Telefony za 1zł

O co chodzi z tymi telefonami za 1 zł?Ni e wierzę że wyciągam z kieszeni zlotówe i mi dają kome.O co w tym wszystkim chodzi?Jestem zainteresowany pewną komórką za złotówkę z PLUSA na kartę.

1,22zł :stuck_out_tongue: musisz podpisac umowe zapewne

dosatajesz komurke za zeta (jak masz więcej kasy to lepszą dostaniesz) i podpisujesz lojalkę że np co 3 miechy przez 3 lata kupujesz karte za 50pln tak jest np w orange z zetafonem… jak byś miał abonament tyle że na obowiązkowo kupowane w terminie karty:P

a jak chce kupić telefon na raty to jest to samo???

mix plus

tak czy siak i tak sieci sobie odbiją 3 razy jak nie więcej wartość tego telefonu…

To możesz normalnie idąc do sklepu.

Cały mechanizm wygląda tak: idziesz do salonu, wybierasz abonament, im niższy tym gorszy telefon możesz za zeta dostać. Co miesiąc płacisz abonament. Lub w mixie jest chyba tak, że zamiast abonamentu doładowujesz fon normalnie kartą-zdrapką i przedłuża ważność.

Morał: nie ma nic za darmo, a już na pewno elektroniki.

a czy w salonie da się negocjować umowę??

jak ty chcesz niby negocjować? umowa jest np 60zł miesięcznie i chcesz negocjować aby było 50zł czy jak bo nie rozumiem ciebie w ogóle.

Negocjować umowę to ty sobie możesz gdy jesteś w sieci od n lat, a najlepiej jak masz numer z serii Gold (np. w Erze). Wtedy negocjować możesz.

Zakup telefonu za 1 zł (1.22 zł z VAT) wiąże się z podpisaniem umowy. Z resztą to chyba oczywiste, że sprzedawanie telefonu za 1 zł byłoby nieopłacalne, gdyby operator nie zażądał w jakiś sposób zwrotu kosztów telefonu. Wyobraź sobie, że np. Nokia wyprodukowała telefon i ta zabawa kosztowała ją powiedzmy 100 zł, a operator sieci daje Ci go za 1 zł i nie nakłada na Ciebie żadnych ograniczeń w postaci omów itp. Jeśli przez powiedzmy 3 lata będziesz musiał kupować co miesiąc kartę za 50 zł, to zarówno operator, jak i producent telefonu wyjdą na swoje, a z Ciebie ściągną trochę kasy. Ja kupiłem komórkę na kartę i za 50 zł rozmawiam przez 3 miesiące. Więc zauważ ile za te trzy miesiące będziesz musiał zapłacić. Po podsumowaniu kosztów wyjdzie zapewne, że lepiej było kupić na kartę. :slight_smile:

nie łapue się w tym. Chodziaż to rozumiem. Ide se kupuje komóre za zeta biore podpisuje jakąś tam umowe, i potem płace co jakiś czas jakąś tam sumkę pieniędzy, tak??

Bierzesz N95 za złotówkę i podpisujesz, że będziesz płacił abonament 450zł miesięcznie przez 2 lata :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 13.07.2007 (Pią) 20:17

A jak przestaniesz płacić to czekają cię wysokie kary.