TELEKODY doładowujące na allegro

Witam, ostatnio zainteresowały mnie pewne aukcje na allegro a mianowicie chodzi mi o sprzedawanie kodów doładowujących telefon za niższe kwoty od rzeczywistych ich wartości a dokładniej np. kod simplus 30 zł sprzedawany za 27,kod 50 zł za 45.Moje pytanie brzmi czy telekody pochodzą z legalnych źródeł czy warto kupować coś takiego? Co myślicie o tym?

Ja kupiłem raz wszystko było ok 25

A stale doładowuje w Orange przelewem sms :smiley: :smiley:

Doładowanie kodem chyba jest tańsze bo nie ma pośredników tylu czy cos, a przelew SMS hmm tu róznie mówią, ale jeśli Orange to nie przeszkadza widać jest ok a na pewno mnie hehehe bo sporo taniej :smiley: :smiley: :lol:

Jak kupujesz kartę-zdrapkę (lub wydruk) w kiosku, to płacisz nominalna kwotę, ale chyba nie myślisz, że sprzedawcy nie dostają od tego prowizji (czytaj: mają “towar” taniej a sprzedają drożej)?

Zgadzam się z przedmówcą. Sprzedawcy zasileń mają na pewno większą prowizję niż te 10 % procent , który wynika z danych podanych przez Ciebie. A dlaczego godzą się sprzedawać taniej. Sprawa jest prosta nie chcą zostać wyrzuceni z biznesu.

Ja od swojego operatora, zasilając telefon na jego stronie, dostaję owe 10%.

A jeśli chodzi o Simplusa wystarczy zajrzeć na ich stronę i dobrze zapoznać się z aktualnymi promocjami. Bo z tego co czytam można dostać, aż 20% doładowania. Wystarczy tylko, że spełnisz określone warunki.

Tak więc widzisz, że doładowania poprzez Allegro to nie jest aż taka straszna okazja.

Takie kody doładowujące sprzedawane są od dawna.

Gdyby były nielegalne to interweniowaliby przedstawiciele prawa.

Poza tym operatorzy byliby stratni.

Najważniejsze by sprawdzić wiarygodność sprzedawcy.

A słyszeliście coś o generatorach kodów?? Niby jak taki się wbije to po czasie blokują kartę

To już byłoby działanie nielegalne.Niewiele różni się to od kradzieży w sklepie.

Po co sobie zaprzątać tym głowę.