Telefony z orange łamigłówka są z sim lockiem czy bez?

Witam serdecznie, przeglądając aukcja na allegro patrzę, że jedne tel z orange posiadają sim locka a inne nie, czy ta niezbieżność wynika z niewiedzy sprzedających czy faktycznie jest tak, że te nowsze modele są sprzedawane bez sim locka orange? :smiley: Może mi ktoś to wytłumaczyć, bardzo mnie to interesuję, pozdrawiam! ! :slight_smile:

Z tego co pamiętam to od poprzedniego roku żaden operator nie montuje simlocków w swoich telefonach.

Dużo o tym na forach, poszukaj, chodź niektórzy piszą, że trafiają się simlocki w orange

O ile mi wiadomo to operatorzy odchodzą od ustawiania simlocka ale nie informują o tym ludzi.

Raczej tego już nie robią ale mogą się jeszcze zdarzać modele w których jest simlock.

O ile dobrze pamiętam WIĘKSZOŚĆ operatorów odchodzi o zabezpieczania swoich telefonów sim-lockiem. Większość - nie Orange. Przynajmniej tak było jakiś czas temu.

Sam mam BlackBerry 8520 - sim locka na szczęście udało mi się ściągnąć za darmo dzięki uprzejmemu użytkownikowi forum o BB.

Istniej też możliwość że sprzedający ściągnął simlocka sam a sprzedaje jako fabrycznie bez simlocka - niestety przy ściągnięciu simlocka samemu tracimy gwarancje.

Wszystkie telefony z Orange posiadają blokadę Sim-lock, można ją ściągnąć odpłatnie w salonie za 50zł w tym przypadku nie traci się gwarancji.

Słyszałem, że niektóre telefony z Androidem nie posiadają blokady, jednak które to są to nie wiem :slight_smile:

Plus T-Mobile dawniej Era czyli najwięksi gracze na rynku wydali oświadczenie, że od tego roku wszystkie telefony będą sprzedawane w punktach sprzedaży bez sim locków. A te telefony które się nabyło z sim lockiem po dacie wydania tego ogłoszenia były ściągane za darmo w punktach sprzedaży. Orange wydało takie oświadczenie, bo o tym operatorze wiem najmniej. :razz:

Na stronie orange znalazłem tylko coś takiego: http://www.orange.pl/kid,4001204754,id, … ticle.html

Możesz dać jakiegoś linka do informacji o tym oświadczeniu Plusa i T-Mobile o którym wspomniałeś?