Telefony VOIP czy bramki. Co wybrać do Orange?

Witam
W czerwcu planuję przenieść numer do Orange i przejść całkowicie na Orange Love Std. W abonamencie jest tam telefonia VoIP. Do tej pory miałem telefon analogowy. i Co jest lepszym rozwiązaniem? - telefon VoIP czy może wystarczy zwykła bramka. I jaki model polecacie (tak do 150-170 zł)? Telefon musi być bezprzewodowy. Czy któryś z tych modeli na Allegro jest opłacalny tj. Cisco Small Business SPA11, Linksys PAP2T, CISCO ATA186-I2-A czy polecacie jakiś inny. Czekam na porady i z góry dzięki za pomoc.

Ja mam podłączony zwykły telefon i normalnie działa. Stary panasonic bezprzewodowy.

1 polubienie

Konfiguracja voipa u orangutana to trochę męczarnia.

O hasło trzeba się prosić na infolinii, na umowie jast sama nazwa użytkownika sip, dodatkowo wykorzystywane są 2 pola “name” i “authname” tu też trzeba szukać jaką nazwę użytkownika w które pole wklepać.

W sumie wszystko jedno, telefon “SPA” na pewno zadziała jak dobrze skonfigurujesz, więc bramka pewnie też bo interfejs użytkownika ma niemal identyczny.

W sumie jak masz love i używasz liveboxa to możesz zwykły stary telefon podpiąć do gniazda telefonicznego w routerze bez żadnego grzebania (a przynajmniej tak zaleca instrukcja do liveboxa).

1 polubienie

Jeżeli używasz tylko jednego telefonu (jednej słuchawki) wystarczy że podłączysz się klasycznym telefonem do modemu z Orange (jak zostało wspomniane). Przy większej ilości słuchawek zaczynają się schody. Wtedy najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie, które obsługuje np. 2 słuchawki bezprzewodowo. Bazę podpinasz do modemu i heyah.