Może się komuś przyda: http://www.dotykowe.blox.pl

może HTC Touch (bez hd)

Ja proponuję jednak poczekać na HTC Leo (Touch HD2). 28 października wyjdzie w Anglii. Snapdragon, ekran pojemnościowy…

Zapewne HTC jak wyjdzie to nie będzie kosztował ok. 1000 zł, a mi zależy do tej kwoty telefon, bo nie widze sensu wydawać na telefon 2500-3000 zł.

Ale to odniesienie do poprzednich postów.

TD1, TP1, iPhone. Może się nawet Magic/Hero w tej cenie znajdzie?

Ogólnie polecam Samsunga S5230 mam go od około 3 miesięcy i spisuje sie bardzo dobrze aktualnie kosztuje okolo 800zł. Warto wydac stosunkowo male pieniadze dla takiego telefonu. Pozdrawiam

Jest przeciwnie - nie warto dawać nawet grosza za ten przereklamowany syf - brak systemu operacyjnego dyskwalifikuje w moim przekonaniu ten telefon.