Telefony z allegro bezpośrednio z Chin

Zamierzam kupić sobie nowy telefon. Często trafiam na aukcje nowych telefonów w okazyjnych cenach np Samsung Galaxy S4 które są zamawiane prosto z Chin oryginalne niby od producenta z magazynu. Piszą często że tylko mały procent paczek trafia do oclenia w co nie chce mi się tak wierzyć. A gwarancja jest tylko w Chinach. Mam kilka pytań. Czy może odradzacie lepiej takich aukcji.

  1. Czy ktoś kiedyś kupował z takich aukcji i miał jakieś problemy? Czy to naciągacze.
  2. Czy w przypadku oclenia płaci się tylko 23% wartości zamawianej rzeczy czy 23% kwoty wpisanej na paczce czy dochodzą do tego kary? Chcę wiedzieć czy ryzyko jest warta świeczki.

Było już o tym mówione miliard razy o takich telefonach, wystarczy użyć Google. 

Jak ci coś naliczą to od tego co pokażesz na dowodzie zapłaty, a nie od tego jaką bajkę napisał chińczyk na paczce. Kar nie ma.

Po co chcesz kupować przez Allegro? Łatwiej i taniej kupić bezpośrednio w chińskim sklepie. Jak? Też użyj Google bo też było milion razy o tym.

Kiedyś rozważałem zakup Galaxy S3 z Singapuru, ale zniechęciłem się ewentualnymi problemami z reklamacją oraz długim czasem realizacji wysyłki. Sam nie znam nikogo kto zakupił taki sprzęt i mógłby się wypowiedzieć jak to jest.

Na YouTube można znaleźć pełno filmików, gdzie przedstawiają telefony kupione prosto z Chin, jak np. Samsung Galaxy. W większości  odmawiali kupowanie telefonów z Chin, a tym bardziej Samsunga Galaxy, który tanio kosztuje a inaczej wygląda system, który sporo różni się od oryginalnego oprogramowania od producenta.