Teleskop widok do góry nogami?

Witam zakupiłem dzisiaj teleskop wszytko ładnie tylko dlaczego gdy patrze przez celownik i lunete to wszytko jest do góry nogami ? czy tak ma byc ?

Może zamontowałeś tak do góry nogami :hahaha:

Sam składałeś ?? Co na to instrukcja obsługi ??

Tak sam składałem ale soczewki itp były juz zamonotowane

Złączono Posta : 24.07.2006 (Pon) 14:14

A może teleskopy mają po prostu obraz do góry nogami ?

Złączono Posta : 24.07.2006 (Pon) 14:26

Juz wiem doczytałem ze obiekty naziemne są widoczne do góry nogami

Ciekawe dlaczego ??

Ps.

A te np. naksiężycowe ??

:mrgreen:

jak wiadomo z lekcji fizyki z 5 klasy, odpowiednie zestawienie soczewek da obraz powiększony odwrócony :wink:

Dlatego, że mam w teleskopie soczewskie zwierciadlane

Ja też to mam, to teleskop do oglądania obiektow kosmicznych ( 8) ) w którym jest ci potrzebne dobre przyblizenie, a nie wazne jest czy obraz jest do gory nogami czy nie :wink:

No i dalaczeg obiekty naksieżycowe widać normalnie , a może też odwrucone? I po Co !!

Nie można je ustawić na "normalny widok "??

Nie ważne jest czy do góry nogami czy normalnie jak robisz zdjęcia . Zawsze można je obrócić. Ale jak patrzysz ??

Bażant mam przyblizenie x525 wystarczy ?

zleży do czego :stuck_out_tongue: jak Ciebie to zadowala :wink:

a nie przybliżony, odwrócony ?

Wiem, czepiam sie ale w 5 klasie nie ma fizyki i nie bierze sie o takich rzeczach. Jesli juz to moze cos w 6 na przyrodzie :stuck_out_tongue:

Mam jesze jeden problem :evil:

Ponieważ kiedy chce obejrzeć jakis mleczne drogi itp to nie moge ich zobaczyc, ponieważ musze nacelowac tylko na jedną gwiazde.(poprostu jest ciemno i tylko musze trafic na jakoś jasną gwiazde). Poradzcie mi co najlepiej założyc zeby obserwowac mleczne drogi itp.

Mam dwa wymienne okulary :

  1. Barlow Lens 3X

  2. Erecting Eyepiece 1*5X

Oraz posidam do nich 3 różne soczewki:

  1. SR4MM

  2. H20MM

  3. H12,5MM